0
Utorak 17.04.2012.
22:47

LŠ: Bajern pobedio Real u prvom meču polufinala

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su večeras na svom terenu Real Madrid sa 2:1 u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Načeo mrežu Madriđana Frank Riberi

Bajern, koji je imao više prilika za gol od rivala tokom meča, poveo je u 17. minutu preko Franka Riberija, a izjednačio je Mesut Ezil u 53. Pobedu nemačkom timu na "Alijanc Areni" doneo je najbolji strelac ekipe Mario Gomes golom u 90. minutu.

Domaćin je imao više od igre od samog početka meča, ali je prvu ozbiljniju šansu propustio Real, kada je Ronaldo dobro šutirao, a golman Nojer odbio loptu preko prečke. Ipak, prvi do vođstva stigao je Bajern, nakon jedne odbijene lopte na ivici kaznenog prostora, naleteo je Frank Riberi i precizni udarcem po zemlji savladao nemoćnog golmana Kasiljasa.

Postigao izjednačujući gol na "Alijanc Areni" - Mesut Ozil

Izabranici trenera Žozea Murinja agilnije su krenuli u nastavku i posle samo osam minuta od odmora stigli su do izjednačenja. Real je izveo brzu kontru, lopta je sa boka prošla na drugu stativu, a Kristijano Ronaldo je nesebično vratio na dva metra, odakle je nemački reprezentativac Mesut Ozil lako sproveo u mrežu domaćina.

Nakon toga trener Bavaraca Jup Hajkens izvukao je iz igre Baštijana Švajnštajera, a na terenje poslao napadača Tomasa Milera i Nemci su u potpunosti preuzeli inicijativu. Iako nisu imali mnogo ozbiljnijih šansi osim nekoliko šuteva i padanja u kaznenom prostoru koje sudija Hauard Veb nije okaraterisao kao prekršaje, do pobedonosnog pogotka domaćini su stigli tek u poslednjem minutu utakmice.

Filip Lam je 'zalomio' protivničkog beka i probio bok, potom je poslao povratnu po zemlji na peterac, gde se našao najbolji strelac Bajerna Mario Gomez, kome nije bilo teško da pošalje loptu iza Ikera Kasiljasa.

Minhenska ekipa je tako u poslednjem minutu ipak uspela da pobedi velikog rivala, pa će revanš meč u Madridu 25. aprila, sigurno biti mnogo napet i zanimljiv.

U drugom polufinalu sutra se od 20.45 sati u Londonu sastaju Čelsi i Barselona.