0
Sreda 04.11.2009.
22:48

LŠ: Jovanović i Kuzmanović strelci

Jovanović strelac u pobedi Standarda, Kuzmanović pogodio za remi na "Sančez Pishuanu", Inter preokrenuo u poslednjih pet minuta meča u Kijevu, Liverpul ispustio pobedu na "Žerlanu", Barseloni jedan bod iz Kazanja, Fiorentina deklasirala Debrecin, a Arsenal ekipu AZ Alkmara.

U sredu su odigrane utamice 4. kola Lige šampiona po Grupama E, F, G i H, a posle pogotka Krasića na "Old Trafordu", u listu strelaca su se upisali još dva srpska reprezentativca Zdravko Kuzmanović i Milan Lane Jovanović.

Na meču koji je Standardu bio "biti ili ne biti", belgijska ekipa je savladala Olimpijakos rezultatom 2:0, čime je došla do ukupno četiri boda, samo dva manje od grčkog predstavnika koji je drugi na tabeli. Strelac prvog gola bio je M'Bokani u 30. minutu, dok je pobedu potvrdio Lane Jovanović u 88. minutu.

U drugom meču Grupe H Arsenal je pobedio AZ Alkmar 4:1, uz dva gola Faberagasa, čime je obezbedio plasman u narednu rundu takmičenja.

Štutgart je došao do boda u Sevilji (1:1), zahvaljujući golu Zdravka Kuzmanovića u 73. minutu, pošto je prethodno Špancima prednost doneo Navas. Isti rezultat bio je i u Rumuniji, gde su se sastali Unirea i Rendžers (1:1). Iz Grupe G plasman u osminu finala obezbedila je španska ekipa sa deset bodova, Unirea je druga sa pet bodova, dok je Štutgart ostao i dalje i igri za plasman sa tri osvojena boda.

U Grupi F fudbaleri Intera pobedili su u dramatičnoj završnici domaći tim Dinama u Kijevu sa 1:2. Izabranici Žoze Murinja uspeli su u završnici utakmice da daju dva gola i tako preokrenu meč u svoju korist, jer su Italijani gubili od 21. minuta golom Ševčenka. Milito je na asistenciju Snajdera u 86. minutu poravnao rezultat, a šok u Kijevu priredio je najbolji pojedinac meča Vesli Snajder u poslednjem minutu meča.

Šampion Italije je ovom pobedom izbio na prvo mesto tabele sa šest bodova,

a samo bod manje imaju Rubin iz Kazanja i Barselona koji su u Rusiji odigrali meč bez golova. Iako je šampion Evrope dominirao utakmicom, domaćin je imao priliku pred kraj meča da napravi još jedno superiznenađenje i stavi Barsu u nezavidnu situaciju.

Fudbaleri Liverpula nalaze se pred eliminacijom iz Lige šampiona, pošto nisu uspeli da pobede Lion u gostima - 1:1. Poveli su "crveni" sjajnim golom Rajana Babela u 83. minutu, ali je posle greške odbrane Liverpula izjednačio Lisandro u poslednjim trenucima utakmice i time praktično eliminisao Engleze iz daljeg takmičenja.

U drugom meču E grupe Fiorentina je kao domaćin pregazila Debrecin 5:2. Interesantno je da su dva srpska golmana branila na ovom duelu, Vlada Avramov je na golu domaćih zamenio povređenog Sebastijana Freja, dok je mrežu mađarske ekipe čuvao Đorđe Pantić, nekadašnji golman Partizana.