2
Sreda 14.05.2014.
20:22 >> 00:44h

Sevilja osvojila Ligu Evrope!

Fudbaleri Sevilje osvojili su ovogodišnju Ligu Evrope! Andalužani su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca pobedili Banfiku 4:2. Posle 120 minuta na stadionu "Juventus arena" u Torinu nije bilo golova. Lisabonski "orlovi" tako su drugi put uzastopno propustili priliku da osvoje drugo po rangu evropsko takmičenje. Sva četiri igrača Sevilje bila su uspešna sa bele tačke, dok su kod Portugalaca neprecizni bili Kardozo i Rodrigo, čije šuteve je odbranio golman Beto. Gol odluke za španski tim delo je Gameira.

Šampioni: Fudbaleri Sevilje po osvajanju titule u Ligi Evrope

Nije bilo golova posle 120 minuta u susretu Sevilje i Benfike na "Juventus areni" u Torinu u finalu Lige Evrope. Srpski reprezentativac Miralem Sulejman dobro je počeo utakmicu u dresu lisabonskih "orlova", ali je sredinom orvog poluvremena zbog povrede morao da napusti teren. Na klupi "orlova" celu utakmicu je presedeo Filip Đuričić.

Podsetimo, zbog crvenog kartona u revanšu polufinala protiv Juventusa u portugalskoj ekipi nije bilo nekadašnjeg igrača Partizana Lazara Markovića.

120+2. minut - Kraj utakmice. Penali odlučuju o pobedniku Lige Evrope.
118. minut - Nema uzbuđenja u drugom produžetku. Penali sve izvesniji.
105+1. minut - Kraj prvog produžetka. U ekipi Sevilje na terenu je Gameiro, koji je zamenio Marina. Čudna izmena Emerija.
101. minut - Velika šansa za Sevilju, ali Kolumbijac Baka šutira pored gola.
99. minut - Slobodan udarac za Benfiku. Šutira Lima sa 25 metara, ali Beto odbija loptu. U ekipi Benfike u igri je Oskar Kardozo.
95. minut - Nema uzbuđenja na početku prvog produžetka.
90+2. minut - Kraj drugog poluvremena. Igraće se produžeci u Torinu.
90. minut - Benfika napada u finišu.
85. minut - Nova šansa za Benfiku, ali Garaj glavom šutira preko gola u nebranjenu mrežu.
84. minut - Sjajan šut igrača Benfike Rodriga, ali je Beto odlično intervenisao. Samo korner za Benfiku.
80. minut - Lima ima šansu za Benfiku, ali opet fali završnica. Sve smo bliži produžetcima.
78. minut - Srbin sa nemačkim pasošem Marko Marin menja Felipea Rejesa u ekipu Sevilje.
72. minut - Šansa za Benfiku, ali nema gola. Lima ponovo je bio neprecizan.
65. minut - Sevilja opasnija u poslednjim minutama, ali nema promene rezultata.
62. minut - Na zagrevanju je otišao i naš Filip Đuričić.
59. minut - Benfika napada. Umalo autogol, samo korner za lisabonski tim. Opet Portugalci traže penal. Na drugoj strani, šansa za Sevilju. Otvorena utakmica u Torinu.
57. minut - Benfika traži penal posle starta nad Limom, ali sudija Brih odmahuje rukom.
55. minut - Još jedan pokušaj Rejesa, ali nema promena rezultata. Utakmica se zahuktala, oba tima ne kalkulišu, već žele da postignu vodeći pogodak.
53. minut - Velika šansa za Sevilju. Rejes je bio neprecizan posle odličnog pasa Rakitića.
49. minut - Benfika pritiska na startu drugog poluvemena, dve velike šanse za lisabonski tim, ali Lima nije postigao gol.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
Duel Lime (Benfika) i Fazija (Sevilja)

45+2. minut - Nova šansa za Benfiku, ali je Gaitan bio neprecizan. Možda je sudija mogao da pokaže na belu tačku, ali... Kraj prvog poluvremena u Torinu. Nema golova.
45+1. minut - Velika šansa za Benfiku, ali je Beto spasao gol Sevilje posle šuta Pereire.
40. minut - Luizao je pokušao glavom za Benfiku, ali nema opasnosti po golmana Sevilje Beta.
39. minut - Baka je pao, igrači Sevilje traže penal, ali sudija odmahuje rukom. Ostaje bez golova u Torinu.
36. minut - Sevilja ima veći posed lopte u dosadašnjem toku utakmice.
29. minut - Malo je splasnuo ritam. Igra se na sredini terena, bez šansi za gol.
24. minut - Sulejmani napušta igru zbog povrede. Menja ga Andre Almeida.
20. minut - Sulejmani se vratio u igru, ali i dalje hramlje.
16. minut - Miralem Sulejmani je van terena, oporavlja se od grubih startova igrača Sevilje. Najverovatnije, naš reprezentativac neće moći da nastavi igru.
14. minut - Šansa za Benfiku. Garaj šutira, ali brani golman Andalužana Beto.
13. minut - Još jedan žuti karton za igrače Sevilje, ovaj put za Morena, posle starta nad Sulejmanijem.
12.minut - Prvi žuti karton za defanzivca Sevilje Fazia, posle starta nad našim reprezentativcem Sulejmanijem.
10. minut - Finale Lige Evrope putem TV prenosa gledaće 175.000.000 ljudi.
9. minut - Još jedan opasan napad Sevilje preko Rakitića, ali je u ofsajdu bio Baka.
6. minut - Šansa za Sevilju, ali samo korner za Andalužane. Nema promene rezultata.
5. minut - Inicijativa Benfike na početku susreta.
1. minut - Utakmica je počela na "Juventus areni" u Torinu.

SASTAVI TIMOVA:

SEVILJA: Beto, Moreno, Pareha, Fazio, Koke, Mbia, Kariko, Vitolo, Rakitić, Rejes, Baka.

BENFIKA:  Oblak, Sikuera, Garaj, Luizao, Pereira, Amorim, Gomes, Gaitan, Sulejmani, Rodrigo, Lima.