0
Nedelja 29.11.2015.
19:13

PL: Arsenal "štuca", Liverpul krenuo ka vrhu

Fudbaleri Liverpula pobedili su Svonsi minimalnim rezultatom, dok je Arsenal napravio novi kiks remijem u Noriču, u mečevima 14. kola Premijer lige.

Reuters
Čovek odluke: Džejms Milner

Arsenal već tri utakmice u domaćem šampionatu ne zna za trijumf, sada je remizirao sa Norič 1:1 i ostao na četvrtoj poziciji na tabeli sa 27 bodova.

S druge strane, ekipa Jirgena Klopa osvojila je nova tri boda i sada je na šestoj poziciji sa 23, dva manje od Totenhema koji je na mestu koje vodi u Ligu Evrope.

"Tobdžije" nisu uspele da prekinu lošu seriju, iako su u prvih pola sata promašili nekoliko dobrih prilika preko Santija Kazorle, Mesuta Ozila i Aleksisa Sančeza. Ipak, posle pola sata igre Nemac je zatresao mrežu domaćina.

Od tog trenutka Norič je krenuo sa napadima, promašio je Brejdi, ali je dva minuta pre poluvremena izjednačio Graban. Napadač "kanarinaca" se odlično snašao ispred Gabrijela i rutinski savladao Čeha.

To je bilo sve u prvom poluvrenu, da bi u drugom ritam igre poprilično opao. Tim Arsena Vengera nije uspevao da uputi šut u okvir gola i zabeležio je treći uzastopni kiks.

Liverpul je na svom terenu bio bolji rival od Svonsija, imao je inicijativu, ali ne i mnogo velikih prilika. Prvi deo igre završen je bez golova, a meč je rešen sredinom drugog poluvremena, kada je sudija Entoni Tejlor pokazao na belu tačku posle centaršuta Džordana Ajba.

Nil Tejlor je pokušao da izblokira, lopta ga je pogodila u ruku i prezimenjak sudija nije imao dilemu. Siguran izvođač bio je kapiten Džejms Milner za nova tri boda "crvenih".

Premijer liga, 14. kolo:
Totenhem - Čelsi 0:0
Vest Hem - Vest Bromič 1:1 (Zarate 17 - Lambert 50ag)
Norič Siti - Arsenal 1:1 (Graban 43 - Ozil 30)
Liverpul - Svonsi 1:0 (Milner 62p)
subota:
Bornmut - Everton 3:3 (Smit 79, Stanislas 87, 90+8 - Mori 25, Lukaku 36, Barkli 90+5)
Mančester Siti - Sautempton 3:1 (De Brujne 9, Delf 20, Kolarov 69 - Long 49)
Aston Vila - Votford 2:3 (Ričards 41, Aju 89 - Igalo 17, Haton(ag) 69, Dini 85)
Kristal Palas - Njukasl 5:1 (Mekartur 14, 89, Bolasi 17, 47, Zaha 41 - Sise 10)
Sanderlend - Stouk 2:0 (Van Anholt 82, Vatmur 84)
Lester - Mančester Junajted 1:1 (Vardi 24 - Švajnštajger 45+1)