Subota 22.12.2012.
20:44
Vestionline, Beta A

Barselona slavila u Valjadolidu, Real pao u Malagi

Fudbaleri Barselone pobedili su danas u Valjadolidu sa 1:3, dok je Real ponovo izgubio i to na gostovanju Malagi sa 3:2, u utakmicama 17. kola španske Primere.

Postigao 91. gol u 2012. - Lionel Mesi

Barselona je nastavila svoj niz pobeda, a ovaj put, pod vođstvom Đordija Roure, u gostima su bili bolji od Valjadolida rezultatom 1:3. Domaćin je tokom čitavog meča uputio jedan udarac ka golu Viktora Valdesa, a Barselona je u još jednoj utakmici imala posed lopte preko 65 odsto.

Katalonski klub je na ovoj utakmici oborio rekord Reala iz Madrida po postignutim golovima u jednoj kalendarskoj godini u Primeri. Real je prethodne godine postigao 119 golova, dok su Katalonci sa tri pogotka na ovoj utakmici došli do 121 gola.

Do prvog gola na utakmici gosti su došli 43. minutu, a strelac je, na asistenciju Đordija Albe, bio Ćavi. Strelac prvog gola asistirao je Lionelu Mesiju u 59. minutu za 91. gol u kalendarskoj godini i vođstvo od 2:0. Strelac za Valjadolid bio je Havi Gera u 89. minutu, dok je konačan rezultat postavio Telo u sudijskoj nadoknadi.

Fudbaleri Malage pobedili su večeras na svom terenu Real Madrid sa 3:2, čime su ekipu Žoze Murinja definitivno otpisali iz borbe za titulom jer sada zaostaju 16 bodova za vodećom Barselonom. To je "kraljevskom klubu" bio četvrti poraz u sezoni na gostujućem terenu, a Malaga je upisala treću uzastopnu pobedu.

Domaćin je do prvog vođstva došao u 48. minutu, a strelac je bio Isko. Izjednačenje gostima doneo je Serhio Sančes autogolom u 66. minutu, dok je Roke Santa Kruz doveo Malagu do novog vođstva u 73. Isti igrač se u listu strelaca ponovo upisao u 76. minutu, dok je konačan rezultat postavi Karim Benzema u 82. minutu.

Majorka je do prve pobede u sezoni na gostujućem terenu došla nakon preokreta u Sevilji protiv Betisa 1:2. Domaćina je u vođstvo doveo Benat Ečeberija golom u 6. minutu, a izjednačujući pogotak postigao je Viktor Kasadesus u 31. Konačan rezultat postavio je već u 47. minutu Havi Markes iz jedanaesterca.

Granada je prekinula niz od pet uzastopnih utakmica bez pobede, trijumfom nakon preokreta nad Osasunom sa 1:2. Nino je Osasunu doveo do prednosti golom u 8. minutu, a izjednačujući pogodak postigao je Dijego Manis u 41. Treću pobedu u sezoni na gostujućem terenu Granadi doneo je Dani Benites golom u 48. minutu.