29
Četvrtak 12.06.2014.
21:39

Nejmar rastužio "kockaste"

Nije bilo iznenađenje na startu Svetskog prvenstva. Brazil je pobedio Hrvatsku 3:1 na "Korintijans areni" u Sao Paulu zahvaljujući dvostrukom strelcu Nejmaru, ali i odluci japanskog sudije da u 69. minutu dosudi jedanaesterac iz koga je napadač Barselone doveo "karioke" u vođstvo 2:1.

Sjajan: Nejmar postiže izjednačujući gol za Brazil protiv Hrvatske

Nije Brazil lako došao do pobede, kako to rezultat možda govori. Presudni momenat meča bio je prekršaj Lovrea nad Fredom u šesnaestercu, koji je sudija Nišimuri okarakterisao kao penal. Siguran je bio Nejmar. Tačku na pobedu "karioka" postavio je Oksar sjajnim prodorom u prvom minutu sudijske nadokande.

Hrvatska je odigrala odlično, povela autogolom Marsela već u 11. minutu, veći deo meča bila ravnopravan rival, ali na kraju slave domaćini.

90+4. minut - Kraj utakmice - 3:1 za Brazil.
90+1. minut - Perišić šutira, ali je siguran Cezar. U kontri. GOOOOL 3:1- Oskar postiže pogodak za tri boda Brazila na startu šampionata.
88. minut - Iz igre je izašao dvostruki strelac Nejmar, umesot njega na terenu je Ramirez.
86. minut - Hrvati napadaju u finišu. Rebić šutira, ali Cezar brani. Domaćin grčevito brani vođstvo.
83. minut  -Hrvati postižu gol, ali zbog prekršaja sudija je poništio pogodak. Novi protesti Hrvata.
81. minut - Novi korner, sedmi, za Brazil. Fred je glavom pokušao, ali ništa od gola.
78. minut - U igri je Rebić umesto Jelavića.
76. minut - Šesti korner za Brazil. Velika šansa za Luiza, koji glavom sa pet-šest metara šutira pored gola. Protesti Hrvata sudiji Išimuri iz Japana.
74. minut - Korner za Hrvatsku. lovren glavom pored gola.

71. minut - GOOOL  - NEJMAR 2:1.Pletikosa je dodirnuo loptu, ali je ona završila u mrežu.

69. minut - PENAL za Brazil posle starta nad Fredom. Krivac je Lovre. Sumnjivo...
68. minut - U igri je Barnard, koji je zamenio Hulka.
66. minut - Žuti karton za Ćorluku, posle starta nad Nejmarom. ASlobodan udarac za domaćina sa 30 metara. Šutira Alveš, ali iznad gola.
63.minut - Hrvatska ima veći posed lopte u nastavku. Neočekivano! U igri Brazila je Ernanez, koji je zamenio Paulinja.
62. minut - Prvi zvižduci na "Korintijans areni". Umesto Kovačića u igri je mladi Brozović, zadnji vetni zagrebčakog Dinama.
61. minut - Ništa od furioznih napada domaćina. Hrvatska bolja u drugom poluvremenu.
56. minut - Perišić šutira sa 30 metara, ali daleko iznad gola.
55. minut - Mlak početak drugog poluvremena. Bez šansi.
52. minut - Slobodan udarac za Brazil. Najviši je Ćorluka. Za 50 minuta, Brazil je napravio samo dva faula. Zanimljivo, prvi prekršaj rezultirao je žutim kartonom Nejmara.
49. minut - Nema uzbuđenja na startu drugog poluvremena.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut - Kraj prvog poluvrmena. 1:1 posle 45 minuta
45+1. minut - Hulk ima šansu, ali šutira slabo iznad gola.
44. minut - Oskar šutira, ali ofsajd. Za svaki slučaj, Pletikosa je bio siguran.
41. minut - Slobodan udarac sa 25 metara za Brazil posle starta Rakitića nad Nejmarom. Prilika za dobrog šutera. Kraj lopte su Luiz, Alveš i Nejmar. Nejmar samo do živog zida. Novi korner za Brazil.
39. minut - Hrvatska je umrtvila igru Brazila.
37. minut - Modrić zaustavlja opasan napad Brazila.
35. minut - Prvi korner na meču za Hrvatsku.
32.minut - Četvrti korner za Brazil. Siguran je Pletikosa.

29. minut - Šansa za Hrvatsku. Šutira glavom Jelavić, ali siguran je Cezar. Kontra za Brazil. GOOOL - 1:1 NEJMAR. Solo prodor napadača Barselone.

28. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Nejmar zbog udaranja Rakitića.
24. minut - Na stadionu je prisutno 61.000 gledalaca. Nema uzbuđenja poslednjim minuta. Igra se na sredini terena.
22. minut - Oskar i Paulinjo pokušavaju, ali nema gola. Brazil sve opasniji.
21. minut - Paulinjo šutira, ali brani Pletikosa.
19. minut - Treći korner za Brazil, ali nema opasnosti.
18. minut - Hrvatska opasno preti preko raspoloženog Olića, za koga Alveš nema rešenja.
17. minut - Drugi korner za Brazil. Opet ga izvodi Nejmar, ali ništa od toga. Brazil napada, ali je Hrvarska opasna u kontrama.
15. minut - Šansa za Brazil, ali Fred i Hulk nisu uspeli da dođu do lopte.

11. minut - GOOOL - Vodi Hrvatska. Centrirao je Olić, Jelavić je odbio loptu, a na nju je natrčao Marselo i nespretno postigao autogol.

9. minut - Prvi korner na utakmici za Brazil. Izvodi ga Nejmar, ali nema opasnosti po gol Pletikose.
7. minut - Velika šansa za Hrvatsku. Olić šutira glavom, ali pored gola.
6. minut - Fred je oboren. Slobodan udarac za Brazil. Udarac Luiza glavom, ali preslabo. Lak posao za Pletikosu.
3. minut - Olić pokušava da centrira, ali je odbrana Brazila sigurna.
1. minut - Utakmica je počela. Pre osam godina na SP Brazil je slavio protiv Hrvatske 1:0 golom Kake. U generalnoj porbi pred SP, "karioke" su pobedile Srbiju 1:0 golom Freda.

BRAZIL: Cesar, Alveš, Silva, Luiz, Marselo, Paulinjo (od 64. Ernanez), Gustavo, Oskar, Nejmar (od 88. Ramirez), Hulk (od 68. Hulk), Fred.

HRVATSKA: Pletikosa, Srna, Ćorluka, Lovren, Vrsaljko, Kovačić (od 62. minuta Brozović), Modrić, Olić, Rakitić, Perišić, Jelavić (od 78. Rebić).