1
Subota 25.10.2014.
17:39 >> 20:34h

"El klasiko": Realova lekcija Barsi

Da se zna ko je vladar Evrope! U sudaru dve najskuplje ekipe planete, Real je slavio protiv Barselone 3:1 u "El klasiku“. Brzim kontrama Madriđani su razbili odbranu Katalonaca, koja je do ovog susreta nije kapitulirala nijednom. Međutim, Ronaldo i drugovi su pokazali da su u ovom trenutku bolja ekipa.

Džejms Rodrigez i Kristijano Ronaldo slave treći gol Reala

Već na startu meča – šok na "Santijago Bernabeu". Nejmar se prošetao i sa ivice šesnaesterca preciznim šutem matirao Kasiljasa. Mogli su Katalonci do 2:0, ali je golman Reala sjajno intervensao posle šuta Mesija. To je bilo sve od gostiju. U preostalih 60 minuta, Madriđani su demonstrirali silu. Pike je u 35. minutu igrao rukom u svom šesnaestercu, sudija je pokazao na belu tačku, a Ronaldo je 14. pogotkom u "El Klasiku" doneo izjednačenje.

U nastavku utakmice, na terenu je postojao samo jedan tim – Real. U 50. minutu posle kornera Krosa, Pepe je bio sam kao duh i sjajnim šutem glavom doneo prednost šampionu Evrope. A ona u 61. minutu, najlepša akcija na meču. Isko je uposlio Rodrigeza, koji je fenomenalno proigrao Benzemu, koji je lako matirao Brava, za ispostavilo se konačnih 3:1.

Barselona je poslednjih pola sata napadala, ali jalovo. Nijednom lider Primere nije ugrozio gol Kasiljasa.

90+3. minut - Kristijano Ronaldo je dobio žuti karton. Kraj utakmce. Pobeda Reala 3:1.
81. minut - U kornerima 10:3 za Barselonu. Jalovi napadi Katalonaca.
77. minut - Na "Santijago Bernabeu" veće je počelo "Ole". Navijači Reala slave već trijumf protiv ljutog rivala.
75. minut - Karbahal dobio prvi žuti karton za Real.
67. minut - Ivan Rakitić je pokušao iz daljine, ali nema promene rezultata. Real sigurno korača ka pobedi u "El klasiku".

61. minut - GOOOL - Benzema. Fenomenalna akcija Reala. Isko je dodao loptu Rodrigezu, a ovaj maestralno našao Francuza, koji vara Brava.

56. minut - Matje šutira sjajno, ali je Kasiljas dobro odbranio.

50. minut - GOOOL - Posle kornera Pepe je najviše skočio i postigao vodeći gol za Real. Centrirao je Toni Kros.

49. minut - Ronaldo se našao u sjajnoj šansi posle asistencije Benzeme, ali je izblokiran.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Kraj prvog poluvremena.
44. minut - Džejms Rodrigez je imao dobru šansu, ali je glavom šutirao pored gola.
43. minut - Malo je splasnuo ritam.
39. minut - Barselona preti iz prekida, ali ostaje 1:1.

35. minut - GOOOL - Kristijano Ronaldo postiže gol iz penala. To je njegov 14. pogodak u "El Klasiku. Golman Bravom kapitulitao je posle 755 minuta.

34. minut - Penal za Real. Pike je igrao rukom. Dobio je žuti karton.
32. minut - Novi udar Reala, ali Bravo i dalje odoleva.
27. minut - Barselona je malo "umrtvila" igru, zaustavila je one uraganske napade domaćina na startu meča.
23. minut - Kasiljas je sjajno intervenisao posle šuta Mesija. Velika šansa za Barselonu.
20. minut - Real i dalje napada, bolji je, ali Barselona vodi golom Nejmara.
16. minut - Toni Kros pokušava iz daljine, ali je siguran bio Bravo. Suarez u dobroj akciji, korner za Barselonu.
14. minut - I Nejmar je dobio žuti karton. Oba napadača Barselone su požutela.
11. minut - Benzema pogađa prečku, iz odbitka napadač Reala šutira preko gola.
10. minut - Incijativa Reala. Odbrana Katalonaca na mukama.
9. minut - Grub start Lionela Mesija. Argentinac dobio žuti karton.
7. minut - Benzema se našao u sjajnoj šansi, ali ostaje vođstvo gostiju.
6. minut - Ronaldo pokušava iz slonbodnog udarca, ali samo u živi zid.

4. minut - GOOOOL - Vodi Barselona. Strelac Nejmar, posle odlične solo akcije.

1. minut - Utakmica je počela.

REAL MADRID: Kasiljas, Karvahal, Pepe, Ramos, Marselo, Kros, Modrić (od 89. Arbeloa), Isko (od 83. Iljamendi), Rodrigez, Ronaldo, Benzema 89 (od 87. Kedira).

BARSELONA: Bravo, Alveš, Pike, Maskerano, Matje, Ćavi (od 60. Rakitić), Buskets, Inijesta (od 72. Roberto), Mesi, Nejmar, Suarez (od 70. Pedro).