0
Utorak 20.10.2015.
20:17 >> 22:50h

LŠ: Osmica u Leverkuzenu, Žiru matirao Bajern, Mitrović tragičar (SVI GOLOVI)

Arsenalovo "rušenje" Bajerna u Londonu, dominacija Barselone u Belorusiji i "ludi" remi Leverkuzena i Rome sa osam golova obeležili su sjajno veče i treće kolo Lige šampiona.

Reuters
Strelac: Olivije Žiru

Pravo je čudo kako je derbi u Londonu završen samo sa dva gola, i to u mreži Bajerna. Olimpijakos je uspeo da savlada Dinamo, što je prvi poraz zagrebačke ekipe na “Maksimiru” od novembra 2014. godine. Završen je niz od 24 mečeva bez poraza.

Meč dana odigran je u Leverkuzenu gde je Roma gubila 2:0, preokrenula na 4:2, a na kraju osvojila samo bod sa 4:4. To je iskoristila Barselona koja je golovima Ivana Rakitića slomila BATE.

Srbi u Ligi šampiona

Od igrača iz Srbije, od prvog minuta su igrali: Nemanja Milunović i Filip Mladenović (BATE), Nemanja Matić (Čelsi), Luka Milivojević (Olimpijakos), Predrag Rajković i Nikola Mitrović (Makabi), Stefan Mitrović (Gent). Radosav Petrović je remi sa Čelsijem odgledao sa klupe, kao i Marko Poletanović poraz Genta u Valensiji.

Dinamo je odoleo Čelsiju u Kijevu 0:0, pa se Porto sa laganih 2:0 nad Makabijem osamostalio na vrhu tabele.

Zenit je na korak od osmine finala posle treće pobede, sa 3:1 nad Lionom, dok je Stefan Mitrović autogolom doneo Valensiji 2:1 protiv Genta, pa su i Španci na dobrom putu ka drugoj rundi.

Grupa E:
BATE Borisov - Barselona 0:2 (Rakitić 48, 64)
Leverkuzen - Roma 4:4 (Čičarito 4p, 19, Kampl 84, Mehmedi 86 - De Rosi 30, 38, Pjanić 54, Falke 73)

Grupa F:
Arsenal - Bajern 2:0 (Žiru 77, Ozil 90+4)
Dinamo Zagreb - Olimpijakos 0:1 (Braun 79)

Grupa G:
Porto - Makabi Tel Aviv 2:0 (Abubakar 37, Brahimi 41)
Dinamo Kijev - Čelsi 0:0

Grupa H:
Zenit - Lion 3:1 (Dzjuba 3, Hulk 56, Dani 83 - Lakazet 49)
Valensija - Gent 2:1 (Feguli 15, Mitrović 72ag - Foket 40)

SVE GOLOVE SA VEČERAŠNJIH MEČEVA POGLEDAJTE OVDE:

90+5. minut - Kraj svih mečeva.

90+4. minut - Tačka na pobedu Arsenala nad Bajernom. Mesut Ozil je matirao Manuela Nojera.

86. minut - Ludnica u Leverkuzenu, sada je 4:4. Izjednačio je Admir Mehmedi.

84. minut - Leverkuzen postiže treći gol protiv Rome, pogodio je Kevin Kampl.

83. minut - Dani je strelac za 3:1 u Rusiji.

79. minut - Olimpijakos vodi u Zagrebu, pogodio je Ideje Braun.

77. minut - Najzad gol u derbiju večeri. Arsenal je poveo protiv Bajerna, posle asistencije Kazorle strelac je Olivije Žiru.

73. minut - Roma se razgoropadila. Povela je 4:2 protiv "farmaceuta" golom Iaga Falkea.

72. minut - Valensija opet vodi protiv Genka, a tragičar je Stefan Mitrović. Autogol srpskog reprezentativca.

64. minut - Barselona je udvostručila presnost, opet Rakitić matira rivala.

56. minut - Hulk ponovo dovodi Zenit u prednost.

54. minut - Roma vodi. Kakav preokret. Pjanić za 3:2 u Leverkuzenu.

49. minut - Gol u Rusiji, izjednačio je Lion pogotkom Aleksandrea Lakazeta.

48. minut - Vodi Barsa u Belorusiji, pogodio je Ivan Rakitić.

46. minut - Počeo je nastavak.
45+2. minut - Kraj prvih poluvremena.

41. minut - Porto vodi 2:0, pogodio je Jasin Brahimi.

40. minut - Gent je poravnao u Valensiji, strelac Tomas Foket.

38. minut - Ponovo De Rosi i Roma je izjednačila u Levrekuzenu. Odličan centaršut Miralema Pjanića.

37. minut - Kapitulirao je i Predrag Rajković na golu Makabija u Portu. Domaćin je poveo lepim golom Vinsenta Abubakara.

30. minut - U Leverkuzenu pršti od golova. Sada se zatresla mreža domaćina. Danijele De Rosi je izbio sam ispred golmana i rešio situaciju - 2:1.

19. minut - Leverkuzen je poveo 2:0, strelac ponovo Čičarito.

15. minut - Gent nije izdržao nalete Valensije. Mrežu je zatresao Sofijan Feguli.

4. minut - Penal za Levrkuzen protiv Rome precizno je izveo Čičarito Ernandez.

3. minut - Zenit je poveo u Sankt Peterburgu protiv Liona golom Artjoma Dzjube.

1. minut - Počelo je svih osam mečeva večerašnjeg programa.