Četvrtak 06.12.2012.
23:14
Vestionline, Beta A

Remi Rubina i Partizana u Beogradu

Fudbaleri Partizana i Rubina iz Kazanja igrali su večeras u Beogradu nerešeno 1:1 u poslednjoj utakmici Grupe H Lige Evropa.

Aleksandar Miljković u akciji

Crno-beli su poveli golom Saše Markovića posle sjajnog šuta u 53. minutu, ali je Hoze Rondon izjednačio šest minuta kasnije.

U Milanu, u drugom meču ove grupe, Inter i azerbejdžanski Nefči takođe su igrali nerešeno 2:2. Rubin i Inter nastaviće takmičenje na proleće, dok su Partizan i Nefči završili sa nastupima na međunarodnoj sceni za ovu sezonu.

Prvo poluvreme prošlo je bez mnogo prilika, a najbolju u tom delu igre imali su gosti, kada je u 27. minutu golman crno-belih odbranio odličan šut Karadeniza Gekdeniza sa osam metara.

Partizan je drugo poluvreme počeo agresivnije i već na samom startu mogao do gola. Stefan Šćepović je dodao do Saše Markovića koji je ostao sam na 10 metara, ali je šutirao preko gola.

Saša Marković je, ipak, nedugo posle toga doveo svoju ekipu u vođstvo, pošto je posle odličnog prodora i centaršuta Lazara Markovića po desnoj strani primio loptu i dobro šutirao u gornji levi ugao golmana Rubina Gedriusa Arlauskisa.

Partizan nije dugo uspeo da zadrži prednost, jer je Rubin posle samo šest minuta izjednačio. Levi bek ruske ekipe Kristijan Ansaldi prošao je po levoj strani, driblingom "izbacio" Aleksandra Miljkovića i centrirao, a Rondon je ostao sam u petercu i lako glavom savladao Nikolu Petrovića.

Do kraja utakmice obe ekipe imale su po jednu dobru priliku, ali nisu uspeli da ih realizuju, pa je rezultat ostao 1:1. Prvo je Lazar Marković propustio šansu za Partizan kada je "makazicama" šutirao preko gola, a potom je i Petrović odbranio šut Rondona sa pet metara.

Partizan je do prve pobede u grupnoj fazi Lige Evropa mogao da dođe u 90. minutu zahvaljujući lošem potezu gostujućih igrača. Roman Šaronov je vratio loptu do golmana Arlauskisa koji je loše zahvatio, ali je ona ipak završila pored gola.

Utakmica protiv Rubina bila je poslednja koju je Partizan igrao ove godine, a na stadionu u Humskoj prisustvovalo je oko 3.000 gledalaca.