0
Ponedeljak 02.03.2015.
22:34 >> 23:07h

Tevez rezervisao "Skudeto"

Ostalo je još 13 kola do kraja Serije A, a posle derbija vodećih timova "na ćizmi", Juventusa i Rome, osvajač "Skudeta" može se naslutiti. "Stara" dama uspela je da ostane neporažena na "Olimpiku" (1:1).

Reuters
Golčina: Karlos Tevez

Ne bi bilo neasluženo ni da su Karlos Tevez i društvo odneli sva tri boda u Torina, s obzirom da su tokom većeg dela meča bili bolji rival.

Od samog starta je četa Masimilijana Alegrija napadala, bila odlučnija i konkretnija, ali je "vučica" uspela da odoli uvodnom ataku gostiju.

Razmrdali su se tek posle 20-ak minuta, ali su svi pokušaji bili jalovi i nedostojni drugoplasiranom timu jedne od najjačih liga na Starom kontinentu.

Na veliki odmor timovi su otišli "miroljubivo", bez golova, a u 64. minutu kardinalnu grešku i prekršaj za drugi žuti karton zaradio je Grk Vasilis Torosidis. Udarac sa ivice šesnaesterca uputio je Tevez, maestralno, što se kaže "hiruški"...

Bilo je jasno da Roma mora da krene na sve ili ništa. Tako je bilo i to je dalo rezultat 14 minuta kasnije kada se posle centaršuta Florencija najbolje u kaznenom prostoru snašao Seidu Keita.

Činilo se da je taj gol ekipi iz glavnog grada Italije trebao "kao hleb" ne bi li krenuli u potpunu ofanzivu. U preostalih 15 minuta igralo se na polovini Juventusa, uprkos činjenici da su crno-beli imali igrača više.

Ipak, sve se zadržalo na ishitrenim pokušajima, daleko od gola Đanluiđija Bufona...