0
Subota 13.09.2014.
19:36 >> 21:41h

Dobra uvertira za Totenhem: Partizan "okrenuo" Čukarički

Neka se pripremi Totenhem! Partizan je i posle pet kola zadržao stopostotan učinak u Jelen Super ligi. U Humskoj je srušen Čukarički 4:2 odličnom igrom u drugom poluvremenu. Ovim trijumfom crno-beli su napravili odličnu uvertiru pred start Lige Evrope.

Petar Škuletić, udarna igla Partizana u napadu (Foto: Arhiva)

Imali su crno-beli gol minusa posle prvog poluvremena. Za samo dva minuta, Stojiljković i Srnić šokirali su Humsku u finišu prvog poluvremena. Gosti su otišli na odmor sa vođstvom 2:1 i činilo se da je iznenađenje na pomolu.

Ipak, u drugom poluvrmenu silni Partizan. Ređale su se šanse pred golom Ristića. Nespretnom intervencijom Bojića, posle šuta Lazovića, Partizan je izjednačio na startu drugog poluvremena.

Hrabro su se gosti odupreli domaćinu. Imao je u 63. minutu Stojiljković odličnu šansu, ali je šutirao pored gola. A onda 75. minut i ključni trenutak utakmice. Posle odličnog centaršuta Vulićevića, Škuletić je u udarcme glavom doneo prednost crno-belima. Tačku na trijumf Partizana, u odličnoj utakmici sa puno šansi, stavio je Predrag Luka u 84. minutu. Fenomenalno je lobovao Ristića za petu pobedu u šampionatu.

I pored trijumfa, stadionom u Humskoj je u nekoliko navrata odjekivalo "Uprava napolje". Očigledno, navijači Partizana žele što pre da "vide leđa" predsedniku Draganu Đuriću i ostalim čelnicima srpskog vicešampiona.

90+3. minut - Utakmica je završena. Pobeda Partizana 4:2
90+2. minut - Matić je zatresao stativu. Nemaju sreće gosti sa Banovog Brda.
89. minut - Ugočukvu je pogodio prečku za Čukarički i prpustio priliku da finiš bude uzbudljiviji.

84. minut - GOOOL - Predrag Luka je lepim lob udarcem povećao prednost Partizana. Peti trijumf u šampionatu izabranika Marka Nikolića.

78. minut - I pored vođstvo, stadionom se ori "Uprava napolje".

75. minut - GOOOL - Škuletić za 3:2. Donar centaršut Vulićevića, a napadač Partizana majstorski je glavom prevario Ristića.

71. minut - Kakav šut Nikole Drinčića sa 25 metara, ali je lopta završila tik iznad gola.
64. minut - Lukač je loše intervenisao, ali Regan nije uspeo da iskoristi kiks golmana Partizana.
58. minut - Lazović je postigap gol, ali sudija je podigao zastavicu. Na usporenom snimku vidi se da nije bilo ni govora o ofsajdu. Partizan je oštećen.
55. minut - Kakva šansa za Čukarički. Nikola Stojiljković je šutirao iz neposredne blizine pored gola.

53. minut - GOOOL - Partizan je izjednačio. Autogol Bojića posle šuta Lazovića.

50. minut - Partizan napada na početku drugog poluvremena. Žele crno-beli što pre do izjednačenja.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45. minut - Gužva u šesnaestercu Čukaričkog, ali Škuletić se nije najbolje snašao.

43. minut - GOOOL - Šok u Humskoj. Slavoljub Srnić bombom sa 25 metara matirao je Lukača. Za nešto više od 60 sekundi dva gola Čukaričkog. Čuje se skandiranje "Uprava napolje".

41. minut - GOOOL - Čukarički izjednačuje. Strelac je Nikola Stojiljković. Dobre je intervenisao posle centaršuta Matića.

35. minut - Šansa za Partizan. Stanković je mogao da poveća prednost, ali ostaje 1:0 za crno-bele.
27. minut - Igra se na sredini terena, bez šansi. Partizan ima blagu inicijativu.
22. minut - Grobari su upalili na desetine baklji, pa je utakmice prekinuta na nekoliko minuta.
18. minut - Čukarički se oslobodio pritiska domaćina, ali i dalje nema opasnosti po gol Milana Lukača.

10. minut - GOOOL - Partizan vodi 1:0. Strelac Danilo Pantić. Škuletić je petljao u šesnaestercu, ali je uspeo da uposli Pantića, koji je jakim šutem sa ivice šesnaesterca matira golmana gostiju Ristića.

5. minut - Petar Škuletić je imao dobru priliku za Partizan. Šutirao je glavom sa nekoliko metara, ali je golman gostiju uspeo da sačuva mrežu.
1. minut - Utakmica je počela.
Pre početka utakmice minutom ćutanja odata je počast preminulom Milanu Galiću.

SASTAVI TIMOVA

PARTIZAN: Lukač, Vulićević, Stanković, Ilić, Petrović, Marković, Drinčić, Pantić, Grbić, Lazović, Škuletić
ČUKARIČKI: Ristić, Pjasentin, Ugočukvu, Stojković, Brežančić, Bojić, Obeng, Srnić, Pavlović, Todorović, Stojiljković