Subota 17.11.2012.
21:02
Vestionline, sportske.net A

Zvezda pobedila Partizan posle preokreta

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu ekipu Partizana sa 3:2 (1:2) u 13. kolu Super lige Srbije i tako smanjili prednost crno-belih na čelu tabele na pet bodova.

Fantastičan derbi na "Marakani"

Golove za Zvezdu postigli su Filip Kasalica u 14, Luka Milivojević u 49. i Nenad Milijaš u 74. minutu meča. Strelci za Partizan bili su Aleksandar Mitrović u 9. i Milan Jovanović koji je autogol postigao u 15. minutu "večitog derbija".

Pred više od 44.000 gledalaca na "Marakani", prvo poluvreme je proteklo u dominaciji Partizana, koji je dva puta vodio, ali nije uspeo da znatno bolju igru kruniše ubedljivijim vođstvom.

Poveli su crno-beli već posle devet minuta igre, iz prve prilike na utakmici. Saša Ilić je u svom stilu pronašao Mitrovića, koji beži Jovanoviću i Spajiću, izbija sam pred Bajkovića i šalje loptu u mrežu - 0:1.

Pet minuta kasnije, svoju prvu priliku koriste i domaći. Darko Lazović je prošao Lazevskog na desnoj strani, odlično centritao ka Kasalici, koji koristi kiks Miljkovića i Ostojića i volej udarcem postiže pogodak - 1:1.

Ali u 16. minutu novo vođstvo Partizana - 1:2, autogolom Jovanovića. Lazar Marković je napravio pometnju u odbrani Zvezde, probio je po levoj strani, oštro centrirao na peterac, a iskusni crnogorski reprezentativac je nespretno reagovao i Bajković je po drugi put savladan.

U nastravku kao da smo gledali neku drugu utakmicu. Janković je pogodio uvođenjem Vešovića umesto Mikića, Zvezda je bila mnogo agresivnija, borbenija. Verovali su domaći u preokret i do njega su potpuno zasluženo i došli.

Igrao se 50. minut, Milivojević je primio loptu na nešto više od 20 metara od gola, odlično je šutirao pored Saše Ilića, lopta je okrznula prečku i završila u mreži - 2:2!

Prava konfuzija u odbrani Partizana viđena je u narednim minutama, a katastrofalna greška Ostojića, koji je pokušao da vrati loptu golmanu Petroviću i umesto toga uposlio je Lazovića, nije kažnjena jer se Zvezdin kapiten nije snašao.

Ipak, potpuni preokret dogodio se u 74. minutu. Kasalica se na desnoj strani odlično izborio za centaršut pored Lazevskog, na pravom mestu bio je Milijaš koji glavom šalje loptu u donji desni ugao golmana Petrovića - 3:2!

Trener Partizana u finišu je pružio priliku i Ninkoviću i Stefanu Šćepoviću, ali Zvezda je izuzev jedne solidne prilike Ninkovića u samom finišu, bez većih problema zadržala prednost i smanjila prednost Partizana na pet bodova zaostatka.

Treneri Crvene zvezde i Partizana, Aleksandar Janković i Vladimir Vermezović složili su se posle derbija da cu crno-beli bili bolji rival u prvom poluvremenu, ali da su crveno-beli igrom i pristupom u drugom delu, zaslužili pobedu.

Na ostalim mečevima 13. kola Jelen Superlige - Spartak je posle preokreta i het-trika Noskovića pobedio Jagodinu 3:1, Vojvodina je golom Oumarua srušila Radnički u Nišu 0:1, OFK Beograd je odneo bodove iz Smederava 0:2, a Rad je pogokom Đurđevića minimalno slavio protiv Hajduka.