0
Petak 29.07.2016.
19:30 >> 22:14h

Zvezda razbila Metalac pred Bugare: Božović na slatkim mukama

Posle kiksa na premijeri sa Napretkom, Crvena zvezda je ostvarila prvu pobedu u Super ligi Srbije. Četa Miodraga Božovića pobedila je 3:1 (2:0) u prvom meču drugog kola i napravila dobru uvertiru pred utorak i revanš trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa Ludogorecom.

N. Đurović
Vraća se u golgetersku formu: Ugo Vijeira konačno postigao gol u ovoj sezoni

Crveno-beli sa kombinovanim timom razbili su goste iz Gornjeg Milanovca, a da nije bilo raspoloženog Nemanje Belića na golu gostiju, Zvezda bi mnogo ubedljivije slavila. Miodrag Božović je sada na slatkim mukama pred meč sa Ludogorecom, jer se rezervisti ozbiljno nametnuli.

Pre svega strelci, Ruiz, Vijera i pogotovo Poletanović, igrač utakmice, pokazali su da mogu da odgovore zahtevima srpskog šampiona. Poletanović u Ruiz su postigli prvence u crveno-belim dresu, dok je Ugo Vijeira pokazao da se vraća, i da bi mogao da bude ključni čovek u meču sa bugarskim šampionom.

Odbrana je i dalje problem, Zvezda ni pet meč nije uspela da sačuva mrežu. Ko zna kako bi se meč odvijao da je Saisedo na startu meča zatresao mrežu šampiona, kod rezultata 0:0, kada je izašao sam ispred Damira Kahrimana. Ta šansa gostiju probudula je crveno-bele, koji su do kraja utakmice dominirali i mogli da postignu mnogo više od tri pogotka.

90+3. minut - Kraj utakmice!

78. minut - GOOOL, lep solo prodor u udarac Nemanje Mladenovića. Zvezda i u petom meču u sezoni prima pogodak. Greška kapitena Lukovića.

76. minut - Ruiz je mogao i do drugog gola na meču, ali Kostarikanac je promašio "nemoguće".
70. minut - Ovacije za Kangu, koji izlazi iz igre, na terenu je Le Talek.

68. minut - GOOOL, Prvenac u dresu Zvezde postigao je i Marko Poletovanović, posle velike greške Gočanina.

64. minut - Iz igre je izašao Vijeira, u igri je Predrag Sikimić, džoker trenera Božovića.
59. minut - Srđan Plavšić je imao veliku priliku, ali je opet Belić bio bolji u situacijama 1 na 1.

38. minut - GOOOOL, konačno, Ugo Vijeira postiže gol u ovoj sezoni.

33. minut - Posle zatišja, dobar pokušaj Vijeire, ali ostaje 1:0.

16. minut - Vijeira je bio jedan na jedan sa Belićem, ali je golman gostiju opet izašao kao pobednik.

14. minut - GOOOOL, prvi gol u dresu Zvezde postigao je Kostarikanac Džon Ruiz. Posle odbijene lopte, napadač crveno-belih je snažnim šutem doveo domaćina u vođstvo. Prvi put u sezoni da je četa Miodraga Božovića prva stigla do gola.

8. minut - Kaisedo je izašao sam ispred Kahrimana, ali je Zvezdin golman uspeo da odbrani šut Ekvadorcu.

6. minut - Gelor Kanga je opet bio u prilici, ali je Belić još jednom sjajno intervenisao. Ofanzivno na obe strane.

4. minut - Kanga i Vijeira su imali šanse da zatresu mrežu Belića, ali ostaje 0:0.

3. minut - Gosti su prvi zapretili preko Kaiseda, ali je šutirao preko gola.
1. minut - Utakmica je počela!
Oko 7.000-8.000 navijača na meču sa gostima iz Gornjeg Milanovca.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Rendulić, Luković, Ristić, Poletanonović, Plavšić, Babunski, Kanga, Ruiz, Vijeira.

METALAC: Belić, Nikodijević, Otašević, Bondarenko, Simović, Panić, Mijić, Stojanović, Rovčanin, Mitrović, Kaisedo.