0
Subota 20.09.2014.
17:48 >> 20:56h

Rakić srušio Pazarce, Rajković stavio "katanac"

Sa pola snage, Crvene zvezda je pobedila 2:0 Novi Pazar u šestom kolu Jelen Super lige. Junak utakmice bio je napadač tima sa Marakane, Đorđe Rakić, koji je postigao oba gola za srpskog šampiona. Debi pred domaćom publikom imali su Miloš Bosančić i Aleksandar Katai.

Đorđe Rakić, napadač Crvene zvezde, junak pobede nad Novim Pazarom

Nisu crveno-beli briljirali, ali su stigli do petog trijumfa u šampionatu i do nedelje preuzeli lidersku poziiciju u šampionatu. Ni posle 540 minuta, Predrag Rajković nije primio gol. Rekod Zvezde drži Zvonko Milojević, koji 896 minuta nije primaio pogodak u dresu tima sa Marakane.

Snalažljivost Đorđa Rakića u 14. minutu donela je vodeći gol Zvezdi. Pečnik je šutirao ka golu, ali se lopta odbila do napadača crveno-belih, kome sa nekoliko metara nije bilo teško da zatrese mrežu Zečevića.

Golman Novog Pazara katastrofalno je pogrešio u 54. minutu, kada je Rakić postigao pogodak za konačnih 2:0. Imali su crveno-beli još nekoliko prilika. Bosančić je pogodio staticu na debiju na Marakani.

90+3. minut - Kraj utakmice. Pobeda Zvezde 2:0
88. minut - Požuteli su Avramovski i Katai u timu Zvezde. Novi Pazar izvodi slobodan udarac, ali traljavo, ostaje 2:0.
85. minut - Navijači Crvene zvezde skandiraju protiv predsednika FSS Tomislava Karadžića.
82. minut - Crveno-beli u laganom ritmu privode meč kraju.
72. minut - Mijić je pokušao iz daljine, ali odličan je bio Rajković.
64. minut - Poslednjih pola sata u Zvezdi će igrati debitant Aleksandar Katai.
62. minut - Zvezda je malo stala na loptu, Novi Pazar bezopasan u drugom poluvremenu.

54. minut - GOOOL - Vodi Zvezda 2:0, opet je strelac Đorđe Rakić. Zečević je pogrešio, lopta je stigla do Rakića, koji je šutirao sa 16 metara. Na putu do mreže zakačila je Tintora i uz puno sreće, crveno-beli imaju sigurno vođstvo.

53. minut - Pečnik i Mijailović imali su šanse za 2:0, ali je Zečević dobro intervenisao.
52. minut - Miloš Bosančić je pokušao iz daljine, ali preko gola.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Umeso Savićevića u igri je Makedonac Avramovski. Bakljada "delija" na startu.
45+1. minut - Kraj prvog poluvremena. Vodi Zvezda 1:0.
44. minut - Gužva u šesnaestercu gostiju, ali Rakić nije uspeo da ubaci loptu u mrežu.
43. minut - Novi pokušaj Đorđevića iz daljine. Novi Pazar ravnopravan rival poslednjih 20 minuta.
40. minut - Darko Lazović je šutirao sa 20 metara, ali je Zečević odbio loptu.
39. minut - Novi Pazar bolji rival u poslednjih desetak minuta.
37. minut - Pečnik pokušava, ali traljav šut sa ivice šesnaesterca.
36. minut - Novi Pazar sve opasniji. Jeftović je pokušao iz daljine.
34. minut - Đorđević je imao odličnu šansu za Novi Pazar, ali je šutirao pored gola.
30. minut - Lazović je bio u šansi, ali je loše centrirao, pa nije bilo opasnosti po gol Zečevića.
28. minut - Miloš Bosančić je pogodio stativu posle šuta glavom. Nema sreće nekadašnji igrač Partizana jer je i u Kruševcu pogodio okrvir gola.
22. minut - Ragipović je pokušao iz daljine, ali je siguran bio Rajković.

14. minut - GOOOL - Crvena zvezda vodi golom Đorđa Rakića. Nejc Pečnik je šutirao iskosa sa leve strane, ali je lopta došla do napadača crveno-belih kome nije bilo teško sa sa nekoliko metara matira golmana Zečevića.

13. minut - Nema uzbuđenja na Marakani. Zvezda napada, ali jalovo.
7. minut - Kovačević pokušava iz daljine, Zečević je odbio loptu, a Mijailović nije uspeo da postigne pogodak. Šutirao je daleko iznad gola iz izgledne situacije.
6. minut - Zvezda ima inicijativu, ali nema prilika pred golom Pazaraca.
1. minut - Utakmica je počela. Od prvog minuta u timu Crvene zvezde je Miloš Bosančić, koji će debitovati za Zvezdu na Marakani.

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Petković, Pavićević, Lazić, Mijailović, Kovačević, Savićević (od 46. Avramovski), Bosančić, Lazović, Pečnik (od 63. Katai), Rakić (od 74. Despotović).