3
Subota 21.05.2011.
16:51 >> 19:35h

Kraj Zvezde kraj Morave

U prvom meču 28. kola Jelen Super lige, pred oko 5.000 navijača u Čačku domaći Borac je pobedio Crvenu zvezdu sa 2:0 (0:0) i tako beogradski tim praktično izbacio iz igre za šampionskom titulom.

Strelci za "zebre" bili su Filip Knežević u 69. i Zoran Kostić u 87. minutu sa bele tačke. Direktan krivac za oba gola domaćih bio je defanzivac beogradskog tima Li Adi.

Crvena zvezda je ostala na drugoj poziciji na tabeli domaćeg šampionata sa 66 poena, dok je Partizan prvi sa 69. Crno-beli će u slučaju večerašnjeg trijumfa nad Čukaričkim proslaviti četvrtu uzastopnu titulu u nacionalnom prvenstvu. Borac je deveti sa 35 bodova.

Delije vređale upravu i igrače

Kada je postalo izvesno da će Zvezda izgubiti u Čačku, navijači beogradske ekipe su sočnim rečnikom izvređali igrače sa Marakane, upravi poručili da napusti klub, a jedini čije su ime spominjali bio je Ivan Adžić, sportski direktor od kog su tražili da ode iz Zvezde.

Zvezda je imala inicijativu u prvom poluvremenu, a Beograđani su stvorili samo jednu pravu priliku. Mikić je odlično šutirao, ali je njegov udarac zaustavila prečka. Borac je pokušao iz kontri da ugrozi gol rivala, a domaći su stvorili nekoliko solidnih prilika.

Slična igra viđena je i u drugom poluvremenu. Borac se uglavnom branio, a Zvezda nije uspela da stigne do gola. Crveno-beli su imali dve šanse preko Lazovića i Kaluđerovića. Lazović je pogodio stativu, a Kaluđerović je bio neprecizan.

Domaći su stigli u vođstvo u 70. minutu. Knežević je posle greške Mikića obišao Bajkovića i doveo Borac u vođstvo. Konačan rezultat postavljen je u 87. minutu. Li Adi je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na penal. Kostić je bio siguran sa bele tačke i svom timu doneo je zasluženu pobedu.

"Ovo je svakako najslabija Zvezdina partija od kada sam ja njen trener. Borac je, sa druge strane, odigrao fenomenalno, više je i želeo pobedu od nas. Pokazalo se da bez želje, motiva i trčanja ne može da se dobije ni jedan rival. Sada nam je ugroženo i drugo mesto na tabeli, koje nam je bilo sekundarni cilj u ovoj sezoni", rekao je Robert Prosinečki posle meča.

Navijači Crvene zvezde su u finišu meča skandirali: "Adžiću odlazi" i "uprava napolje".

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima ekipu Inđije rezultatom 2:1 u meču 28. kolo Superlige Srbije. Golove za goste dali su Medojević u 25. i Oumaru u 62. minutu sa penala. Jedini strelac za domaće bio je Isidorović u 47. minutu.

Jagodina je u Beogradu pobedila Rad 4:2. Pogotke za domaći tim postigli su Jovančić u 11. i Dragičević u 51. minutu (autogol). Golove za goste postigli su Đilas u 11, Bojović u 20, Novković u 31. i Stojanović u 65. minutu.

Hajduk je golovima Živanovića u 30. i 43. minutu savladao Javor rezultatom 2:0. OFK Beograd je na Karaburmi nadigrao BSK 1:0 golom Brkića u 77. minutu. Metalac je u Lučanima savladao Slobodu PS 1:0, dok je Spartak bio bolji od Smedereva 2:1.

Prvo mesto na tabeli drži Partizan sa 69 bodova, dok Crvena zvezda i Vojvodina imaju po 66.

Prosinečki u zavičaju svoje majke

Nekoliko stotina meštana sela Ježevice kod Čačka i navijača Crvene zvezde srdačno je danas pre podne dočekalo Roberta Prosinečkog, koji je prve fudbalske korake pravio u rodnom selu svoje majke, na padinama planine Jelice.

Ne skrivajući emocije, Prosinečki je izjavio da se veoma obradovao susretu sa meštanima i rođacima koji žive u rodnom selu njegove majke Emilije, rodom iz familije Djoković.

"Zaista nisam očekivao ovoliko ljudi. Uzbuđen sam više nego kad sam postavljen za trenera Crvene zvezde. Emocije su jake, jer ovde sam pravio početne korake kao fudbaler i sigurno da mi je drago sto sam ovde video sve svoje prijatelje i rodbinu moje majke.

Zato ću i pomoći da se ovde izgradi jedan sportski teren, da se na njemu deca igraju fudbala i da sa njega izlaze pravi igrači. Kad sam bio mali dolazio sam često ovde, a sada ću dolaziti kad god budem mogao", rekao je Prosinečki pre nego što se oprostio sa domaćinima.