0
Utorak 19.07.2016.
19:37

Zvezda pobedila, ali nije oduševila (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su pobedu i u revanš meču 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su na stadionu “Rajko Mitić” pred oko 30.000 gledalaca savladali prvaka Malte Valetu sa 2:1 (1:1), odnosno ukupnim rezultatom 4:2.

youtube.com/Crvena Zvezda We Are Back
Slavlje Donalda i Fibela posle gola

Iako ukupan zbor nagoveštava da su crveno-beli lako eliminisali Maltežane to nije bio slučaj pošto su kao i u prvom meču gubili i u Beogradu već u ranoj fazi meča.

Štoper Karuana je u 10. minutu odlično reagovao posle kornera i doveo Valetu u vođstvo, tj. poravnao na 2:2 u ukupnom zbiru. Promena u štoperskoj liniji Zvezde tj. ostanak Lukovića na klupi nije donela veliki boljitak pošto se ni Rendulić nije najbolje snašao u paru sa Fibelom.

Ipak, nakon pola sata igre Mičel Donald je lepim udarcem sa distance uspeo da izjednači pa je Crvena zvezda na poluvreme odnela rezultat 1:1.

I u drugom delu su Maltežani imali zrelije prilike, ali kako ih nisu iskoristili usledila je kazna u 76. minutu kada je Katai posle asistencije Srnića uspeo drugi put da pošalje loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Igra koju je pokazala Crvena zvezda ne može da hrabri navijače ovog kluba pred duel sa Ludogorecom, koji je na programu već sledećeg utorka u Razgradu. Revanš meč 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona je 2. avgusta u Beogradu.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+4 minut - Kraj utakmice, Crvena zvezda - Valeta 2:1

82. minut - Mifsud je prevario Rendulića i sam je bio ispred Kahrimana koji je uspeo da spreči izjednačenje i novu dramu

76. minut - GOOOOOOOOOOOOL, Katai pogađa za vođstvo Zvezde posle asistencije Srnića

68. minut - Ponovo je sreća bila saveznik srpskog šampiona, posle odličnog soloprodora Žonatan je izbio sam ispred Kahrimana, ali je promašio gol

60. minut - Katai je iz slobodnog udarca pogodio stativu, a Vijeira je posle odbitka promašio gol

57. minut - Omaleni Misfuld je uspeo da nadmudri Fibela i da šutne, ali je Kahriman uspeo na jedvite jade da odbrani
55. minut - Prošlo je punih 10 minuta, ali bez prave prilike ni na jednoj strani
46. minut - Meč je nastavljen

Prvo poluvreme

45+1 minut - Završeno je prvo poluvreme na stadionu "Rajko Mitić", Crvena zvezda - Valeta 1:1
43. minut - Ibanjez je izveo slobodnjak sa oko 18 metara, blokiran je dva puta i propala je šansa za preokret
34. minut - Ibanjez je probao udarcem sa distance, ali je Bartolo uspeo da izbaci loptu u korner

32. minut - Probao je Vijeira udarcem petom posle asistencije Moučea, ali je golman Valete uspeo da zaustavi loptu na putu ka golu

30. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL, Mičel Donald je prelepim udarcem sa oko 20 metara pogodio stativu posle čega se lopta odbila u gol za 1:1

27. minut - Udarac Vijeire, ali je lopta prošla tik pored leve stative

23. minut - Sreća za Zvezdu, Žonatan je izašao sam ispred Kahrimana, ali je promašio ceo gol

20.minut - Crveno-beli drže loptu u svom posedu, ali bez konkretnih akcija opasnih po gol Valete

10. minut - GOL, Potpuno iznenađujuće Maltežani su poveli posle prvog kornera. Karuana je odlično zahvatio loptu na petercu i Kahriman nije mogao da je zastavi na putu ka mreži

7. minut - Mouče nije iskoristio grešku odbrane Lavete pošto je bio prilično iskosa i nije mogao glavom da pošalje loptu u prazan gol

4. minut - Kakav promašaj Fibela sa 7-8 metara, bio je sam pred golom Maltežana, ali je uspeo da šutne loptu preko gola

1. minut - Utakmica je počela

Crvena zvezda - Valeta 2:1 (1:1) prvi meč 2:1

(Donald 30, Katai 76 - Karuana 10)

Crvena zvezda (4-2-3-1): Kahriman - Cvetković, Rendulić, Fibel, Ibanjez - Le Talek, Donald - Mouče (Srnić 65), Kanga (Ruiz 85), Katai - Vijeira (Sikimić 71)

Valeta (4-1-4-1): Bartolo, Gil, Karuana, Azopardi (Ume 79), Borg - Pani - Romeu (Santjago 72), Brifa (Kremona 90+3), Agire, Džonatan - Mifsud