0
Nedelja 03.07.2016.
20:46

Francuzi zaustavili borbene Islanđane

Malo ko se nadao da ćemo u poslednjem četvrtfinalnom duelu Evropskog prvenstva videti i najefikasniju utakmicu u dosadašnjem delu takmičenja. Upravo to se desilo u duelu Francuske i Islanda pošto je domaćin savladao jedno od najvećih iznenađenja sa čak 5:2 (4:0).

Reuters
Žiru je doveo u vođstvo "trikolore"

Pitanje pobednika bilo je rešeno već posle prvog poluvremena, da ne kažno posle prve polovine tog dela igre pošto su Žiru i Pogba već do 19. minuta doneli velikih 2:0 Francuzima.

Držali su se Islanđani gotovo do odlaska na odmor, a onda su za dva minuta priomili još dva gola, koji su bili pravo majstorstvo Pajea i Grizmana.

U drugom poluvremenu igralo se za dušu i uživanje 80.000 navijača na stadionu Francuska u Sen Deniju, ali i miliona gledalaca pored TV ekrana.

Pokazali su Islanđani da nisu neko ko će se tek tako predati i da ih velika razlika nedemorališe pa su u drugih 45 minuta postigli dva pogotka, ali ni u jednom trenutku nisu imali manje nego tri gola zaostatka.

Reprezentacija Francuske će u polufinalu igrati protiv Nemačke, koja je u subotu savladala Italiju, ali tek posle boljeg izvođenja penala. Taj meč je na programu u četvrtak, 7. jula, a biće odigran na stadionu “Velodrom” u Marseju.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+3 minut - Kraj meča. Francuska - Island 5:2

84. minut - GOOOOOOOOOOL, Bjarnason smanjuje na 5:2 lepim udarcem glavom

80. minut - Oba tima otaljavaju posao do kraja utakmice jer odavno je rešeno pitanje pobednika
63. minut - Ingeson je šutirao glavom, ali je Loris instiktivno odbranio

59. minut - GOOOOOOOOL, Žiru drugi put strelac, ovog puta je nadskočio sve u odbrani Islanda i prosledio loptu u gol

56. minut - GOOOOOOOL, Gilfi Sigurdson do Sigtorsona koji smanjuje na 4:1

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Islanđani su napravili dve izmene

Prvo poluvreme

45. minut - Završeno je prvo poluvreme meča na stadionu Francuska ubeldjivim vođstvom domaćina 4:0

44. minut - GOOOOOOOOOL, Odličnu asistenciju Žirua majstorskim golom kruniše Antoan Grizman za velikih 4:0 za Francusku

42. minut - GOOOOOOOOL, Paje odličnim udarcem sa distance pogađa i treći put gol borbenih Islanđana

41. minut - Pala je jedna "sveća" u kazneni prostor Francuske, ali je Loris bio budan
38. minut - Matuidi je probao volej udarcem, ali nije bio precizan
25. minut - Odlična prilika za Islanđane, posle auta lopta je došla do Bodvarsona, ali lopta je otišla iznad gola Lorisa

19. minut - GOOOOOOOL, Pogba je najbolje skočio posle kornera i zakucao je loptu u gol Islanda

12. minut - GOOOOOOOOOOL, Žiru dovodi Francuze u vođstvo, asistent je Matuidi

6. minut - Paje je šutirao, ali Haldorson je uz malo problema uspeo da zaustavi loptu
1. minut - Utakmica je počela, sa centra su krenuli Francuzi

Sastavi timova:

FRANCUSKA (4-2-3-1): Loris - Sanja, Umtiti, Košćelni, Evra - Pogba, Matuidi - Sisoko, Grizman, Paje - Žiru

ISLAND (4-4-2): Haldorson - Sevarson, Arnason, R. Sigurdson, Skulason - Gudmunson, Gunarson, G. Sigurdson, Bjarnason - Sigtorson, Bodvarson