0
Subota 28.11.2015.
12:50 >> 15:15h

Zvezdina serija nema kraja! Vijeira rastužio "zmajeve"

Crveno-beli nezadrživo hitaju ka tituli. U 19. kolu Super lige Srbije, Zvezda je pobedila Voždovac 2:0. Oba gola delo je Portugalca Uga Vijeire, koji je u finišu susreta rastužio "zmajeve", a klubu sa Marakane doneo 16. trijumf u nizu.

crvenazvezdafk.com
Nova radost u finišu: Fudbaleri Zvezde igraju sjajno ove jeseni

Činilo se da će gosti sa Dušanovca uspeti da prekinu pobednički niz Zvezde. Odolevalai su "zmajevi", igrali "bunker" ispred svog gola, crveno-beli su većim delom meča bili slabi, ali foto-finiš lidera je bio sjajan.

Povreda Kataija

Na početku meča, crveno-bele je zadesio peh, kada se povredio Aleksandar Katai. Njemu je stradala zadnja loža. Njegovo mesto zauzeo je Predrag Sikimić.

U 87. minutu, Luis Ibanjez je sjajno prošao po levoj strani, uputio loptu na prvoj stativi gde je bio Ugo Vijeira, koji šutira, lopta pogađa stativu, ali na nesreću gostiju, udara golmana Popovića i prelazi gol lliniju. Tada je bilo jasno da će bodovi da ostanu na "Marakani", a Portugalac se u četvrtom minutu sudijske nadoknade potrudio da ne bude minimalac, kada je izašao sam ispred čuvare mreže Voždovca i rutinski ga savlada za veliko slavlje igrača i malobrojnih navijača na našem najvećem stadionu.

Nije Zvezda briljirala, ali pobedi se u zube ne gleda. Kao i prošle nedelje u Nišu, i ovaj put u finišu, izabranici Miodraga Božovića slomili su otpor rivala u poslednjih minutima meča i ponovo ostali na +18 u odnosu na prvog konkurenta Čukaričkog.

90+4. minut  - GOOOL, Ugo Vijeira postiže novi gol. Kraj utakmIce, Zvezda je pobedila 2:0.

90. minut - Sikimić je proustio veliku priliku da stavi tačku na trijumg Zvezde.

87. minut - GOOOL, Zvezda vodi u finišu, strelac verovatno pobedonosnog gola je Vijeira posle prodora Ibanjeza. Imao je Portugalac sreće da se od stative lopta odbije od golmana i pređe gol liniju. Velika radost domaćih igrača i navijača.

83. minut - Zanimljiv detalj, povredio se sudija Majo Vujović i neće moći da nastavi susret.

81. minut - Brazilac Matos je poslednji adut Božovića.
80. minut - Plavšić pokušava, ali je siguran golman Popović.
78. minut - Srnić je imao priliku u gužvi u petercu gostiju, ali očajno šutira, preko gola.
74. minut - Lučo Ibanjez pokušava iz slobodnog urdarca, ali preko gola.
71. minut - Bomba Marka Grujića, ali preko gola. Zvezda napada, ali teško dolazi do izglednih prilika.
68. minut - Dobar šut Vijeire, ali pored gola.
66. minut - Umesto Jovića u igri je Plavšić.

57. minut - Opet Luka Jović ima šansu, ali loše šutira glavom.

55. minut - Novi pokušaj Vijere, ali neće gol Portugalca.
51. minut - Prvi šut na gol Zvezde, Odita je pokušao, ali lopta je otišla preko prečke golmana Kahrimana.
48. minut - Zvezda je krenula silovito ka gol Voždovca u nastavku. Prekid dok se gust dim ne povuče iza gola "zmajeva".

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Pauza hje bila 20 minuta, da li su se sudije uspavale? Velika bakljada na severnoj tribini stadiona. Negativan rekord kada je poseta, manje od 3.000 gledalaca se okupilo na našem najvećem stadionu.

45+2. minut - Dobar prodor Grujića, ali nema realizacije. Ostaje 0:0. Gotovo je prvo poluvreme.
39. minut - Odličan solo prodor Luke Jovića, ali je šutirao preko gola. Opet Jović u šansi, neće gol Zvezdinog "Falkaa".
36. minut - Luka Jović je propustio odličnu šansu posle dobrog prodora Grujića.
33. minut - Marko Grujić pokušava posle centaršuta Ibanjeza, ali nije dobro vezista zahvatio loptu glavom.

32. minut - Sve jači pritisak crveno-belih.

29. minut - Marko Adamović je prvi igrač koji je odbio žuti karton. Ibanjez pokušava sa 35- metara, ali samo korner. Dobar skok Sikimića, ali šutira glavom preko gola. Nema golova posle pola sata igre.

23. minut - Vijeria je imao najbolju priliku na susretu, ali je njegov šut otišao malo poreds stative.

22. minut - Uspavanka na "Marakani".
17. minut - "Zmajevi" odolevaju, mada Zvezda nije imala neke velike prilike. Napada, ali zasad jalovo.
11. minut - Na terenu je Predrag Sikimić, koji je zamenio Kataija. Zvezda sa tri napadača.

6. minut - Povredio se Katai, ukazana mu je pomoć, nije mogao da nastavi najbolji igrač Zvezde ove sezone. U pitanju je zadnja loža.

4. minut - Zvezda od starta napada, žele domaćini da stignu što pre do gola.
1. minut - Utakmica je počela.
Nikad manje gledalaca na "Marakani" ove sezone. Čak je i sever poluprazan. Oko tri, četiri hiljade gledalaca.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Jovanović, Luković, Ibanjez, Donald, Grujić, Srnić (od 81. Matos), Katai (od 9. SIkimić), Jović (od 66. Plavšić), Vijeira.

VOŽDOVAC: Popović, Terzić, Sinđić, Jovanović, Zlatković, Pavlović, Ivković, Adamović, Odita, Ćirković, Stojanović.