170
0
Sreda 01.10.2014.
20:20 >> 22:50h

LŠ: Real na mišiće slomio Ludogorec, derbi Atletiku, tri gola Velbeka (SVI GOLOVI)

Šampion Evrope Real mučio se u Sofiji protiv Ludogoreca, ali je golom Benzeme u 77. minutu osvojio nova tri boda. Junak večeri bio je napadač Arsenala Dani Velbek, koji je postigao tri pogotka za "tobdžija" koje su ubedljivo pobedile Galatasaraj.

Aleksandar Mitrović nije uspeo da nadmudri golmana "milionera" Vajdenfelera

Da nije bilo glume Kristijana Ronalda, ko zna da li bi kraljevski klub dobio srčani Ludogorec. Golman Stojanov odbranio je šut Portugalcu u 10. minutu, ali samo nekoliko minuta kasnije, as Madriđana odlgumio je prekršaj za najstrožu kaznu, a iz drugog pokušaja Ronaldo ne greši. Rezervista Karim Benzema doneo je trijumf gostima u 77. minutu. Bugarski šampion u finišu je imao šansu za remi, ali domaći igrači nisu uspeli da matiraju Kasiljasa.

Liverpul nastavlja da posrće, a tri boda Bazelu doneo je Marko Štreler. U derbiju večeri, Atletiko je pobedio Juventus, a jedini gol delo je Turčina Arde Turana u 75. minutu. Borusija iz Dortmunda "prošetala" se Briselom, a tragičar je bio srpski reprezentativac, napadač Anderlehta Aleksandar Mitrović, koji iz dve odlične šanse nije uspeo da savlada golmana "milionera" Vajdenfelera.

GRUPA A

Atletiko M. - Juventus 1:0 (Turan 75)

Malme - Olimpijakos 2:0 (Rozenberg 42, 82)

GRUPA B

Ludogorec - Real 1:2 (Marselinjo 7 - Ronaldo 25 penal, Benzema 77)

Bazel - Liverpul 1:0 (Štreler 52)

GRUPA C

Zenit - Monako 0:0

Bajer L. - Benfika 3:1 (Kisling 25, Ming Son 34, Čalhanoglu 63 penal - Salvio 62)

GRUPA D

Anderleht - Borusija D. 0:3 (Imobile 3, Ramos 69, 79)

Arsenal - Galatasaraj 4:1 (Velbek 23, 30, 52, Sančez 41 - Jilmaz 61 penal)

Od srpskih fudbalera, od prvog minuta na terenu su bili napadač Anderlehta Aleksandar Mitrović, štoper Borusije iz Dortmuna Neven Subotić, napadač Liverpula Lazar Marković i vezista Olimpijakosa Luka Milivojević. Miloš Jojić bio je na klupi "milionera".

POGLEDAJTE SVE GOLOVE U LIGI ŠAMPIONA:

Gotove su sve utakmice Lige šampiona.

82. minut - Markus Rozenberg dovodi Malme u vođstvo 2:0.

79. minut - Borusija vodi 3:0 u Briselu. Strelac ponovo rezervista Ramos.

77. minut - Karim Benzema postiže vodeći gol za Real u Sofiji.

75. minut - Arda Turan dovodi Atletiko u vođstvo protiv Juventusa.

74. minut - Aleksandar Mitrović pogiodio je stativu za Anderleht.

69. minut - Borusija iz Dormtunda vodi 2:0 u Briselu. Strelac Ramos.

63. minut - Jilmaz iz penala daje gol za Galatasaraj. Sada je 4:1 za Arsenal.

63. minut - Kratko je trajala nada Benfike. Iz penala, Bajer povećava vođstvo na 3:1. Strelac Čalhanoglu.

62. minut - Eduardo Salvio je postigao gol za Benfiku. Sada je 2:1 za Bajer.

60. minut - Golman Arsenala Šćećni je dobio crveni karton.

52. minut - Kapiten Bazela Marko Štreler dovodi švajcarskog šampiona u vođstvo protiv Liverpula.

52. minut - Treći gol Danija Velbeka. Arsenal vodi 4:0.

48. minut - Ronaldo je imao šansu za Real, ali je šutuirao pored gola.
46. minut - Počela su druga poluvremena na svim utakmicama Lige šampiona. U prvom je palo devet pogodaka.

42. minut - Rozenberg dovodi Malme u vođstvu protiv Olimpijakosa.

41. minut - Katastrofa Galatasaraja. Vodi Arsenal 3:0. Strelac Aleksis Sančez.

34. minut - Ming Son povećava vođstvo Bajera protiv Benfike.

30. minut - Arsenal vodi 2:0 protiv Galatasaraja opet je strelac Dani Velbek.

25. minut - Golom Kislinga, Bajer u Leverkuzenu vodi protiv Benfike 1:0.

24. minut - Novi penal za Real. Teatralan pad Ronalda. Kristijano sada ne maši, Real izjednačuje - 1:1. To je 69. gol Ronalda u Ligi šampiona. Još dva i prestići će Raula i ući u istoriju.

23. minut - Dani Velek postiže gol za Arsenal protiv Galatasaraja 1:0.

20. minut - Vezista Olimpijakosa Luka Milivojević je dva puta ugrozio gol Malmea šutevima iz daljine.
16. minut - Prat je imao veliku šansu za Anderleht, ali je golman Borusije Vajdenfeler odbranio njegov šut.
15. minut - Bajer iz Leverkuzena je pogodio stativu.
12. minut - Kakav promašaj napadača Borusije Obemejenga. Sa pet metara je promašio prazan gol.
10. minut - Penal za Real u Sofiji. Golman Stojanov odbranio je penal najboljem fudbaleru današnjice Kristijanu Ronaldu.

7. minut - Vodi Ludogorec u Sofiji protiv velikog Reala. Strelac Marselinjo posle kornera.

3. minut - Prvi gol - Vodi Borusija u Briselu protiv Anderlehta. Strelac je Ćiro Imobile. Odlična asistencija Kagave.

1. minut - Počele je svih sedam utakmica u Ligi šampiona.