3
Četvrtak 18.09.2014.
18:44 >> 22:07h

Bez golova u Humskoj: Partizan kljucnuo "pevce"

Crno-beli su odoleli skupocenom Totenhemu u prvom kolu C grupe Lige Evrope. U Humskoj nije bilo golova. Navijači Partizana nagradili su ovacijama svoje ljubimce koji su se hrabro suprostavili renomiranom gostu, koji je, doduše, igrao sa kombinovanom sastavom bez prvih zvezdi tima.

Vladimir Volkov u duelu sa Taunzendom

Partizan je osvojio prvi bod u Ligi Evrope, a da je bilo malo više odlučnosti mogli su londonski "pevci" da napuste Humske pognute glave. U nekoliko situacija, pre svega Lazović i Pantić nisu se dobro snašli u šesnaestercu gostiju.

Kada je Tauzend pogodio prečku već u drugom minutu utakmice, slutilo je da se crno-belima ne piše dobro. Ipak, izabranici Marka Nikolića većim delom susreta bili su ravnopravan rival. Menadžer Totenhema poslao je drugi tim na travu stadiona Partizana, ali to ne umanjuje odličan rezultat crno-belih na startu Lige Evrope.

Ulaskom Soldada i Lamele, napad gostiju je živnuo u poslednjih 25 minuta, ali Totenhem za 90 minuta nije uspeo da stvori nijednu izglednu šansu pred golom Milana Lukača.

Partizanov sledeći rival za dve nedelje je grčki Asteras u Tripolisu, koji je iznenadio Bešiktaš u Istanbulu odigravši 1:1.

90. minut - Igraće se još tri minuta.
86. minut - Predrag Luka samo što je ušao u igru, dobio je žuti karton.
82. minut - Slobodan udarac za Totenhem sa 25 metara. Neoprezan je bio Saša Ilić. Kejn samo do živog zida.
77. minut - Opet je Saša Ilić imao priliku, ali je kapiten crno-belih šutirao glavom iznad gola.
75. minut - Saša Ilić je pokušao sa 20 metara, ali loše je zahvatio loptu kapiten Partizana.
67. minut - Danko Lazović je mnogo petljao, pa je propala dobra prilika da Partizan povede.
63. minut - Soldado je bio u prilici, ali nema gola.
61. minut - Lazović je bio u sjajnoj šansi, ali je bio ofsajd. I pored toga odlična intervencija Lorisa.
60. minut - Ulaze Soldado i Lamela, izlaze Tauzend i Paulinjo.
57. minut - Prvi žuti karton za Partizan dobio je Branko Ilić.
54. minut - Petrović je zamenio povređenog Volkova.
51. minut - Grbić je bio u dobroj prilici, posle pasa Lazovića, ali slab šut veziste Partizana.
48. minut - Drugi žuti karton za Totenhem dobio je Dejvis.
46. minut - Počelo je drugo poluvremu.
45+2. minut - Završeno je prvo poluvreme.
45+1. minut - Danilo Pantić je imao dobru šansu. Šutirao je, ali pravo u Lorisa. Sjajan pas Saše Ilića.
42. minut - Nema uzbuđenja u Humskoj. Totenhme napada, Partizan napada, ali bez prilika za gol.
34. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Tauzend.
30. minut - Saša Ilić je pokušao šutem sa 15 metara, ali lopta je otišla iznad gola.
29. minut - Kejn je pokušao posle gužve u šesnaestercu Partizana, ali je šutirao pored gola.
25. minut - Danko Lazović je imao veliku šansu posle smušene intervencije odbrane gostiju, ali je Fertongen spasio siguran gol.
21. minut - Partizan se odlobodio pritiska gostiju i sve češće ugrožvaju gol Uga Lorisa.
16. minut - Lazović je pokušao posle prodora Vulićevića, ali pored gola je šutirao napadač Partizana.
15. minut - Solo prodor Grbića, ali su odbrambeni igrači gostiju otklonili opasnost.
12. minut - Sve jači pritisak Totenhema.
9. minut - Totenhem ima incijativu, Partizan ne srlja.
4. minut - Drinčić je ubacio loptu u šesnaesterac Totenhema, ali je Fertongen uspešbo intervenisao.
2. minut - Već na startu meča Tauzend je pogodio prečku gola Partizana. Sreća uz Lukača i Partizan.
1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI

PARTIZAN: Lukač, Vulićević, Ćirković (od 69. Marković), Stanković, Volkov (od 54. Petrović), B. Ilić, Drinčić, S. Ilić, Grbićm (od 85. Luka), Pantić, Lazović.

TOTENHEM: Loris, Fertongen, Lenon, Paulinjo (od 60. Lamela), Voker, Taunzend (od 60. Soldado), Facio, Stambuli (od 72 Kapu), Dejvis, Kejn, Bentaleb.