Utorak 11.09.2012.
22:21
Vestionline, Beta A

"Orlovi" deklasirali Vels u Novom Sadu

Fudbalska reprezentacija Srbije večeras je kao domaćin u Novom Sadu pobedila Vels sa 6:1 u drugom kolu Grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Brazilu 2014.

Prvi od šest golova koji su postignuti levom nogom - Aleksandar Kolarov

Strelci za Srbiju bili su Aleksandar Kolarov u 16, Zoran Tošić u 24, Filip Đuričić u 39, Dušan Tadić u 55, Branislav Ivanović u 80. i Miralem Sulejmani u 90, dok je jedini gol za goste postigao Geret Bejl u 31. minutu.

Srpski fudbaleri će u sledećem kolu kvalifikacija dočekati Belgiju 12. oktobra.

Srbija je, posle remija bez golova sa Škotskom u prvom kolu, protiv Velsa bila veoma ubedljiva, a gosti u toj utakmici, iako su postigli gol, nisu uspeli da stvore nijednu pravu šansu za pogodak.

"Orlovi" su poveli golom Kolarova iz slobodnog udarca sa 20 metara iskosa desno, a do nove prednosti su došli posle još jedne dobre akcije levog beka, koji je zamenik kapitena reprezentacije.

Kolarov je prošao po levoj strani, "izlomio" nekoliko gostujućih defanzivaca i uspeo nekako da ubaci loptu pred petarac, gde je Tošić ostao neometan i lako savladao golmana gostiju Boaza Majhila.

Posle drugog gola Srbije, Velsu je uspeo da vrati nadu Geret Bejl, koji je sa 30-ak metara iz slobodnog udarca savladao golmana "orlova" Vladimira Stojkovića.

Osam minuta posle gola Bejla, Srbija je došla do novog pogotka, a strelac je bio Đuričić koji je posle duge lopte Matije Nastasića i dodavanja Tadića lako savladao golmana Majhila.

Reprezentativci Srbije su odlično igrali i u drugom poluvremenu i već posle 10 minuta igre u nastavku poveli sa 4:1. Strelac je bio Tadić, kome nije bilo teško da postigne gol posle prodora i asistencije kapitena Ivanovića po desnoj strani.

Kapiten Srbije je na 5:1 povećao šutem sa oko 18 metara levom nogom, a konačan rezultat postavio je Sulejmani pred kraj meča udarcem sa 20-ak metara.

Utakmicu je na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu pratilo oko 11.000 gledalaca.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena ceo stadion je skandirao protiv predsednika Fudbalskog saveza Srbije Tomislava Karadžića uzvikujući Tole lopove.