Utorak 03.03.2015.
23:00
Tanjug A

PL: Sautempton se provukao, Benteke junak Vile

Fudbaleri Sautemptona savladali su na domaćem terenu ekipu Kristal Palasa sa 1:0, u utakmici 28. kola engleske Premijer lige.

Tanjug/AP
Čovek odluke: Sadio Mane

Rezultati:

Sautempton - Kristal Palas 1:0 (Mane 83)
Aston Vila - Vest Bromvič 2:1 (Agbonlahor 22, Benteke 90+4 penal - Beraino 66)
Hal - Sanderlend 1:1 (N'Doje 15 - Rodvel 77)

Tim Ronalda Kumana teško je došao do bodova i konačno prekinuo neuspešan niz, pa je ponovo u konkurenciji za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Posle nezanimljivog prvog poluvremena, nastavak susreta doneo je nešto više uzbuđenja, a domaćin je agresivnijom igrom uspeo da dođe do dragocenog pogotka u završnici meča.

Srpski napadač Filip Đuričić bio je starter u ekipi Sautemptona i igrao je do 78. minuta, dok je Dušan Tadić ušao na teren sa klupe u 60. minutu.

U ostalim mečevima Aston Vila je golom u sudijskoj nadoknadi pobedila Vest Bromvič Albion sa 2:1, dok su Hal i Sanderlend odigrali nerešeno 1:1.