0
Sreda 15.12.2010.
23:38

LE: PAOK slavio u Zagrebu, Kavani junak Napulja

Plasman u 1/16 finala Lige Evrope obezbedili su Viljareal, PAOK, Dinamo Kijev, Bate Borisov, CSKA iz Moskve, Sparta Prag, PSŽ, Sevilja, Liverpul i Napoli.

Prošli u nadoknadi vremena golom Kavanija - fudbaleri Napolija

Napadač Napolija Edison Kavani postigao je protiv Steaue gol u trećem minutu nadoknade vremena, čime je italijanski klub izborio plasman u šesnaestinu finala Lige Evropa sa drugog mesta u grupi K.

Napoli se 90 minuta mučio da probije odbranu Rumuna, a kada je Paolo Kanavato zaradio drugi žuti u završnici meča, malo ko je verovao da Italijani mogu do pobede, koja im je jedino obezbeđivala plasman u nokaut fazu takmičenja. U poslednjem napadu, svi domaći igrači krenuli su u napad, a posle velike gužve, najbolje se snašao Kavani posle čega je usledilo veliko slavlje u Napulju.

U drugom meču Liverpul je odigrao bez golova sa Utrehtom i samo potvrdio prvo mesto u grupi.

Subotić postigao gol, ali Dortmundu je bio malo bod iz Sevilje 2:2

Borusiji iz Dortmunda bila je potrebna pobeda u Sevilji za 1/16 finala. Bili su Nemci na dobrom putu posle gola Kagave u 4. minuta, ali je domaćin preko Romarika i Kanueta preokrenuo rezultat već u prvom poluvremenu. Na startu drugog dela igre, posle prekida je najsnalažljiviji bio Neven Subotić, koji je Borusiji doneo izjednačenje 2:2 i nadu da mogu do drugog mesta u grupi. Ipak, to se nije desilo tako da je Sevilja sa bodom više prošla dalje i ostavila Borusiju da se koncentriše na Bundesligu, gde juri pehar posle više godina posta.

Karpati su odigrali 1:1 (1:1) sa francuskim PSŽ i došli do prvog boda u poslednjem kolu, dok Parižani sa 11 bodova idu dalje sa prve pozicije.

U grupi L je odavno poznato da u eliminacioni deo idu Porto i Bešiktaš. Dva tima su večerašnjim pobedama samo potvrdili dominaciju nad Rapidom iz Beča i sofijskim CSKA. Porto je dobio CSKA sa 3:1 (1:0) golovima Otamendija (22'), Mikaela (54') i Rodrigeza (90+3) (Delev za Bugare 48'), dok je Bešitaš savladao Rapid sa dva gola u prvom poluvremenu (Kvarežma i Ernst).

Porto je na kraju završio grupnu fazu sa 16 bodova, a Bešiktaš sa 13, dok su CSKA i Rapid imali po jednu pobedu.

Fudbalski klub PAOK pobedio je večeras Dinamo u Zagrebu rezultatom 0:1 (0:0) i tako u direktnom duelu rešio pitanje drugog mesta u grupi D Lige Evropa i plasmana u šesnaestinu finala. Zagrepčane je tako, i 41. godinu bez proleća u Evropi, ostavio Salpingidis golom u 60. minutu meča.

Viljareal je takođe kao gost savladao Briž sa 2:1 (2:1) i obezbedio prvo mesto u grupi. Oba gola za Špance dao je Đuzepe Rosi.

U grupi E plasman u 1/16 finala ranije su obezbedili Dinamo Kijev i Bate Borisov. Belorusi su u poslednjem kolu poraženi u Holandiji od ekipe AZ sa 3:0, dok je Dinamo odigrao bez golova sa Šerifom u Kijevu.

I u grupi F je u prošlom kolu razrešena dilema koja dva tima idu dalje - ruski CSKA i Sparta iz Praga. Ova dva tima su upravo igrala u poslednjem kolu i "prijateljski" podelila bodove - 1:1 (0:1).

Palermo je na oproštaju od Evrope savladao Lozanu u švajcarskoj golom Munjoza u završnici meča i tako sakupio sedam bodova, dva manje od Sparte, dok je Lozana ostala na jednom poenu.