1
Sreda 14.03.2012.
16:19 >> 21:06h

Partizan pobedio OFK na Karaburmi

Fudbaleri Partizana su na Karaburmi zabeležili prvu pobedu u prolećnom delu šampionata i tako zaustavili "topljenje" bodova iz jesenjeg dela sezone. U 18. kolu JSL Vojvodina je slavila u Novom Pazaru sa 1:2, dok je Radnički pobedio Javor sa 2:0.

Crno-beli su slavili sa 2:1 golovima Tomića i Ivanova, a jedini gol za OFK Beograd postigao Batioha. Pred nešto više od 5.000 gledalaca na Omladinskom stadionu viđena je dobra igra, a sva tri gola su pala u prvom poluvremenu. Da su "romantičari" bili malo hrabriji i da su iskoristili dve odlične prilike u drugom poluvremenu, pitanje je da li bi se crno-beli radovali.

Videli smo potpunu inicijativu Partizana u prvih desetak minuta meča, ali bez realizacije. U 13. minutu je pokušao Vukića sa dvadesetak metara, a lopta odlazi pored gola...

''Romantičari'' su prvi put pripretili u 15. minutu. Rnić je na tridesetak metara od gola izgubio loptu a Batioha je zatim pokušao da lobuje istrčalog golmana crno-belih, ali je to učinio veoma neprecizno.

Već su se čuli i prvi zvižduci nezadovoljnih navijača crno-belih, a onda, fenomenalni ''slobodnjak'' Nemanje Tomića za 0:1! Nekoliko puta je pokušavao vezista crno-belih u dosadašnjem toku meča, a onda je, u 29. minutu, konačno, ''podesio nišanske sprave'' i iz slobodnog udarca sa oko 25 metara poslao loptu u same rašlje Lukačevog gola. Lopta je zakačila stativu i završila u mreži.

Devet minuta kasnije Batioha donosi izjednačenje OFK-u - 1:1! Jedna od retkih akcija ''romantičara'' u ovom meču krunisana je golom. Batioha je posle odličnog centaršuta sa desne strane bio bolji u skoku od Miljkovića i precizno šutirao uz desnu stativu Stojkovićevog gola.

Ipak, već u 43. minutu, Ivanov donosi novo vođstvo gostima - 1:2!

Medo Kamara je centrirao u kazneni prostor sa desne strane, Ivanov je šutirao glavom, neko od domaćih fudbalera izbacio je tu loptu iz gola, ali je ona već prešla gol liniju i Partizan ponovo dolazi do prednosti.

Partizan je igrao nešto bolje u drugom poluvremenu, ali je OFK imala najbolju šansu za gol. U 69. minutu Nemanja Nikolić centrirao je iz slobodnog udarca i

pronašao u šesnaestercu Milana Purovića, koji je prosledio loptu u gol, a golman Stojković je refleksno odbranio i poslao loptu u korner. Crno-beli su posle toga rutinski zatvorili meč i sačuvali prednost za prvu 'prolećnu' pobedu.

Avram Grant, trener crno-belih bio je zadovoljan posle meča, a Partizan sada ima jednaku prednost kao i pred ovo kolo i ona iznosi šest bodova, pošto je Crvena zvezda pobedila Smederevo sa 4:0.

Pobede Vojvodine i Radničkog

Kompletno 18. kolo Jelen Superlige odigrano je u sredu, a daleko uspešnije su bile gostujuće ekipe. Vojvodina je loše počela meč u Novom Pazaru, ali je već do poluvremena uspela da preokrene rezultat u svoju korist i dođe do prve pobede u drugom delu sezone rezultatom 1:2 . I ovog puta je bilo problema sa navijačima, a u glavnoj ulozi su ponovo bile pristalice domaćina koje su "topovskim udarima" povredili golmana Novosađana Nemanju Supića.

Prvu "trojku" su upisali i Kragujevčani koji su bez većih problema izašli na kraj sa Javorom 2:0, dok su Jagodinici potvrdili odličnu formu trijumfom u Kuli 0:2. Izabranici trenera Krunića su sa dva gola u prvom poluvremenu slomili otpor Hajduka i ostvarili treu pobedu zaredom.

Na prvu prolećnu pobedu i dalje čekaju Subotičani. Spartak je u Lučanima odigrao bez golova sa poslednjeplasiranim Metalcem i to je rezultat koji u principu ne odgovara nijednoj od ekipa. Podbacila je Sloboda koja je u Užicu poražena od Rada sa 0:2. Jalovo su igrali Užičani, promašili su i penal u završnici, pa su "građevinari" zasluženo stigli do trijumfa.

Iznenađenje se dogodilo u Čačku gde je Borac posle dve uzastopne pobede poražen od BSK-a sa 0:2. Borčanci su kontranapadima matirali "zebre" i tako uzeli vredna tri boda protiv konkurenta u borbi za opstanak.

Sreda 14.03.2012. 22:41
opet slaba utakmica Partizana. Vazno je jedino tri boda. Mora bolje. Ove je slabo.