0
Subota 12.12.2009.
14:50

Crvena zvezda jesenji šampion

Fudbaleri Crvene zvezde su pobedom u 15. kolu Jelen Super lige nad Spartakom iz Subotice od 5:2 povećali prednost u odnosu na Partizan na tri boda i tako osigurali titulu jesenjeg šampiona Srbije.

Gosti iz Subotice su na Marakani prvi došli do gola u 14. minutu utakmice na veliko iznenađenje oko 12.000 navijača. Janjuš je uputio prvi udarac u okvir gola Stamenkovića i pogodio malu mrežu, odličnim udarcem levom nogom sa ivice kaznenog prostora za 0:1.

Zvezda je samo deset minuta kasnije poravnala rezultat sa bele tačke. Lekić je srušen u kaznenom prostoru posle prodora i pokušaja udarca. Siguran sa 11 metara bio je Kadu za 2:1. Samo dva minuta kasnije crveno-beli su došli do 3:1. Perović je natrčao na jednu odbijenu loptu i zatresao je mrežu sa dva metra.
U 28. minutu je već bilo 3:1. Blažić je odlično šutirao sa desetak metara od gola za veliku radost navijača Zvezde.

Dejan Rambo Petković, legendarni srpski fudbaler i bivši igrač Crvene zvezde na poluvremenu je, uz ovacije publike, izašao na teren, dobio na poklon crveno-belii dres koji je, na zahtev navijača obukao. Petković je, da podsetimo, sa Flamengom nedavno postao šampion Brazila u svojoj 37. godini.

U drugom poluvremenu je domaćin nastavio sa ofanzivom pa je u 54. minutu na semaforu stajalo 4:1. Ponovo je Perović bio na pravom mestu u pravo vreme nakon kornera na drugoj stativi i tako postigao svoj drugi gol na meču.

Spartak iako demolarisan zbog visoke prednosti Zvezde se nije predavao pa je u 76. minutu Nosković postigao gol za 4:2.

Jevtić je u nadoknadi vremena postigao i peti gol za crveno-bele za ubedljivu i više nego zasluženu pobedu od 5:2.

Do kraja utakmice nije bilo izglednijih prilika, pa su igrači Zvezde sa navijačima proslavili jesenju titulu šampiona Srbije.

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno na gostovanju ekipi Mladog Radnika 1:1 u okviru 15. kola Jelen Super lige.

Partizan je došao do prednosti u 18. minutu nakon lepe akcije, kada je Petrović uposlio Ljajića, a mladi reprezentativac Srbije je asistirao Moreiri za laku egzekuciju i vođstvo od 0:1.

Crno-beli su i u nastavku meča imali više od igre, a domaćin je često pokušavao iz kontranapada da poravna rezultat. Požarevljani su to uspeli u 64. minutu nakon slobodnog udarca, kad je posle centaršuta na peterac Lazić bio najviši u skoku i matirao golmana Božovića za 1:1.

Crno-beli su nastavili da stiskaju domaćina ne bi li došli do pobede, a u poslednjim trenucima je Diara imao odličnu šansu, proturio je loptu do Moreire koji ju je ćušnuo iza leđa Pejovića, ali je lopta izbijena sa gol linije. Na kraju, zaslužena podela bodova.

Smederevo je na svom terenu bez većih problema pobedilo Jagodinu sa 2:0, a dvostruki strelac za „oklopnike“ bio je Ranković - prvo u 16. a potom i u 44. minutu utakmice.

Fudbaleri OFK Beograda su nakon poraza u prošlom kolu od Partizana (3:0), ove subote ponovo pretpeli poraz i to 0:2, ali sada na svom terenu na Karaburmi od BSK-a iz Borče, koji svoje utakmice takođe igra na Omladinskom stadionu.

Borac je u Čačku slavio protiv Čukaričkog sa 2:1, a sva tri gola pala su u prvom poluvremenu. Metalac i Rad su odigrali nerešeno 1:1, baš kao i Javor i Hajduk u Kuli.

Jedini meč koji je na programu u nedelju igra se u Kruševcu, gde domaći Napredak dočekuje novosadsku Vojvodinu.