0
Nedelja 29.11.2015.
12:51 >> 15:05h

Majstorija Živkovića za tri boda Partizana!

Posle evro bajke iz Alkmara, crno-beli su se vratili u srpsku stvarnost i teško stigli do trijumfa u Subotiici protiv "fenjeraša" Spartaka - 1:0, u poslednjem meču 19. kola Super lige. Odlučila je majstorija Andrije Živkovića, koji je u 51. minutu iz slobodnog udarca zatresao mrežu "golubova" i smanjio zaostak za Crvenom zvezdom na 21 bod.

Tanjug
Konačno u prvoj postavi: Saša Ilić, kapiten Partizana

Nisu crno-beli briljirali, kao ni tokom cele jeseni u domaćem šampionatu, ali piše se pobeda, druga uzastopna, i to bez primljenog gola. Ljubinko Drulović je "promešao" karte, odmarao Babovića i Oumarua, a šansu su dobili Saša Ilić i Valerij Božinov.

Domaćin je bio u podrđenom položaju svih 90 mnuta, a tek u finišu se pokušavali da ugroze gol Kljajića. S druge strane, Partizan je dominirao, imao nekoliko šansi, ali je samo bomba Živkovića početkom drugog poluvremena ušla u mrežu.

Posle tog gola, crno-beli su stali na loptu, rutinski sačuvali prednost, a Babović i Jevtović su mogli još koji put da zatresu mrežu odličnog golmana "golubova" Kljajića.

90+4. minut - Utakmica je završena, minimalna pobeda Partizana.
91. minut - Pokušao je Spartak posle slobodnog udarca, lopta je bila u šesnaestercu gostiju, ali nema opasnosti po Kljajića. Partizan na pragu pobede.
86. minut - Jevtović se nije snašao u petercu Spartaka. Ostaje 0:1.
84. minut - Partizan korača ka pobedi, Spartak nema snage da ugrozi gol Kljajića.
75. minut - Šaponjić je ušao u igru umesto nezapaženog Božinova.
72. minut - Nova šansa za Živkovića, ali je Janošević odbranio njegov udarac.
71. minut - Fudbaleri Partizana stali su na loptu, domaćin teško dolazi na polovinu crno-belih.
66. minut - Pokušali su domaći da ugroze gol Kljajića, ali je Ćirković raščistio situaciju.
61. minut - Partizan se nije povukao, već želi i drugi gol, sa kojim bi verovatno rešio pitanje pobednika.

51. minut - Slobodan udarac za Partizan sa ivice šesnaesterca, dobra prilika za Andriju Živkovića. GOOOL, Sjajan šut najboljeg igrača Partizana. Golman je nemoćan, nije se ni pomerio.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+2. minut  - Kraj prvog poluvremena, bez golova u Subotici.

41. minut - Gužva posle slobodnog udarca Ninkovića, ali "golubovi" se sjajno brane.
36. minut - Božinov pokušava makazicama, ali pre toga je bio u ofsajdu. Crno-beli loši.
31. minut - Spartak sve otresitiiji.
26. minut - Partizan pokušava, ali jalovo, osim par pokušaja, ništa nismo videli od izabranika Ljubinka Drulovića. "Golubovi" defanzivni.
17. minut - Andrija Živković je bio u dobroj prilici, ali njegov šut je otišao pored gola. Partizan napada.
13. minut - Brašanac šutira, ali je opet Janošević na pravom mestu. Sve jači pritisak gostiju.

12. minut - Jednom navijaču Spartaka se ukazuje pomoć na tribinama. Ušla su kola Hitne pomoći.

9. minut - Partizan ima terensku inicijativu, ali nema opasnosti po gol Janoševića. Ninković je pokušao.
6. minut - Nema uzbuđenja na startu meča.
1. minut - Utakmica je počela. Oko 3.000 gledalaca na Gradskom stadionu u Subotici. Slaba poseta na severu Srbije.

SPARTAK: Janošević, Farkaš, Kovačević, Antonić, Milošević, Jočić, Tumbasević, Ivanović, Torbica, Jondić, Ilić.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Bandalovski, Ćirković, Leković, Jevtović, Brašanac, A. Živković, Ilić, Ninković, Božinov.