1
Subota 24.03.2012.
19:19 >> 21:19h

Sitiju samo bod, poraz Liverpula na "Enfildu"

Na mečevima 30. kola Premijer lige Mančester Siti je osvojio samo bod na gostovanju Stouku 1:1, Liverpul je kao domaćin poražen od Vigana sa 1:2, Arsenal je pobedio Aston Vilu sa 3:0, dok su Čelsi i Totenhem odigrali bez golova u gradskom derbiju na "Stamford Bridžu".

Postigao pogodak u poraz Liverpula - Luis Suarez

Vigan je pokorio "Enfild", po prvi put u svojoj istoriji, a veoma važnu pobedu u borbi za opstanak doneo mu je Geri Kaldvel u 63. minutu. Gosti su poveli iz penala u 30. minutu golom Maloneja, a "crveni" su izjednačili preko Suareza.

Ekipa Arsenala nastavila je seriju odličnih rezultata i protiv Aston Vile sa 3:0 zabeležile su sedmu uzastopnu pobedu, koja ih je učvrstila na trećem mestu na tabeli. Strelci za domaćina bili su Kiran Gibs, Teo Volkot i Mikel Arteta.

Fudbaleri Mančester Sitija odigrali su samo nerešeno na gostovanju Stouku rezultatom 1:1, čime su skupili 70 bodova koliko ima i gradski rival Junajted, koji ima i meč manje i to protiv Fulama na "Old Trafordu". Domaći Stouk je poveo fantastičnim šutem i pogotkom Pitera Krauča, a bod Sitiju doneo je Jaja Ture.

Važnu pobedu borbi za opstanak izborio je Bolton, koji je na "Ribok stadionu" pobedio Blekburn sa 2:1. Boltonu je to bio prvi meč nakon duela sa Totenhemom koji je prekinut, jer je Fabris Muamba kolabirao na terenu.

Bez bitnih bodova u pokušaju da sačuva premijerligaški status ostao je Vuls koji je u gostima izgubio od Noriča sa 2:1, dok je Sanderlend pobedio KPR sa 3:1.