0
Ponedeljak 27.06.2016.
17:48

“Azuri” oduvali “furiju”, Evropa čeka novog šampiona

Rezultat 2:0 u korist Italije protiv Španije u meču osmine finala Evropskog prvenstva ne govori dovoljno koliko su “azuri” bili bolji rival u ovom duelu, odigranom na stadionu “Francuska” u Sen Deniju.

Reuters
Detalj kada je Kjelini poslao loptu u mrežu španskog gola

Italijani su potpuno dominirali u prvih 45 minuta što je rezultiralo samo jednim golom koji je u 33. minutu postigao centarhalf Kjelini. Ne bi bilo nezasluženo da je tim Antonija Kontea na odmor otišao i sa većom prednošću.

Ako neko ume da se brani to su upravo Italijani koji su sve do uoči poslednjih desetak minuta uspešno odolevali napadima Španije koja je bila prilično jalova u ofanzivi. Udarcima sa distance nisu mogli ništa značajnije da urade jer je Bufon odlično branio.

Možda i najbolju šansu imao je Pike u 90. minutu, ali nije se najbolje snašao u petercu “azura”. Vrlo brzo je usledila kazna pošto je Italija već u sledećem napadu preko Pelea postigla drugi pogodak.

Evropa sada čeka novog šampiona, pošto je Španija eliminisana, a Italija će u četvrttfinalu igrati protiv svetskog prvaka Nemačke.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+4 minut - Kraj utakmice, Italija - Španija 2:0

90+1 minut - GOOOOOOOOOL, Pele stavlja tačku na ovaj meč, kontranapad Italijana uspešno je realizovao centarfor "azura" koji je sa peterca zakucao loptu u gol De Hee

90. minut - Pike je bio sam na petercu, ali nije najbolje zahvatio loptu posle "sveće" koja je padala ispred gola Bufona
87. minut - Pedro i Silva su kreirali šansu za Španiju, ali iz svega su dobili samo korner
85. minut - Insinje je išao sam prema golu Španaca, ali su ga pristizali defanzivi pa je morao da šutirao sa distance i tako poveća šanse De Hee koji je odbranio njegov udarac
77. minut - Šutirao je i Pike sa distance, ali opet je bolji bio Bufon
76. minut - Bufon brani udarac Inijeste, šalje loptu u korner

Nervozni selektor Italije Antonio Konte u jednom momentu je šutnuo loptu, ali srećom po njega prošao je samo sa opomenom

70. minut - Prva nešto bolja šansa za Španiju, Aduric je šutirao, ali je lopta otišla pored gola
62. minut - Nova šansa za "azure", De Šiljo je ubacio loptu u petarac, Španci su bili smušeni, ali nije bilo nikoga od Italijana da je gurne u gol

55. minut - De Hea je skinuo čist zicer Ederu, ostaje 1:0 za Italiju

49. minut - Morata je bio sam bna pet metara, ali je glavom praktično dodao loptu Bufonu
46. minut - Počelo je drugih 45 minuta, Španci bacaju sve karte na napad

Prvo poluvreme

45+1 minut - Završeno je prvo poluvreme, Italija zasluženo vodi sa 1:0 golom Kjelinija

45. minut - Đakerini je odlično šutirao, lopta je išla u gornji levi ugao španskog gola, ali je De Hea uspeo da obrani
40. minut - Posle primljenog gola Španci su napali, ili mogli bi da kažemo da su se Italijani povukli posle postignutog pogotka i čekaju šansu

33. minut - GOOOOOOOOOOL, Eder je izveo slobodnjak, De Hea je odbranio, ali je Kjelini bio najbliži odbitku i gurnuo je u mrežu španskog gola - vodi Italija 1:0

28. minut - Malo je nedostajalo da Ramos uspe ono što nisu Italijani, prešla mu je lopta preko noge, ali srećom nije išla u okvir De Heinog gola
25. minut - Nova šansa za Italiju koja je za sada bolji rival, Parolo je šutirao glavom, ali nije pogodio okvir gola
11. minut - Đakerini je makazicama zahvatio loptu, De Hea je odbio loptu do stative, ali ipak je sudija Čakir dosudio opasnu igru od strane Italijana

8. minut - Malo je falilo da Italija dođe u vođstvo, ali je De Hea krajnjim naporom odbranio udarac Gracijana Pelea

6.minut - Prvu kakvu-takvu priliku imao je Eder, ali je njegov udarac izblokiran
1. minut - Utakmica je počela, Španija je izvela početni udarac

Sastavi timova:

ITALIJA (3-5-2): Bufon - Barzalji, Bonući, Kjelini - Florenci, Parolo, De Rosi, Đakerini, De Šiljo - Eder, Pele

ŠPANIJA (4-3-3): De Hea - Huanfran, Pike, Ramos, Alba - Fabregas, Buskets, Inijesta - Silva, Morata, Nolito