Sreda 14.03.2012.
20:41
Vestionline, Beta A

Zvezda deklasirala Smederevo sa 4:0

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu Smederevo rezulttaom 4:0, u poslednjem meču 18. kola Super lige Srbije.

Raspucani - igrači Crvene zvezde

Golove za crveno-bele postigli su Luka Milunoviću 14, Kadu u 72. i 86. (oba iz penala) i debitant Filip Kasalica u 76. minutu.

Zvezda je povela posle Evandrovog centaršuta sa desne strane iz slobodnog udarca, kada se Milunović odlično snašao između tri odbrambena fudbalera Smedereva i glavom savladao golmana gostiju Mladena Živkovića.

Na 2:0 povećao je Kadu posle jedananesterca koji je sudija Danilo Mihajlović svirao posle prekršaja Ivana Milosavljevića nad kapitenom Zvezde Nikolom Mikićem.

Prednost crveno-belih na 3:0 povećao je Kasalica nekoliko sekundi pošto je zamenio Marka Vešovića. On je oduzeo gostujućim igračima loptu na sredini terena, kombinovao sa Markom Mirićem i posle njegovog pasa sam izašao ispred golmana Živkovića, lako ga obišao i savladao.

Konačan rezultat postavio je drugim golom iz penala Kadu, posle još jednog prekršaja Milosavljevića u šesnaestercu, ovog puta nad Kasalicom.

Zvezda je imala više prilika za gol i uglavnom je kontrolisala utakmicu. Crveno-beli su postigli gol u 39. minutu, koji je sudija Mihajlović poništio zbog navodnog prekršaja Kristijana Borhe, a u sledećem napadu glavni arbitar nije dosudio penal za Zvezdu posle igranja rukom Marka Milosavljevića u šesnaestercu gostiju.

Gosti iz Smedereva su najbolju šansu imali odmah posle vodećeg gola crveno-belih, kada je Dejan Živković sa 15 metara pogodio prečku i u 22. minutu kada je Nenad Adamović šutirao pored gola posle dodavanja Slaviše Stojanovića.

Celu utakmicu za crveno-bele odigrao je još jedan debitant, štoper Jovan Krneta. Trener Robert Prosinečki je posle meča izjavio da je njegov tim odigrao odlično drugo poluvreme i istakao zasluge Marku Miriću i Filipu Kasalici.

Domaćin je saopštio da je na stadionu Marakana prisustvovalo 40.621 gledalaca.

Zvezda posle 18 odigranih utakmica u Super ligi ima 41 bod, šest manje od vodećeg Partizana koji je trijumfovao protiv OFK Beograda na Karaburmi sa 1:2.