0
Sreda 06.05.2015.
20:27 >> 23:15h

Čudesni Mesi razbio Bajern!

Još jednom je čudesni Lionel Mesi pokazao zašto je jedan od najboljih fudbalera svih vremena. Njegov fenomenalni potezi u 77 i 80. minutu doneli su Barseloni vođstvo od 2:0, da bi u poslednjim trenucima susreta Nejmar zapečatio sudbinu Bajerna. Barsa je slavila 3:0 u prvom polufinalnom meču Lige šampiona i verovatno je prvi finalista najjačeg klupskog takmičenja na Starom kontinentu.

Reuters
Junak Barsine pobede: Lionel Mesi

Trofejni stručnjak Pep Gvardiola stigao je na mesto uspeha i većim delom meča uspevao je da nadmudri svog kolegu i nekadašnjeg saigrača iz Barse Luisa Enrikea. Ipak, Gvardiola više nema čudesnog Argentinca, koji je sam razbio Bavarce i svoj tim približio finalu u Berlinu.

Barslelona je postigla prvi gol u periodu igre kada je Bajern umrtvio igru domaćina. Srednji red Bavaraca uspeo je do tog kobnog 77. minuta da otupi oštricu napada Barse, ali je onda usledila silmultanka "gaučosa". Prvo je u 77. minutu sa ivice šesnaesterca sjajnim udarcem amtirao Nojera, da bi nekoliko minuta kasnije solo prodorom rasturio Bajern i taktiku Pepa Gvardiole.

Tačku na veliki trijumf Katalonaca stavio je Nejmar u poslednjim trenucima susreta, kada je sam izašao ispred Nojera i lako postigao pogodak, za veliko slavlje Barselone. Meču je prisustvovalo 95.939 gledalaca na "Nou Kampu".

OVDE pogledajte goto galeriju sa meča na "Nou kampu"

U prvih 45 minuta, Katalonci su dominirali, stvarali su šanse, ali je čudesni Manuel Nojer osujetio Mesija i drugove. Pogotovo su zrele prilike imali Suarez i Alveš. Bavarci su bili u podređenom periodu u prvom poluvremenu, a jedinu priliku za goste imao je Robert Levandovski.

Iako Nemce ne treba nikada otpisati, čini se da je prednost od  3:0 nenadoknadiva za četu Pepa Gvardiole, koji nije mogao da računa na udarne igle Arjena Robena i Franka Riberija.

90+4. minut - Utakmica je završena, velika pobeda Barselona 3:0. Težak posao za Bajern u revanšu u Minhenu.

90+3. minut - GOOOL, Nejmar je zapečatio sudbinu Bajerna. 3:0 za Barselonu.

80. minut - GOOOL, Opet Lionel Mesi, 2:0 za Barselonu.

77. minut - GOOOL, Lionel Mesi dovodi Barsu u vođstvo. Sjajan šut Argentinca sa ivice šesnaesterca i Manuel Nojer mora da vadi loptu iz mreže.

72. minut - Bavarci su totalno umrtvili Barsu, koja nije tako opasna kao u prvih 45 minuta.

61. minut - Nojer kao treći bek u poslednjem času stiže do lopte pre Nejmara.

57. minut - Mesi je šutirao sa 20-ak metara, ali pravo u Nojera.
50. minut - Bajern ima veći posed lopte u nastavku susreta. Bavarci su uspeli da primire Katalonce.
47. minut - Slobodan udarac za Bajern sa ivice šesnaesterca. Alonso je očajno šutirao, lopta je udarila u živ zid.
45+1. minut - Gotovo je prvo poluvreme, nema golova na "Nou kampu".
39. minut - Još jednom je Nojer spasio gol Bajerna. Alveš je propustio veliku priliku.
36. minut - Mesi je pokušao iz slobodnog udarca, ali je Nojer lako odbranio šut Argentinca.
30. minut - Tijago Alkantara je šutirao, ali pored gola Tera Štegena.
25. minut - Bajern se malo oslobodio pritiska Barse.
18. minut - Levandovski je bio u stopostonoj šansi, ali se spetljao na samo nekoliko metara od gola Tera Štegena.
15. minut - Barsa dominira, Nejmar je bio u odličnoj prilici, ali šutira pored gola.
12. minut - Suarez je izašao sam ispred gola Nojera, ali je golman bavaraca uspeo da odbrani udarac Urugvajca.
11. minut - Levandovski je prvi put pripretio po gol Barselone, ali je odbrana Katalonaca uspela da osujeti kontru Bavaraca.
7. minut - Barsa nadmoćnija, očekivano. Prva opasnost po gol Nojera. Šutirao je Suarez, ali slabo je to bilo za najboljeg golmana planete.
4. minut - Domaćin je tražio penal posle starta nad Suarezom, ali sudija Ricoli samo odmahuje rukom.
1. minut - Utakmica je počela.

BARSELONA: Ter Štegen, Alveš, Pike, Maskerano, Alba, Buskets, Rakitić, Inijesta, Mesi, Suarez, Nejmar.

BAJERN: Nojer, Rafinja, Benatija, Boateng, Bernat, Alonso, Lam, Švajnštajger, Alkantara, Miler, Levandovski.