0
Sreda 02.05.2012.
23:48

Real osvojio titulu, Mesi oborio Milerov rekord

Na mečevima 36. kola španske Primere Real je pobedom nad Atletikom u Bilbaou sa 0:3 obezbedio titulu. Pobedu je ostvarila i Barselona protiv Malage 4:1, a Mesi je novim het-trikom postigao 70. gol, čime je srušio rekord čuvenog Gerda Milera.

Real na tronu Primere

Ekipa Reala iz Madrida konačno je prekinula dominaciju Barselone u okviru Primere, pošto su dva kola pre kraja sačuvali prednost od sedam bodova, pa su i praktično osvojili novu titulu španskog prvaka.

Tri boda vredna titule osvojena su na gostovanju Atletiku u Bilbaou rezultatom 0:3. Gosti su poveli preko Iguaina u 16. minutu, a samo četiri minuta kasnije Ozil je duplirao vođstvo. Kristijano Ronaldo uspeo da promaši penal, ali je svojim golom u 50. minutu stavio tačku na meč i slavlje Madriđana moglo je da počne.

Fudbaleri Barselone savladali su ekipu Malage rezultatom 4:1 u utakmici 36. kola Primere, ali pobeda Katalonaca ostala je u senci sjajnog dostignuća Lionela Mesija koji je sa tri pogotka oborio rekord legendarnog Gerda Milera.

Mesiju je bio potreban jedan gol da obori 39 godina star rekord Nemca, koji je za Bajern u sezoni 1972/73 postigao 67 pogodaka, ali Mesi je het-trikom dva kola pre kraja Primere došao do fantastične cifre od 70 golova.

Trećepalasirana Valensija je pobedila Osasunu sa 4:0, a posao domaćinu bio je znatno olakšan u 45. minutu, kada je srpski reprezentativac Dejan Lekić dobio dva žuta kartona i isključenje.

U ostalim mečevima Betis je u gradskom derbiju pobedio Sevilju sa 1:2, a oba gola za goste postigao je Ečeberija, dok je Levante koji se bori za četvrtu poziciju izgubio na gostovanju Saragosi golom Oriola u 11. minutu.