0
Utorak 24.06.2014.
17:44 >> 20:39h

Srećni Godin odveo Urugvaj u osminu finala, Italija ispala

Još jedna evropska selekcija pakuje kofere. Golom Dijega Godina u 81. minutu, Urugvaj je pobedio Italiju 1:0 i plasirao se u osminu finala Svetskog prvenstva u Brazilu. Druga reprezentacija, koja je kolo pre kraja osigurala plasman među 16 najboljih, je Kostarika, koja je odigrala bez golova sa Engleskom.

Žestoko: Arevalo u duelu sa napadačima "azura" Balotelijem i Imobilom

Posle startnog poraza od Kostarike svi su već otpisali polufinaliste sa prošlog SP, ali Suarez, Kavani i drugovi poput Feniksa izdigli su se iz pepela i posle Engleza izbacili i blede Italijane, koji za 90 minuta nisu stvorili nijednu šansu.

Ponovo je taličan po svojm tim bio defanzivac Dijego Godin, koji je posle gola na "Nou Kampu" sa kojim je Atletiko osvojio Primeru, odveo Urugvaj u osminu finala. Posle kornera u 81. minutu, sjajno je skočio i ramenom poslao loptu u mrežu Bufona. Posao Urugvajcima olakšalo je isključenje Markizija u 59. minutu posle starta nad Maksijem Pereirom.

Imao je Luis Suarez nekoliko šansi, ali je Bufon uspeo da ga zaustavi. Ono po čemu će se pamtiti ovaj duel je još jedan ispad napadača Liverpula. Posle Baneta Ivanovića "kanibal" Suarez ugrizao za rame defanzivca "azura" Kjelinija, ali taj momenat sudija nije video, pa je Luis ostao nekažnjen.

90+5. minut - Kraj utakmice, Italijani idu kući.
90+3. minut  Čuvaju loptu Urugvajci.
90. minut - Igraće se još pet minuta.
89. minut - Sebičan je bio Suarez, pa je propuštena prilika za 2:0.
87. minut - Kasano je bio u prilici, ali nema opasnosti po Musleru.
85. minut - Pirlo je pokušao iz slobodnog udarca, samo korner za Italijane.
81. minut - GOOOOL - Dijego Godin - 1:0 za Urugvaj. Posle kornera, zahvatio je loptu ramenom i savladao Bufona. Defanzivac Atletiko Madrida posle titulekoje je doneo "jorgandžijama" na putu je i da svoju reprezentaciju odvede u osminu finala.
79. minut - Duel Suareza i Kjelinija. Da li je Suarez ponovo ugrizao nekog igrača? Ugrizao ga je za uvo! Sudija nije video.
77. minut - Sve jači pritisak Urugvajaca. De Ćiljo je dobio žuti karton.
75. minut - Verati je na zemlji, povređen je vezista Italijana. Umesto njega u igri je Mota.
68. minut - Imobile pokušava, ali samo korner.
66. minut - Bufon brani šut Suareza. Sjajan je iskusni čuvar mreže.
65. minut - Bomba Pirla, ali daleko iznad gola Muslere.
62. minut - Očekuju se napadi u talasima Urugvaja jer njima ovaj rezultat ne odgovara.
59. minut - Crveni karton za Markizija. Vetista Italije je grupo startovao na Pereiru. Prestroga odluka sudije.
58. minut - Šansa za Suareza, ali slab udarac zvezde Urugvaja.
55.minut - I u drugom poluvremenu gledamo uspavanku, bez šansi.
51. minut - Pao je Kavani posle remplovanja sa Kjelinijem. urugvajac traži penal, ali sudija odmahuje rukom.
48. minut - Na zemlji je Kaseres. Nema više Marija Balotelija, koji je ostao na klupi. Umesto njega igraće Parolo, vezni fudbaler.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut - Kraj prvog poluvremena. Osim šanse Suareza i šut Pirla ništa nismo videli u prvih 45 minuta.
45. minut - Slobodan udarac za Urugvaj, prilika da se lopta ubaci u šesnaesterac Italije. Samo korner za Urugvajce, izvodi Suarez.
38. minut - Kaseres sa centra pokušava da lobuje Bufona, ali neuspešno, lopta je jedva došla do gola.
33. minut - Velika šansa za Urugvaj. Suarez je izašao sam ispred Bufona, ali u dva navrata čuvar mreže "azura" je odbranio svoj gol.
29. minut - Imobile je pokušao, ali preko gola šutira prvi strelac Serije A. Slab fudbal smo gledali u prvih pola sata.
26. minut - Italija napada, ali zasad nema izgledne prilike za "azure".
22. minut - Mario Baloteli je dobio žuti karton i neće igrati u osmini finala ako se "azuri" plasiraju.
20. minut - Kavani je imao šansu, ali je šutirao pored gola.
16. minut - Kavani je pokušao da uposli Suareza, ali je Bonući osujetio ideju napadača PSŽ-a.
12. minut - Pokušava Andrea Pirlo sa 30 metara, Muslera boksuje loptu u korner. Opasan je Pirlo, njegove lotpe imaju čudnu putanju.
8. minut - Urugvaj je bio u napadu, ali nema opasnosti po Bufona.
5. minut - Nema uzbuđenja u Natalu. Luis Suarez je već dva puta bio na zemlji. Ne štede ga "azuri".
1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI:

ITALIJA: Bufon, Barzalji, Bonući, Kjelini, Darmian, De Ćiljo, Markizio, Verati (od 76. Mota), Pirlo, Baloteli (od 46. Parola), Imobile (od 71. Kasano).

URUGVAJ: Muslera, Kaseres, Himenez, Godin, A. Pereira (od 62. Suani), Arevalo, Gonzales, Rodrigez (od 79. Ramirez), Lodeiro (od 46. M. Pereira), Kavani, Suarez.

Danijel Staridž u duelu sa Milerom

U drugom susretu C grupe, nije bilo golova na susretu Kostarika - Engleska. Ovim bodom, sjajni Kostarikanci osvojili su iznenađujuće prvo mesto u grupi gde su bila tri svetska šampiona.

90+3. minut - Kraj utakmice.
45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme, bez golova.
43. minut - Barkli ima šansu, ali šutira pored gola. Bolje prilike je imala Engleska.
41. minut - Kembel traži penal za Kostariku, ali sudija odmahuje rukom.
36. minut - Nova šansa za Staridža, ali neće gol napadača "Gordog Albiona".
18. minut - Danijel Staridž je imao šansu za Englesku, ali nema promene rezultata.

SASTAVI:

KOSTARIKA: Navas, Gamboa, Duarte, Gonzales, Miler, Diaz, Teheda, Borhes, Brenas, Ruiz, Kembel.

ENGLESKA: Foster, Džons, Smiling, Kejhil, Šo, Lampard, Vilšer, Barkli, Milner, Lalana, Staridž.