0
Utorak 26.07.2016.
18:23 >> 22:07h

Hrabra Zvezda u Razgradu! Remi nade, ali i strepnje

Posle prvih 90 minuta - nije bilo pobednika. Ipak, sada su crveno-beli bliži poslednjoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona nego što su bili pre meča u Bugarskoj. U prvom meču trećeg kola kvalifikacija za evro eliti, u Razgradu, Ludogorec i Crvena zvezda su odigrali - 2:2 (1:0). Domaćinu je bio mnogo bolji u prvom, a četa Miodraga Božovića u nastavku utakmice. Odluka za sedam dana pred sigurno krcatom "Marakanom".

A. Čukić
Opet strelac: Aleksandar Katai zatresao je mrežu Ludogoreca

Posle očajnog prvog poluvremena, u nastavku susreta gledali smo rapsodiju momaka u crveno-belim dresovima. Kada da je u drugih 45 minuta na terenu bili neku drugi igrači, od onoh koji su bili smušeni, neorganizovani, jalovi u prvom poluvremenu. Fantastičnim golovima kapitena Kataija i Kange, Zvezda je sredinom nastavka meča preokrenula rezultat. Sve je "mirisalo" na slavlje srpskog šampiona.

* VIDEO: Bugari provocirali "delije"

Međutim, u kobnom 76. minutu, Bugari su "prevarili" crveno-bele, na brzinu izveli faul i rezervista Keseru je izjednačio, za strepnju Zvezde u revanšu pred više od 50.000 gledalaca.

Zvezda je pokazala u drugom poluvremenu da Ludogorec nije bolja ekipa. Kada su se gosti otvorili, odigrali hrabrije, videlo se da nije bugarski šampiona "bauk".

Ipak, odbrana je i dalje "rak rana" crveno-belih. Pogotovo je u prvom poluvremenu duvala promaja pred golom Kahrimana. Brzonogi Kafu, Natanijel i Marselinjo zadavali su mnogo problema sporoj odbrani Beograđana.

Ipak, da je neko pre utakmice ponudio ovaj rezultzat, svi u taboru Zvezde bi oberučke prihvatili. Sada su veće šanse na strani crveno-belih. Jedno je sigurno, Bugare čeka paklena atmosfera za sedam dana na našem najvećem stadionu.

90+5. minut - Kraj utakmice - 2:2. Odluka na "Marakani".
90+1. minut - Marselinjo je pogodio "živi zid". Igraće se 4 minuta sudijske nadoknade.
83. minut - Bugari dobili krila posle izjednačujućeg gola. Napadaju žestoko.

76. minut - GOOOL, Klaudio Keseru je izjednačio. Greška odbrane crveno-belih, neopreznost odbrane i kazna. Bugari su na "foru" prevarili očajnu odbranu gostiju.

74. minut - Kanga je bio u odličnoj prilici, hteo je da bude nesebičan u kontri, ali je pogrešio.

67. minut - GOOOOL, Spektakularni gol Gelora Kange sa 25 metara. Rapsodija Zvezde u nastavku.

62. minut - Dobar šut Kafua, tik pored stative Kahrimana.
60. minut - Utakmica se rasplamsala, oba tima kidišu da postignu drugi gol.

58. minut - Velika šansa za Zvezdu posle centaršuta Srnića, Mouče sa nekoliko metara je zakasnio da ubaci loptu u mrežu. Bolja Zvezda u nastavku, hrabrija.

53. minut - Bugari su opet preuzeli inicijativu, ali je Zvezda opasna iz kontri.

48. minut - GOOOOL, Sjajan gol Aleksandra Kataija, slalom kapitena crveno-belih. Oborio je na travu dvojicu domaćih igrača i onda rutinski matirao Stojanova. Asistent je bio Cvetković.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Kraj prvog poluvremena, zasluženo vođstvo Bugara. Crveno-beli užasni, bez ijedne šanse. Defanzivna taktika Božovića zasad nije dala rezultata.
45. minut - Nova šansa za domaće, Zvezda očajna. I četvrti put u sezoni je četa Miodraga Božovića prva primila gol.

43. minut - GOOOOL, Džonatan Kafu se prošetao pored spore odbrane Zvezde.

33. minut - Duva "promaja" u odbrasni Zvezde, ali i dalje odolevaju crveno-beli.
26. minut - Nova šansa za Ludogorec, ali Vanderson nije dobro šutirao sa ivice šesnaesterca.
25. minut - Natanijel pokušava iz daljine, ali neprecizno. Zvezda se opredelila da igra na kontre.
18. minut - Rendulić je spasio gol. Ipak, bio je ofsajd, pa nema ni kornera. Domaćin bolji, Zvezda bojažljiva.
12. minut - Prva šansa za domaće, Marselinjo glavom šutira pored gola Kahrimana. Ludogorec bolji na startu, Zvezda se brani.
5. minut - Početmno ispitivanje snaga, nema uzbuđenja u Razgradu.
1. minut - Utakmica je počela.

Navijači Ludogoreca provociraju "delije": "Partizane, volimo te srcem svim". Navijači Zvezde im odgovaraju: "J*** Bugare".

Na stadion u Razgradu su i čelnici Zvezde, predsednik Svetozar Mijailović i generalni sekretar Zvezdan Terzić.
Navijači Zvezde počeli su da ulaze na stadion, u "kavez" sat pre početka meča.

LUDOGOREC: Stojanov, Minev, Moci, Plastun, Natanijel, Đakov, Saša, Kafu, Marselinjo, Vanderson, Lukoki.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Cvetković, Fibel, Rendulić, Ibanjez, Le Talek, Donald, Srnić, Kanga, Mouče, Katai.

SASTAV ZVEZDE: Kahriman, Petković, Fibel, Luković, Ibanjez, Le Talek, Donald, Srnić, Kanga, Plavšić, Katai.