170
0
Utorak 21.10.2014.
20:32 >> 02:26h

Čarobno veče u LŠ: 40 golova, Bajern demolirao Romu, pet pogodaka Adrijana (SVI GOLOVI)

Čarobno veče u Ligi šampiona! Fudbal je još jednom pokazao zašto je najvažnija sporedna stvar na svetu. Na osam mečava postignuto je čak 40 golova. Fenomenalnu partiju pružio je Bajern koji je na "Olimpiku" pobedio Romu 7:1, dok je junak večeri napadač Šahtjora Luis Adrijano, koji je pet puta zatresao mrežu BATE Borisova.

Fudbaleri Bajerna se poigravali sa Romom

Zašto se u Ligi šampiona obrću stotine miliona evra videli smo u utorak uveče. Golovi su padali kao na traci, na radost ljubitelja fudbala širom planete.

Bajern je demonstrirao moć u Rimu. Četa Pepa Gvardiole razbila je nemoćnu Romu. Posle 36 minuta na semaforu je pisalo 0:5. u nastavku susreta, gosti su malo stali. Žervinjo je smanjio, ali su u finišu rezervisti Riberi i Šaćiri zatresli mrežu "vučice" i naneli pravu katastrofu rimskom klubu.

Veče je obeležio Luis Adrijano. Napadač Šahtjora postigao je pet golova (dva iz penala) u ubedljivoj pobedi ukrajinskog šampiona na gotovanju BATE Borisovu u Belorusiji. Pre Brazilca, samo je još Lionelu Mesiju uspelo da pet puta zatrese mrežu protivnika. Zanimljivo, svih sedam golova ekipe iz Donjecka delo je Brazilaca. Adrijano je ušao u istoriji kao igrač kome je bilo potrebno najmanje minuta da postigne tri gola (12 minuta) i četiri gola (16 minuta).

Čelsi i Barselone su bez problema dobili Maribor, odnosno Ajaks. Porto je golom Kvarežme u 75. minutu pobedio Atletik iz Bilbaa.

Drama je viđena u Gelzenkirhenu. Šalke je vodio 3:1, ali je Sporting sa igračem manje postigao dva gola (oba Silva). U drugom minutu sidijske nadokande previd pomoćnog sudije, koji je signalizirao da je igrač gostiju igrao rukom (na snimku se videla da ga je lopta udarila  u glavu). Takav poklon iskoristio je Čupo-Moting da iz jedanesterca donese veliko slavlje domaćim navijačima.

PSŽ se mučio na Kipru. Domaći APOEL je imao bolje šanse, ali je majstorija Edisona Kavanija u 88. minutu donela nova tri boda pariskim "svecima".

Rezultati, redosled i strelci u Ligi šampiona

GRUPA E

CSKA - Mančester Siti 2:2 (Dumbija 65, Načo 86 penal - Aguero 29, Milner 38)

Roma - Bajern 1:7 (Žervinjo 66 - Roben 9, 31, Gece 24, Levandovski 25, Miler 35, Riberi 78, Šaćiri 80)

REDOSLED: Bajern 9, Roma 4, Mančester Siti 2, CSKA 1 bod

GRUPA F

Barselona - Ajaks 3:1 (Nejmar 8, Mesi 24, Ramirez 90+4 - El Gazi 89)

APOEL - PSŽ 0:1 (Kavani 88)

REDOSLED: PSŽ 7, Barselona 6, Ajaks 2, APOEL 1 bod

GRUPA G

Čelsi - Maribor 6:0 (Remi 13, Drogba 23 penal, Teri 31, Viler 54 autogol, Azar 77 penal, 90)

Šalke - Sporting 4:3 (Obasi 34, Huntelar 51, Hevedes 60, Čupo-Moting 90+3 - Nani 16, Silva 64, 78, crveni karton Maurisio 33)

REDOSLED: Čelsi 7, Šalke 5, Maribor 2, Sporting 1 bod

GRUPA H

BATE Borisov - Šahtjor 0:7 (Tešeira 11, Adrijano 28 penal, 37, 40, 44, 80 penal, Daglas 35)

Porto - Atletik Bilbao 2:1 (Erera 45, Kvarežma 75 - Fernandez 58)

REDOSLED: Porto 7, Šahtjor 5, BATE Borisov 3, Atletik Bilbao 1 bod

POGLEDAJTE GOLOVE U LIGI ŠAMPIONA

90+4.minut - Ramirez postiže treći gol za Barselonu - 3:1.

90+3. minut - Vodi Šalke. Čupo-Moting iz penala u drugom minutu sudisjek nadoknade dovodi Šalke u vođstvo 4:3.

90. minut - Eden Azar postiže svoj drugi, a šesti Čelsijev gol.

89. minut - Edinson Kavani doveo PSŽ u vođstvo na Kipru.

89. minut - Ajaks je smanjio protiv Barselone na 2:1. Strelac za Holanđane bio je El Gazi.

80. minut - Sedmi gol postiže i Šahtjor, strelac je Adrijano iz penala. To je njegov peti gola na utakmici.

80. minut - Gol za Bavarce je postigao Džerdan Šaćiri. Katastrofa Rome - 1:7.

78. minut - Sporting sa igračem manje izjednačio u Gelzenkirehenu. Strelac je opet Silva.

78. minut - Frank Riberi za 6:1 Bajerna u Rimu.

77. minut - Petica Čelsija. Strelac Azar iz penala. Penal je iznudio Branislav Ivanović.

75. minut - Porto ponovo vodi protiv Bilbaa. Strelac Kvarežma - 2:1.

66. minut - Žervinjo konačno postiže gol za Romu, koja je smanjila na "Olimpiku" - 1:5.

65. minut - Nemanja Matić je skrivio penal. Maribor je promašio jedanaesterac, Ibraimi nije uspeo da pogodi sa bele tačke. Samo do stative.

64. minut - Penal za Sporting. Silva smanjuje na 3:2 u Gelzenkirhenu.

61. minut - Hevede postiže treći gol za Šalke posle sjajnog šuta glavom. Vodi domaćin 3:1.

58. minut - Bilbao izjednačio u Portu. Strelac Fernandez.

55. minut - Neće Romu, Žervinjo je pogidio stativu.

54. minut - Čelsi vodi 4:0 protiv Maribora. Autogol Vilera posle šuta Azara.

51. minut - Vodi Šalke 2:1 protiv Sportinga, strelac je Klas Jan Huntelar.

45. minut - Porto vodi 1:0 protiv Bilbaa, strelac Erera.

44. minut - Četiri gola Luisa Adrijana za 0:6 Šahtjora u Borisovu.

40. minut - Novi gol Adrijana za 5:0 Šahtjora protiv BATE Borisova.

37. minut - Adrrijano postiže svoj drugi, a četvrti gol za Šahtjor.

36. minut - Tomas Miler postiže iz penala peti gol za Bajern na "Olimpiku".

35. minut - Daglas povećava prednost Šahtjora u Borisovu na 3:0.

34. minut - Šalke je izjednačio posle katastrofalne greške golmana "lavova" Patrisija. Strelac je Obasi.

33. minut - Sporting sa igračem manje. Isklljučen je Maursio.

31. minut - Džon Teri za 3:0 Čelsija protiv Maribora.

31. minut - Arjen Roben postiže gol za 4:0 Bajerna u Rimu.

27. minut - Penal za Šahjor. Vodi ukrajinski šampion 2:0. Strelac Adrijano.

24. minut - Robert Levandovski za 3:0 Bajerna na "Olimpiku".

24. minut - Mesi povećava vođstvo Barselone protiv Ajaksa. To je 69. gol Argentinca u Ligi šampiona.

24. minut - Mario Gece povećava vođstvo Bajerna u Rimu.

23. minut - Penal za Čelsi. Didije Drogba je pogodio sa bele tačke.

16. minut - Sporting vodi u Gelezenkirhenu protiv Šalkea 1:10. Strelac Nani.

13. minut - Loik Romi postiže gol za vođstvo Čelsija protiv Maribora na "Stamford brodžu".

12. minut - Žervinjo je imao veliku šansu za Romu, ali je Nojer odlično intervenisao.

11.minut - Golom Brazilca Aleksa Tešeire, Šahtjor vodi u Borisovu pritiv beloruskog šampiona.

9. minut - Roben dovodi Bajern u vođstvo protiv Rome na "Olimpiku". Fantastičan gol Holanđanina.

8. minut - Vodi Barselona 1:0 protiv Ajaksa. Strelac Nejmar posle asistencije Mesija.

6. minut - APOEL je imao veliku šansu protiv PSŽ, ali ostaje 0:0. Zasad nema golova.
1. minut - Počelo je sedam utakmica Lige šampiona.