Utorak 22.04.2014.
15:28 >> 20:29h
Vestionline, Beta A

Šok za Partizan: Napredak pobedio za sebe i Zvezdu!

Šok za crno-bele pod Bagdalom. Golovima Vidakovića i Božovića, Napredak je pobedio favorizovani Partizan 2:0 i tako ga udaljio od titule.

Jalovi napadi: Petar Škuletić nije uspeo da nađe put do mreže Kruševljana

Crno-beli su kiksnuli onda kada je bilo najvažnije, pred večiti derbi i tako omugućili  Zvezdi koja je pobedila Radnički sa 2:0 pobegne na, čini se, nedostižnih šest bodova prednosti. Kruševljani su apsolutni zasluženo slavili protiv indisponiranog Partizana. Ništa nije polazilo za nogom izabranicima Marka Nikolića, dok su s druge strane, domaći disciplinovanom igrom lako osujetili napade gostiju. Šansu su Kruševljani tražili iz kontre. U 31. minutu, Trujić je pobegao odbrani Partizana, sjajno uposlio Vidakovića koji rezantnim udarcem matira golmana Lukača.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Škuletić je pogodio stativu što je bila najbolja šansa za goste. U jeku napada crno-belij, gol za Napredak. Rezervista Božović postigao je gol posle slabe intervencije golmana Lukača i rešio pitanje pobednika. Sa ovih tri boda, Napredak je napravio veliki korak ka opstanku, dok je Partizan sve dalje od odbrane titule.

Trener fudbalera Partizana Marko Nikolić rekao je danas da je njegova ekipa odigrala veoma loš meč protiv Napretka u Kruševcu i dodao da ne postoje izgovori za poraz.
"Najpre čestitke Napretku. Odlična borba i izdržljivost od strane Kruševljana, a dosta kartona je najbolji dokaz da se bore. Kad je reč o našoj igri, utisci su veoma loši. Imali smo mnogo šansi da postignemo gol, ali smo ih propuštali. Nema nikakvih izgovora za poraz", rekao je Nikolić novinarima posle meča.

Na konstataciju novinara da je i teren u Kruševcu bio loš, Nikolić je kratko dodao:
"Kakav je teren bio za nas, isti takav je bio i za Napredak. Zaslužili su sve čestitke".

90+4. minut - Utakmica je završena. Pobeda Napretka 2:0.
90+1. minut - Još tri  minuta će se igrati pod Bagdalom.
84. minut - Malbašić se ne snalazi, pogađa ga lopta u rame. Partizan bez ideje. Da li je trka za titulom završena za crno-bele?
83. minut - Drinčić šutira iz daljine, ali nema gola. Odlična odbrana Krznarića. Novi korner za crno-bele.
81. minut - Partizan pokušava, ali napadi crno-belih izgledaju konfuzno bez opasnosti po gol Krznarića.

73.minut - GOOOOL. Napredak vodi 2:0. Gavrić šutira, Lukač odbija loptu, a rezervista Božović postiže gol iz neposredne blizine.

73. minut - Gužva u šesnaestercu Napretka. Škuletić se nije snašao. Ostaje 1:0 za domaćina.
70. minut - Trajković šutira pored gola, ali bio j ofsajd posle centaršuta Drinčića.
66. minut - Igrači Partizana sve nervozniji, kao i navijači crno-belih. Izlazi strelac gola Vidaković, u igri je Božović. To je prva izmena u timu Napretka.
64. minut - Inicijativa Partizana. Šansa za Lazovića, ali nema gola.
62. minut - Navijači Partizana gađaju golmana Kruševaljana Krznarića, ali lopta je ubrzo nastavljena.
59. minut - Pokušaj Ninkovića, ali brani Krnarić. U igru je ušao i Danko Lazović umesto Brašanca.
55. minut - Mićić pokušava iz daljine za Napredak. Nema gola. Nervoza na terenu. Požuteli Janičić i Saša Ilić zbog koškanja. Umesto Pantića u ekipi Partizana u igri je Ninković.
52. minut - Sjajna šansa za 2:0, ali Dimitrov se nije snašao kad je izašao sam ispred golmana Partizana, Lukača. Nema promene rezultata.
49. minut - Furiozni napadi Partizana u nastavku susreta. Totalna ofanziva gostiju. Crno-beli tražili penal, ali čini se da je lopta pogodila u stomak,a ne u ruku, odbrambenog igrača Napretka.
46. minut - U ekipi Partizana umesto Luke na terenu je Malbašić. Samo što se krenulo sa centra Škuletić je pogodio stativu. Bila je to najbolja šansa za Beograđane.
45+1. minut - Prvo poluvreme je završeno vođstvom Napretka 1:0.
45. minut - Luka pokušava, ali odbrana Kruševljana je izblokirala šut brznogog napadača Partizana.
41. minut - Napredak opasan iz kontri, Partizan slab u dosadašnjem toku susreta. Jalovi napadi crno-belih.
36. minut - Žuti karton za igrača Napretka Milošvića, zbog starta nad napadačem Partizana Škuletićem. Drinčić šutira sa 30 metara iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla pored gola.

31. minut - GOOOOOOL. Napredak vodi 1:0. Strelac Vidaković, asistent Trujić. Sjajna akcija domaćeg tima.

28. minut - Napredak najopasniji posle kornera. U kornerima 3:1 za domaće, ali se mreže još ne tresu.
26. minut - Otvorena utakmica pod Bagdalom. Iako nema golov gledamo zanimljiv susret.
23. minut - Šansa za Napredak, ali se Trujić nije dobro snašao u situaciji 2 na 1.
20. minut - Drinčić centrira, gužva u šesnaestercu Napretka, ali nema opasnosti po golmana Krnarića.
18. minut - Velika šansa za Napredak. Posle kornera Janičić glavom sa deset metara šutira tik pored staative golmana Lukača.
16. minut - Partizan sve opasniji, ali za sada odbrana Kruševlajana odoleva. Najagilniji u ekipi gostiju je Predrag Luka.
11. minut - Regan upućuje šut sa 25 metara, ali pored gola. Kruševljani opasni u kontranapadima.
10. minut – Partizan ima blagu inicijativu, ali Kruševljani su pokazali da neće da se oslone samo na čuvanje svog gola.
7. minut – Šansa za Partizana, ali Luka šutira iznad gola.
6. minut – Slobodan udarac sa 20 metara za Napredak. Šutira Gavrić, ali lopta je otišla iznad prečke.
4. minut - Prvi udarac na gol Napetka. Pantić šutira, ali golman Kruševaljana izbacuje loptu u korner. Ostaje 0:0.
1. minut – Utakmica je počela. Sjajan ambijent u Kruševcu. Na stadionu je oko 8.000 gledalaca. Za sada su bučniji navijači Partizana.