0
Subota 17.11.2012.
16:41

Preokret Spartaka, pobede Vojvodine u OFK u gostima

Na mečevima 13. kola Jelen Superlige Spartak je posle preokreta i het-trika Noskovića pobedio Jagodinu 3:1, Vojvodina je golom Oumarua srušila Radnički u Nišu 0:1, OFK Beograd je odneo bodove iz Smederava 0:2, a Rad je pogokom Đurđevića minimalno slavio protiv Hajduka.

Podigao Vojvodinu na treću poziciju - Abubakar Oumaru

'Građevinari' su do šeste pobede došli pobedom nad Hajdukom iz Kule sa 1:0, a strelac je bio Uroš Đurđević u 84. minutu. Istim rezultatom, Vojvodina je slavila na gostovanju Radničkom u Nišu, golom Oumarua u 88. minutu.

Novosađani posle 13 kola imaju 24 boda i drže treće mesto na tabeli.

U Subotici je postignut prvi gol kola, pošto je Stojanović doveo Jagodinu u vođstvo u osmom minutu. Novih golova nije bilo sve do 83. minuta, kada je započet preokret Spartaka. Tada je strelac bio Aleksandar Nosković, pre nego što je isti igrač domaćinima doneo vođstvo sedam minuta kasnije, da bi on na kraju kompletirao het-trik i postavio konačan rezultat u trećem minutu nadoknade vremena.

Sigurnu pobedu ostvario je OFK Beograd sa 2:0 u Smederevu. 'Romantičare' je u vođstvo doveo Pavlović u 41. minutu, dok je konačan rezultat postavio 70. minutu.

Veoma zanimljiva utakmica viđena je u Borči, gde je BSK pobedio Donji Srem sa 2:1, a u Novom Pazaru viđen je jedini remi sa Javorom 2:2.

Od 19 časova igra se 143. 'večiti' derbi između Crvene zvezde i Partizana, a kolo u nedelju od 13 časova zatvaraju Radnički i Sloboda.