0
Sreda 25.11.2015.
20:28 >> 23:09h

LŠ! Ko će kome, ako ne Ibra Malmeu, ludnica u Ukrajini (SVI GOLOVI)

Posle petog kola Lige šampiona, poznati su učesnici osmine finala iz grupe A (Real i PSŽ), C (Atletiko i Benfika) i D (Juventus i Mančester Siti), dok će poslednje kolo da otkloni dilemu oko putnika među 16 najboljih ekipa Starog kontinenta iz grupe B. Konkurenti za dva mesta su: Volfsburg, Mančester Junajted i PSV.

Reuters
Mario Mandžukić u duelu sa Fernandinjom na "Juventus areni"

Prava goleada viđena je u Grupi A u kojoj je palo čak 12 golova. PSŽ je razbio Malmeu u gostima, a meč je obeležio kraljevski doček domaćih navijača za Zlatana Ibrahimovića, koji je karijeru počeo u Malmeu. Ibra nije bio milosrdan, pa je početkom drugog poluvremena zatresao mrežu bivšeg kluba, ali nije hteo da se raduje.

Real je na krilima Kristijana Ronalda, koji je postigao dva gola, vodio u Ljvovu protiv Šahtjora 4:0, ali se klub iz Donjecka nije predavao i u finišu postigao čak tri gola, ali nije bilo vremena za neverovatan preokret, pa su tri boda otišla u Madrid.

U derbiju večeri, Juventus je pobedio Mančester Siti golom Marija Mandžukića i preuzeo lidersku poziciju u Grupi C. U nastavku susreta oba tima su imali nekoliko velikih šansi, ali nije više bilo pogodaka. U drugom meču grupe, Borusija je ostvarila prvi trijumf u evro eliti i pretekla Sevilju na trećoj poziciji koja vodi u Ligu Evrope.

Srbi se nisu proslavili

Svih 90 minuta, odigrali su: Zoran Tošić (CSKA), Nenad Erić i Nemanja Maksimović (Astana). Napadač Malmea Nikola Đurđić igrao je do 70. minuta, dok je Aleksandar Kolarov (Mančester Siti) ceo meč na "Juventus areni" proveo na klupi za rezerve.

Mančester Juanjted je opet razočarao, odigravši bez golova na "Old Trafordu" protiv PSV, pa će tek poslednje kolo da da odgovor na pitanje koja su dva putnika iz Grupe B u osminu finala.

Atletiko je rutinski, pogocima Antoana Grizmana, slavio na "Vinsente Kalderonu" protiv Galatasaraja.

Grupa A

Šahtjor - Real Madrid 3:4 (Tešeira 77 penal, 88, Dentinjo 82 - Ronaldo 18, 70, Modrić 50, Karvahal 52)

Malme - PSŽ 0:5 (Rabio 3, Di Marija 14, 68 Ibrahimović 50, Lukaš 85)

Grupa B

CSKA - Volfsburg 0:2 (Širle 67, 88)

Mančester Junajted - PSV 0:0

Grupa C

Astana - Benfika 2:2 (Tvumasi 19, Aničić 31 - Himenez 40, 72)

Atletiko Madrid - Galatasaraj 2:0 (Grizman 13, 65)

GRUPA D

Juventus - Mančester Siti 1:0 (Mandžukić 18)

Borusija Menhengladbah - Sevilja 4:2 (Štindl 29, 83, Džonson 68, Rafael 78 - Vitolo 82, Banega 90+1)

POGLEDAJTE SVE GOLOVE!

90+1. minut - Sevilja iz penala smanjuje prednost Nemaca - 4:2. Strelac za goste je Banega.

88. minut - Drama u Ljvovu, Tešeira postiže i treći gol za Šahtjor. Real sada imao samo gol prednosti.

83. minut - Šahtjor se kasno setio, Dentinjo postiže novi gol - Real vodi 4:2.

83. minut - Štindl postiže i drugi gol za Borusiju, koja vodi 4:1 protiv Sevilje.

82. minut - Lukas za petardu "svetaca", Malme - PSŽ 0:5.

82. minut - Utešni gol i za Sevilju. Strelac je Vitolo.

78. minut - Rafael dokusurava Sevilju. 3:0 za Borusiju iz Dortmunda.

77. minut - Aleš Tešeira iz penala smanjuje prednost Reala, utešni gol za Šahtjor - 1:4.

70. minut - Kristijano Ronaldo i drugu put trese mrežu Šahtjora, Real vodi 4:0.

68. minut - Džonson za 2:0 "koltova" protiv Sevilje.

68. minut - Drugi gola na meču u Malmeu postiže Anhel di Marija, PSŽ vodi 4:0.

65. minut - Antoan Grizman postiže i drugi gol za Atletiko protiv Galatasaraja.

63. minut - Markus Rozenbeg je promašio penal za Malme. Propuštena prilika da se smanji rezultat. Gosti i dalje imaju velikih 3:0.

52. minut - Karvahal za 3:0 Reala u Ljvovu. Katastrofa Šahtjora na pomolu.

50. minut - Luka Modrić povećava prednost Reala protiv Šahtjora - 0:2.

50. minut - Prvi gol u nastavku. Ko će kome, ako ne svoj svome, Zlatan Ibrahimović postigao gol za svoj PSŽ protvi kluba u kojem je ponikao - Malme. Francuski šampion vodi 3:0.

45+2. minut - Gotovo je svih šest poluvremena. Posle 45 minuta, samo šest golova na šest mečeva večerašnjeg programa.

29. minut - Vode "koltovi". Lars Štindl je postigao gol za Borusiju iz Menhengladbaha protiv Sevilje.

18. minut - Kristijano Ronaldo postiže pogodak za Real u Ljvovu protiv Šahtjora.

18. minut - Juve vodi protiv Sitija, strelac je Mario Mandžukić.

14. minut - Di Marija povećava vođstvo PSŽ u Malmeu.

13. minut - Antoan Grizman je doveo Atletiko u vođstvo protiv Galatasaraja.

3. minut - Prvi gol na večerašnjim mečevima. PSŽ vodi u Malmeu, strelac je Adrijen Rabio, koji je glavom matirao Šveđane.