Četvrtak 17.04.2014.
15:09 >> 20:07h
Vestionline, Beta A

Milijaševa bomba za tri boda u Novom Pazaru

Golom kapitena Nenada Milijaša, u 17. minutu, Crvena zvezda je pobedila 1:0 Novi Pazar i tako plavo-belima naneli prvi poraz na domaćem terenu u ovom šampionatu. Iako je bilo bojazni od incidenata, na tribinama je bilo mirno osim standardnih prepucavanja i uvreda "Torcide" i "Delija". Lakše povređen navijač crveno-belih kada je pokušao da okači zastavu na ogradu.

Zvezdin junak: Nenad Milijaš postigao je jedini gol u Novom Pazaru (Foto: Arhiva)

Izabranici Slaviše Stojanović ostvarili su 14. uzastopnu pobedu i zadržali tri boda prednosti u odnosu na Partizan koji je večeras slavio protiv Jagodine 2:0. I na ovoj utakmici individualni kvalitet crveno-belih došao je do izražaja. Bomba Milijaša sa 30 metara bila je dovoljna crveno-belima da reše meč u svoju korist.

Jedini gol na susretu:

U drugom poluvremenu, Zvezda je imala veliku šansu da iz jedanaesterca poveća prednost, ali je šut Lazovića zaustavio golman domaćina Šimić. Najbolja šansa za Novi Pazar bila je u četvrtom minutu sudijske nadoknade, kada je Gogić umalo autogolom doneo bod domaćinu.

Milijaš: Karakter i veća želja za pobedom

Kapiten fudbalera Crvene zvezde Nenad Milijaš rekao je danas da je njegova ekipa karakterom i većom željom uspela da pobedi Novi Pazar u gostima.

"Smatram da danas na teškom terenu, na kojem je bilo gotovo nemoguće igrati, jedno čime smo mogli da dobijemo rivala bio je karakter i veća želja za trijumfom. Postigli smo na vreme pogodak", rekao je Milijaš posle utakmice u Novom Pazaru.

Milijaš je u 17. minutu iz slobodnog udarca postigao jedini gol na susretu i tako obezbedio Zvezdi prvo mesto i posle 24. kola Super lige. "Znali smo da pobedom pravimo važan korak ka krajnjem cilju, a to je osvajanje prvenstva. Posle promašenog penala smo pali, ali smo uspeli da zadržimo vođstvo. Želim da podržim Darka Lazovića i drago mi je zbog njega što promašeni jedanaesterac nije uticao na konačni ishod", istakao je Milijaš.

Trener Crvene zvezde Slaviša Stojanović rekao je da su njegovi fudbaleri imali i malo sreće u današnjoj pobedi nad Novim Pazarom. "Utakmica je bila čvrsta, na teškom terenu u u fantastičnojatmosferi. Bilo je mnogo agresivnih duela na sredini terena. Mi smosve podredili osvajanju tri boda, uspeli smo da posle vodećeg gola

sačuvamo svoju mrežu i ostvarimo cilj. Možda smo imali malo i sreće", rekao je Stojanović novinarima posle utakmice.

Ovako je Lazović promašio penal, odnosno golman Šimić je odbranio udarac sa bele tačke:

90+4. minut - Opasna situacija u šesnaestercu Zvezde, Umalo autogol Gogića. Kraj utakmice. Zvezda osvaja važna tri boda u Novom Pazaru.
90+1. minut – Korner za Zvezdu, Ninković zadržava loptu.
88. minut – Selimović centrira, Bajković nesiguran, ali nema nikog na drugoj stativi.
87. minut – Pritisak domaćina, ali bez izgledne šanse. Rakić ulazi umesto Rakića.
85. minut – Gužva u šesnaestercu Zvezde, ali je Bajković siguran.
82. minut – Oštar start Vukovića nad Kasalicom. Žuti karton za štopera Novog Pazara.
80. minut – Petković greši, Selimović šutira, ali nema promene rezultata. Ostaje 0:1.
78. minut – Žuti karton za Ksalicu zbog šuta posle sudijskog zvižduka.
75. minut – Oštar start Selimovića nad Gogićem. Mala gužva na terenu, ali se sve brzo smirilo.
73. minut – U igri Zvezde je Kasalica, koji je zamenio Pečnika. Pao je Arsenijević, domaći traže penal, ali Jovanetić odmahuje rukom.
72. minut – Navijači Zvezde skandiraju „Ratko Mladić“
71. minut – Pritisak Novog Pazara, ali nema opasnosti po gol Bajkovića.
69. minut – Poslednja izmena u Novom Pazaru. Umesto Kecapa u igri je Popović. Izlazi Milijaš, u igri je Gogić. To je prva promena u ekipi Zvezde.
66. minut – Lazović u šansi, ali je izblokiran. Novi korner za Zvezdu.
65. minut – Žuti karton za Selimovića. Prvi karton za igrače domaćeg tima.
64. minut – Odbranjeni penal probudio je navijače Novog Pazara. Zvezda i dalje kontroliše utakmicu.
62. minut – Korner za Zvezdu. Lete novčići na igrača Zvezde koji jedva uspeva da izvede korner. Sudija Jovanetić otišao kod delegata da upozori domaće navijače.
60. minut – PENAL ZA ZVEZDU. Sudija Jovanetić pokazuje na belu tačku. Pada Pečnik. Arifović je napravio penal. Lazović šutira, Šimić čita njegov udarac i vrhovima prstiju uspeva da odbrani. Ostaje minimalno vođstvo gostiju.
56. minut – Pečnik je pokušao da uposli Ninkovića, ali je brži bio golman Šimić. Ostaje 0:1.
52. minut – Lazović šutira sa 20-ak metara, ali Šimić lako zaustavlja ovaj udarac.
51. minut – Slobodan udarac za Novi Pazar sa 25 metara. Selimović šutira, ali lopta je otišla preko gola.
49. minut – Mrđa centrira, ali nikog nema na drugoj stativi.
47. minut – Kontranapad za Novi Pazar, ali nema opasnosti po gol Bajkovića.
45+2. minut – Novi Pazar napada. Đorđević šutira sa 30 metara, ali bez opasnosti po gol Bajkovića. Kraj prvog poluvremena.
44. minut – Navijači Novog Pazara skandiraju: Ovo je Turska! Šansa za Admira Kecapa, ali ništa od izjednačenja.
42. minut – Na tribinama nema incidenata.
40. minut – Pečnik je otklonio opasnost ispred gola Zvezde. Novi Pazar sve ofanzivniji.
36. minut – Novi Pazar napada, najagilniji je Pavlović, ali nema izgledne šanse za domaćina.
32. minut - Centaršut Milijaša, ali lopta ne dolazi do Ninkovića.

30. minut – Prvi žuti karton na utakmici dobija bek Zvezde Nikola Mijailović zbog oštrog starta nad Pavlovićem. Sudija nije oprostio ovaj start iskusnog defanzivcu koji će u nastavku susreta morati da bude oprezniji kako ne bi dobio drugui javnu opomenu.

28. minut – Rusmir centrira u šesnaesterac Zvezde, ali se Otašević ne snalazi. Ostaje 0:1.
25. minut – Zvezda imala kontrolu na terenu, Novi Pazar bojažljivo pokušava da dođe do gola gostiju.
19. minut – Mrđa ima šansu, ali Šimić dobro interveniše.

17. minutGOOOOL – Nenad Milijaš iz slobodnog udarca dovodi Zvezdu u vođstvo. Sjajan udarac sa 30 metara, nemoćan je golman domaće ekipe Šimić.

14. minut – Trener Novog Pazara Zoran Njeguš vrši prinudnu izmenu. Umesto povređenog Stevanovića, u igri je Aripović.
13. minut – Veća uzbuđenja na tribinama. Za sada osim verbalnih prozivki, bez incidenata.
11. minut – Nema uzbuđenja na terenu, blaga inicijativa gostujuće ekipe, ali bez šansi za gol.
8. minut – Povređen navijač Crvene zvezde, koji je pao sa zaštitine ograde kada je pokušao da okači zastavu. Srećom, u pitanju je lakša povreda arkade.
5. minut – Navijači Crvene zvede počeli su da ulaze na stadion uz pogrdne povike pristalica Novog Pazara.
3. minut – Prvi korner za Zvezdu, ali bez promene rezultata.
1. minut – Navijači Novog Pazara napravili su sjajnu koreografiju. Svi imaju plavo-bele zastavice.
Na stadionu je prisutno 6.000 gledalaca, navijača Novog Pazara, dok se očekuje da tokom prvog poluvremena na stadion uđu i navijači Crvene zvezde.

Prethodnih dana mnogo više se pričalo o navijačima nego o igračima. Posle ratova saopštenja dva kluba i peripetije oko ulaznica (domaćin nije mogao da garantuje bebednost navijačima Crvene zvezde), Delije su ipak stigle u Rašku oblast.

Navijači Crvene zvezde bodrili su svoje ljubimce na današnjem derbiju Jelen Super lige

1.200 pripadnika Žandarmerije obezbeđivalo je meč u Novom Pazaru

Zanimljivo, ovo će Delijama biti prvo gostovanje u Novom Pazaru.

Stadion u Novom Pazaru

A ovako je bilo na tribinama prošle godine u Novom Pazaru kada je gostovala Crvena zvezda (meč završen rezultatom 0:0).