0
Sreda 29.07.2015.
19:33 >> 10:29h

Partizan ispustio pobedu u Bukureštu!

Crno-beli su posle prvog meča u Bukureštu bliži plasmanu u poslednju rundu kvalifiakcija za Ligu šampiona. Pred praznim tribinama Nacionalnog stadiona, Steaua i Partizan odigrali su nerešeno - 1:1. Čini se najrealniji rezultat. Obe ekipe mogu da žale za trijumfom, crno-beli jer su do 81. minuta imali vođstvo, ali i rumunski šampion koji je u finišu bio bolji rival.

partizan.rs
Trenutak kada Vulićević dovodi Partizan u vođstvo (Foto: Arhiva)

Rumunski šampion pokazao je malo u prvom meču, videlo se da je desetkovan odlaskom najboljih igrača. Crno-beli su veći deo susreta odigrali dobro, disciplinovano. Posle uspavanke u prvom poluvremnu, meč se rasplamsao posle gola Miroslava Vulićevića, koji je u 62. minutu sjajnim šutem sa ivice šesnaesterca, posle pasa Živkovića, doveo crno-bele u prednost.

Imali su tada gosti sve u svojim nogama, kontrolisali igru i rezultat, ali u 81. minutu, posle slobodnog udarca Habruna, kapiten domaćina Fernando Varela kao duh je sa par metara glavom zakucao loptu u mrežu srpskog šampiona. Pre toga, golman Živkoo Živković se okliznuo, a niko od igrača crno-belih nije skočio da spreči reprezentativca Zelenortskih Ostrva da postigne gol.

Posle izjednačenja, domaćini su pritiskali, a prava drama viđena je u poslednjem minutu. Prvo je Brašanac sa nekoliko metara promašio veliku šansu, a u sledećem napadu Alžirac Habrun je imao veliku priliku, ali je Živković uspeo da se iskupi za grešku kod primljenog gola. Na kraju - nerešeno, sve će se znati u revanšu u Humskoj, naredne nedelje.

90+4. minut - Kraj utakmice - 1:1
90. minut - Velika šansa za Brašanca da donese pobedu Partizanu, ali nema gola. S druge strane, Habrun je imao veliku priliku, ali e Živković odbranio.
86. minut - Pritisak Steaue u finišu susreta.

81. minut - GOOOL, Varela izjednačuje rezultat. Posle slobodnog udarca, Živković je poleteo u prazno, a kapiten Steaue lako sa nekoliko metara zakucao loptu u mrežu.

77. minut - Toska je pokušao šutem iz daljine, ali lopta je otišla ported gola Živkovića.
75. minut - Rumuni bez prilika za gol, crno-beli lako brane prednost.
70. minut - Ulazi sveži Ninković umesto umornog Oumarua.
65. minut - Jevtović je pokušao iz slobodnog udarca, ali je siguran golman Steaue.

62. minut - GOOOOL Vulićević dovodi Partizan u vođstvo od 1:0. Živković je sjajno dodao loptu iskusnog desnom beku, koji je rezantnim udarcem matirao golmana tima iz Bukurešta.

59. minut - Brašanac je pokušao glavom, ali nema opasnosti po gol domaćina.
58. minut - Partizan se oslobodio pritiska Steaue. Fabrisio je prvi igrač crnobelih koji je dobio žuti karton.
52. minut - Odličan šut Hamruna sa 30 metara, ali Živko Živković nije spavao, odbio je loptu u korner. Rumini agresivniji u naatavku.
48. minut - Najbolja šansa na meču, Popa je sjajno prošao odbranu Partizana, ali je loše šutirao iz izgledne prilike.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Kraj prvog poluvremena. Bez golova. Malo smo šta videli od igre u prvih 45 minuta.
44. minut - Živković je odlično dodao loptu Šaponjiću, ali mladi napadač nije dobro primio loptu, pa je propuštena dobra šansa za gol.
38. minut - Pritisak Rumuna, ali nema opasnosti po gol Živka Živkovića.
34. minut - Nema uzbuđenja u Bukureštu.
25. minut - Odličan šut Andrije Živkovića, ali je golman Kojokaru bio na pravom mestu. Prvi korner za crno-bele. Jevtović šutira posle kornera, ali je opet domaći golman na pravom mestu.
20. minut - Šaponjić je bio u šansi, ali su ga zaustavili odbrambeni igrači domaćeg tima.
17. minut - Božinov se požalio na bol u desnoj loži. Pitanje je da li će moći da nastavi meč. Bugarin napušta teren.
14. minut - Posle greške Jevtovića na sredini terena, brza kontra domaćina, ali nema gola. Utakmica sve bolja.
13. minut - Prilika i za Steauu, ali lopta nije stigla do Tadea. Živković i Balažic neoprezni, ali to nije kažnjeno.
10. minut - Velika prilika za Partizana, ali je Oumaru dao lošu loptu u petarac Steaua. Brza kontra crno-belih, ali lopta nije stigla do Bugarina Božinova.
8. minut - Prvi šut na gol Živkovića, ali golman Partizana je bio siguran.
7. minut - I dalje bez šuta na gol.
5. minut - Nema uzbuđenja na početku meča. Partizan se ne brani na startu.
1. minut - Utakmica je počela.

U Bukureštu je veoma sparno, pa će i to biti otežavajuća okolnost po fudbalere oba tima.

STEAUA: Kojokaru, Alkenat, Pap, Varela, Toska, Sali, Breveld, Ad. Popa, Hamrun, Čipčiu,Tade.

PARTIZAN: Ž. Živković, Vulićević, Balažic, Fabrisio, Petrović, Babović, Jevtović, Brašanac - A. Živković, Božinov (od 19. Šaponjić), Abubakar (od 70. Ninković).