Nedelja 23.09.2012.
20:12
Vestionline, smedia.rs A

Partizan ubedljiv protiv užičke Slobode

Fudbaleri Partizana savladali su Slobodu iz Užica rezultatom 5:0, u poslednjoj utakmici 6. kola Super lige Srbije, čime su se vratili na lidersku poziciju srpskog šampionata.

Upisao se u strelce, namestio gol, pa se povredio i izašao - Lazar Marković

Golove za domaćina u Beogradu su postigli Lazar Marković u 21. minutu, Nikola Ninković 39, Stefan Šćepanović u 69. i 90. i Ivan Ivanov u 77. minutu.

Partizan ponovo vodi na tabeli sa 15 osvojenih bodova, Rad je drugi sa 14, a treća je Crvena zvezda sa 13 bodova.

Prvu pravu šansu imao je Partizan u 17. minutu kada je posle dodavanja Lazara Markovića, golman gostiju zaustavio udarac Šćepovića. Isti epilog i isti akteri viđeni su i dva minuta kasnije.

Partizan je nastavio sa napadima, a u 20. minutu kapiten Ilić sjajno je uposlio Markovića, kome nije bilo teško da matira Rankovića. Potom se Markec našao u još dve prilike. Prvo je u 28. minutu šutirao preko gola, a dva minuta kasnije pokušao je lobom, ali je lopta ponovo otišla preko gola.

Igrao se 38. minut, Lazar Marković je sjajno prošao i uposlio Ninkovića, kome nije bilo teško da savlada golmana Slobode - 2:0. Jedinu priliku u prvom delu gosti su imali u 43. minutu, ali je Ivanov sprečio Ranđelovića da ugrozi Stojkovića.

Na startu drugog poluvremena došlo je do prve izmene, pošto Lazar Marković nije mogao da nastavi meč, a u igru je ušao Tomić. Partizan je nastavio sa napadima, najagilniji je bio mladi Ninković koji je dva puta pripretio, ali je oba udarca odbranio golman gostiju Ranković.

U 59. minutu Partizan je imao najbolju priliku u drugom poluvremenu. Mladi Ninković je uputio odličan pas iza leđe odbrane ka Šćepoviću, ostavio ga samog na 12 metara po sredini, ali je šut napadača crno-belih iz izgledne prilike zaustavio čuvar mreže Užičana. Ipak, 10 minuta kasnije Šćepović se iskupio za promašaj, pošto je posle još jednog sjajnog pasa Ninkovića prihvatio loptu na grudi i iz voleja pogodio mrežu Slobode.

Do još ubedljivije prednosti crno-beli su došli u 77. minutu kada je posle kornera sa leve strane, Miljković šutirao glavom, Ranković je odbranio, ali je lopta pala pravo na nogu Ivanovu, a Bugarin je prikucao u mrežu sa pola metra.

Tačku na sjajnu igru i još bolji rezultat postavio je u 90. minutu svojim drugim golom Stefan Šćepović na asistenciju brata Marka. Tako su fudbaleri Partizana još jednom ubedljivo slavili u prvenstvu i ponovo preuzeli lidersku poziciju.