0
Subota 27.02.2010.
20:20 >> 00:05h

Katanija "pocepala" Bari

Fudbaleri italijanske Katanije su ubedljivom pobedom nad Barijem rezultatom 4:0 otvorili 26. kolo Serije A, a trener Siniša Mihajlović tako nastavio da diže tim iz opasne zone ispadanja. U drugom meču Lacio i Fiorentina odigrali 1:1.

Katanija je na svom terenu pogotkom Rikijutija najavila pobedu već u 4. minutu, a posao je praktično završen u finišu poluvremena prelepim golom Lame.

Gosti su propustili priliku da se vrati u meč polovinom drugog dela, kada je Bareto iz penala pogodio stativu, a zatim su mrežu gostiju u poslednjih deset minuta do kraja napunili Morimoto i Martinez.

Tako je nastavljen dobar niz rezultata domaćih koji su došli do šestog prvenstvenog trijumga, dok je Bari u lošoj seriji od četri vezana poraza.

Fudbaleri Lacija i Fiorentine podelili su bodove odigravši u Rimu nerešeno 1:1 (1:0).

Domaćin je poveo golom Sivilje još u sedmom minutu, a šestu pobedu Lacija u ovoj sezoni sprečio je mladi Brazilac Keirson pogotkom u drugom minutu nadoknade vremena.

Lacio je u velikoj rezultatskoj krizi, a ukoliko Livorno u nedelju kod kuće pobedi poslednjeplasiranu Sijenu, "nebesko-plavi" će se posle 26. kola naći u poziciji koja naredne godine vodi u Seriju B.

Za Fiorentinu je danas prvi put starter bio mladi srpski reprezentativac Adem Ljajić, dok je Stevan Jovetić odigrao još jedan meč na visokom nivou za "ljubačaste". Za Lacio je standardno dobro posao obavio Aleksandar Kolarov.