0
Četvrtak 17.04.2014.
18:09 >> 20:48h

Partizan drži korak za Zvezdom

Partizan je pobedio Jagodinu 2:0 golovima kapitena Ilića i Škuletića u drugom poluvremenu. Posle 24. kola na vrhu Jelen Super lige ista meta - isto odstojanje, Crvena zvezda ima tri boda više od večitog rivala.

Saša Ilić, kapiten Partizana opet je bio ključni igrač svog tima (Foto: Arhiva)

Crno-beli su boljom igrom u drugom poluvremenu slomili otpor Jagodinaca, koji su se dobro branili u prvom poluvremenu, ali je u nastavku "parni valjak" dodao gas  i stigao do sigurne pobede.

Nikolić: Najbolja igra Partizana ove polusezone

Trener Partizana Marko Nikolić rekao je da su njegovi fudbaleri u današnjoj pobedi nad Jagodinom verovatno odigrali najbolju utakmicu u prolećnom delu sezone.

"Ovo je možda najtačnija i najbolja igra Partizana ove polusezone. Organizacija je bila skoro perfektna u svakom minutu, dobar presing po čitavom terenu, akcije, šanse... Ako moram da tražim zamerku onda je to ponovo realizacija, imali smo dosta šansi i situacija", rekao je Nikolić i dodao:

"Igrali smo pametno i tečno, i ovo je model. Nikoga ne treba da hvata nervoza, pa ni našu publiku. Ne smemo sebi da dozvolimo luksuz da gubimo glavu ni u jednom trenutku. Ovo je Partizan kakav treba da bude", kazao je Nikolić.

Partizan ne može bez Saše Ilića. Sjajni vetaran dirigovao je crno-belim orkestrom, a u 54.minutu pronašao je ključ za odbranu gostiju. Škuletić je dobro centrirao, a Iliću nije bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu.

Ispromašivao se Škuletić na večerašnjoj utakmici, ali je u 77. minutu sjajni iskoristio centaršut Vulićevića i postigao četvrti gol u crno-belom dresu. Jagodinci su pokušavali iz kontri nešto više da urade, ali su bili bezopasni.

Utakmicu u Humskoj pratilo je samo 3.000 gledalaca.

Podsetimo, Crvena zvezda je u Novom Pazaru slavila minimalnim rezultatom golom Milijaša.

90+3. minut - Kraj utakmice. Sigurna pobeda Partizana za nova tri boda.
89. minut – Posle duge pauze zbog povrede na teren se vraća Kojić, koji je zamenio Škuletića.
86. minut – Izlazi Saša Ilić, a poslednje minute na terenu će provesti Malbašić.
85. minut – Volkov šutira, Đuričić odbija loptu koja je pogodila igrača Jagodine Živanovića koji pogađa stativu svog gola.
82. minut – Luka je imao šansu za Partizan, ali ništa od gola.

77. minut – GOOOOL – Konačno Škuletić. Sjajno je centrirao Vulićević, a napadač crno-belih glavom sa sedam-osam metara lako je savladao Đuričića.

73. minut – Jakimovski šutira, ali samo korner za Jagodinu. Ostaje minimalna prednost Partizana. Šušnjar šutira, ali je siguran na golu Partizana Živko Živković.
71. minut – U ekipi Partizana prva izmena. Umesto Živkovića na terenu je Danilo Pantić.
69. minut – Škuletić u ofsajdu.
65. minut – Stopostotna šansa za Partizan. Škuletić sam pred golmana Đuričića, ali mlak šut napadača iz Humske.
60. minut – Opet Drinčić isprobava šut iz daljine, ali loš pokušaj. Ostaje 1:0.

54. minut – GOOOL – Kad je teško tu je Saša Ilić. Vodi Partizan 1:0. Centrirao je Luka, Škuletić okrznuo loptu, a kapiten crno-belih iz neposredne blizine zatresao je mrežu Đuričića.

50. minut – Šansa za Jagodinu, ali je Đurić šutirao preko gola.
48. minut – Jagodina je ofanzivnije krenula u nastavak susreta.
45+1. minut - Kraj prvih 45 minuta u Humskoj - bez golova.
43. minut – Saša Marković promašuje stopostotnu šansu za Partizan posle odličnog dodavanja Ilića.
39. minut – Škuletić pada u šesnaestercu Jagodine, ali ništa od penala. U sledećoj akciji opet je u šansi Škuletić ali loše šutira i lopta proalzi pored stative.
37. minut – Šansa za Luku, posle centaršuta Vulićevića, ali ništa od gola za Partizan.
34. minut – Nova bomba Drinčića sa 30 metara, ali Đuričič odlično interveniše i izbacuje loptu u korner. Marković glavom iz kornera, ali preko gola.
32. minut – Jagodina opasna iz kontre, u odbrani čvrsta. Igrači Partizana ne uspevaju da probiju bedem ispred Đuričića.
27. minut – Prvi korner za Jagodinu. Golman Partizana Živković dobro interveniše.
25. minut – Sjajan šut Drinčića sa 30 metara, ali lopta tik uz levu stativu golmana Đuričića.
21. minut – Volkov šutira, ali ništa od gola.
17. minut – Jagodina se orijentisala na kontre. U nekoliko navrata, bilo je problema u šesnaestercu Partizana.
16. minut – Luka do Vulićevića, koji loše centrira. Ostaje 0:0.
13. minut – Kao što je i bilo najavljeno, u ekipi Partizana nema povređenih Lazovića i golmana Lukača.
10. minut – Partizan napada, ali i dalje nema izglednih prilika za izabranike Marka Nikolića. Centaršutevi Drinčića za sada stvaraju najveće probleme odbrani „ćurana“.
6. minut – Živkovič ima šansu, ali je siguran golmana Jagodine Đuričić. Partizan napada od prvog sekunda, gosti se grčevito brane.
3. minut – Drinčić ima šansu, ali ostaje 0:0.
1. minut - Utakmica na stadionu Partizana je počela.