4
Petak 12.10.2012.
22:22

Srbija poražena od Belgije na Marakani

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je danas od Belgije na stadionu Marakana rezultatom 0:3, u trećem kolu Grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2014. godine.

Ubedljiv poraz uprkos dobroj igri u većem delu utakmice - fudbaleri Srbije

Srbija sada ima učinak od pobede, poraza i nerešenog rezultata. Belgija je prva u grupi sa dva trijumfa i jednim nerešenim rezultatom, a isti broj bodova ima i reprezentacija Hrvatske koja je večeras slavila na gostovanju Makedoniji sa 1:2.

Golove za Belgiju postigli su Kristijan Benteke u 34, Kevin de Brujn u 68. i Kevin Miralas u 90. minutu.

Izabranici Siniše Mihajlovića su i pored dobre igre, naročito u prvih 60 minuta meča, izgubili od Belgije na "Marakani" ubedljivim rezultatom 3:0.

"Orlovi" su na stadionu Crvene zvezde, koji je bio ispunjen do pola, i po jakoj kiši dobro počeli utakmicu. Srbija je u prvih 20 minuta imala čak pet izglednih prilika, a posle toga još nekoliko, ali nije uspela da realizuje ni jednu.

Na samom startu meča Kolarov je poveo napad po levoj strani, lopta je stigla do Tadića koji je prosledio do Tošića, ovaj odlično šutirao levom nogom sa oko 18 metara, ali je stativa spasila Belgijance.

Nakon toga Tadić i Ivanović su probili po desnoj strani, Ivanović ubacio loptu u petarac, ali je udarac Đuričića izblokiran i od svega je bio samo korner. Nedugo potom Tošić je uputio jaku loptu paralelnu sa golom, a Ivanović je bio kratak za nekoliko centimetara, pa je mreža gostiju i dalje ostala mirna.

U 32. minutu korner je izveo Tošić, a na drugoj strani kazenenog prostora Biševac pokušao iz prve, ali je bio za malo neprecizan.

Nakon svega toga, šok na Marakani jer je centaršut De Bruina sa desne strane, iskorostio Benteke i sa pet-šest metara glavom poslao loptu u mrežu za 0:1.

Stopostotna priliku imao je Tošić samo dva minuta posle gola Belgije, ali je sa sedam metara šutirao pored gola. Posle samo tri minuta igre u nastavku novu šansu je imao Tošić, ali je slabo šutirao sa 10-ak metara iz odlične pozicije.

Belgija je iskoristila greške odbrane domaćina, i u drugom poluvremenu je postigla dva gola posle kontranapada i neuspelih ofsajd zamki.

Prvi je Naser Čadli proigrao De Brujna, koji je savladao Željka Brkića. Golman Srbije spasao je svoju mrežu u 52. minutu, kada je pred njega sam izašao Eden Azar, ali je Brkić rukom odbio udarac, međutim ni to nije bilo dovoljno.

Jan Vertogen je u samoj završnici centrirao i pronašao Miralasa, koji je bez problema savladao Brkića, ali očigledna je bila ofsajd poziciju koju nisu sankcionisale sudije.

Stadion se u finišu meča skoro potpuno ispraznio, a povremeno su se čuli i zvižduci, a i Zoran Tošić je prilikom izmene zvižducima ispraćen sa terena.

Fudbaleri Srbije u utorak u Skoplju igra protiv Makedonije.