0
Nedelja 25.09.2016.
18:35 >> 21:08h

Zvezda ponovo na vrhu tabele, ubedljiva pobeda crveno-belih protiv Vojvodine (VIDEO)

Derbi meč 10. kola u kom su se sastala dve vodeće ekipe na tabeli Superlige Srbije potpuno zasluženo (možda i previsokim rezultatom) pripao je Crvenoj zvezdi koja je pred oko 10.000 gledalaca savladala Vojvodinu sa 4:1 (1:1).

youtube.com/Rudyvgd2
Udarac Ruiza je bio sa oko 25 metara, precizan da ne može preciznije

Strelci za pobedu crveno-belih bili su Ruiz u 10, Donald u 58, Plavšić u 63. i Srnić u 90. minutu, dok je na drugoj strani pogodio Malbašić u završnici prvog dela igre.

Tim Miodraga Božovića ponovo se vratio na vrh tabele nanevši prvi poraz Novosađanima, a moglo je da bude i drugačije da je Vojvodina iskoristila još neku od svojih prilika.

Beograđani su došli lako do prednosti preko Ruiza i pomislili su da će to da bude dovoljno za tri boda, ali se gosti nisu predavali pa su uspeli da izjednače i imali su čak priliku za potpuni preokret. Kako im to nije pošlo od ruke usledila je kazna u periodu od 58. do 63. minuta u kada je Zvezda dva puta zatresla mrežu Kordića, a mogla je još toliko puta.

Da je Zličić pogodio u 79. minutu možda je moglo da bude neizvesnosti, ali kako nije uspeo srpski šampion je rutinski priveo meč kraju i upisao je osmu prvenstvenu pobedu, uz po jedan poraz i remi. Tačku na duel golom u samoj završnici stavio je Slavoljub Srnić uz veliku pomoć golmana Kordića.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice 4:1, Crvena zvezda je slavila pobedu u derbiju rezultatom 4:1 nanevši prvi poraz u sezoni Vojvodini, koja je u današnjem meču primila isto golova kao u prethodnih devet utakmica

90. minut - GOOOOOL, Srnić stavlja tačku, Plavšić je centrirao spomenuti strelac je primio loptu na grudi, a onda volej udarcem zatresao mrežu, istina uz dosta sreće
89. minut - Domaći mirno privode meč kraju, bliži se prvi poraz Vojvodine u sezoni
79. minut - Mladi Lazar Zličić imao je priliku da vrati neizvesnost u meč, nije pogodio tamo gde je ciljao
78. minut - Posle furioznih 10 minuta Crvene zvezde usledilo je blago zatišje, makar kada se radi o šansama za pogotke
66. minut - Odličan prodor Poletanovića, Kordić mu brani udarac, lopta dolazi do Vijeire koji je imao lak zadatak da pogodi prazan gol, ali čak ni to nije uspeo

63. minut - GOOOOOL, prvi put na meču Zvezda ima dva gola prednosti - 3:1. Prvo je Ruiz imao šansu, potom Kanga kom je Kordić odbranio udarac, ali je na loptu natrčao Plavšić za novi gol Crvene zvezde

60. minut - Dve prilike za Vojvodinu u jednom napadu. Najpre je lopta posle centaršuta pogodila Ristića u ruku u kaznenom prostoru, sudije nisu presudile penal, a posle tog kornera Planić je sa peterca promašio Manojlovićev gol

58. minut - GOOOOOOOL, Donald odlično reaguje posle alcije Kange i Ruiza. Holanđanin je primio loptu,a  onda levom nogom špicem poslao loptu u gol

56. minut - Napada se na obe strane, ali bez prave šanse, još malo više od pola sata do kraja
51. minut - I drugo poluvreme bolje su otvorili gosti koji nastavljaju tamo gde su stali u prvom delu
46. minut - Konačno u 20.11 počelo je drugo poluvreme pa će utakmica bez sumjne trajati skoro dva sata

Prvo poluvreme

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena, Zvezda je bila bolja u prvom delu, Vojvodina u drugomi na kraju poštenih 1:1
45. minut - Igraće se dva minuta nadoknade izgubljenog vremena

43. minut - GOOOOOOOL, Bolju igru u drugom delu prvog poluvremena Vojvodina materijalizuje golom Malbašića, a direktan krivac za gol gostiju je Gelor Kanga koji je na svojoj polovini izgubio loptu posle čega je usledila precizna akcija

40. minut - Velika prilika za Melega, mogao je da izjednači na 1:1, ali nije uspeo. Posle povratne lopte šutnuo je loptu visoko preko gola Manojlovića

36. minut - Duel Malbašića i Petkovića u kaznenom prostoru Crvene zvezde sudija Santrač nije procenio kao faul za kazneni udarac

30. minut - Le Talek pokušava udarcem glavom posle kornera, izblokiran je njegov udarac

25. minut - Donald šutira sa preko 30 metara, ali lopta odlazi iznad prečke

20. minut - Vijeira je bio jedan na jedan sa Kordićem, golman Vojvodine brani nogom udarac Portugalca

17. minut - Trujić je bio u prilici pošto je lopta šrošla Petkovića, ali napadač Vojvodine nije bio precizan

10. minut - GOOOOOOL, Ruiz pogađa sa distance pravo u ugao gola golmana Kordića koji nije uspeo da reaguje

8. minut - Kanga je bio prilično iskosa, ali je probao da pogodio gol jakim udarcem, nije uspeo

5. minut - Lakićević je šutirao posle povratne lopte, ali je Plavšić izblokirao njegov udarac

4. minut - Prvi udarac uputio je Aleksandar Luković, ali nije pogodio okvir gola Vojvodine
1. minut - Utakmica je počela sa malim zakašnjenjem, uemsto u 19.00 u 19.05

Crvena zvezda - Vojvodina 4:1 (1:1)

(Ruiz 10, Donald 58, Plavšić 63, Srnić 90 - Malbašić 43)

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Le Talek, Al. Luković, Ristić, Donald, Poletanović, Plavšić, Kanga, Ruiz, Vijeira

Vojvodina: Kordić, Lakićević, Kovačević, Planić, Antić, Maksimović, Jovančić, Malbašić, Paločević, Meleg, Trujić

Superliga Srbije 10. kolo, Nedelja: Voždovac - Novi Pazar 2:0 (Stojanović 82, 90), Metalac - Partizan 0:1 (Leonardo 61), Napredak - Spartak 1:0 (Jovović 55), Borac Čačak - Javor 1:1 (Drašković 76 - Cvetković 54), Crvena zvezda - Vojvodina 4:1  (Ruiz 10, Mičel 58, Plavšić 63, Srnić 90 - Malbašić 43), Mladost Lučani - Bačka 1:0 (Bojović 26), Radnički Niš - Radnik 1:0 (Pavkov 75), Odigrano u subotu: Rad - Čukarički 1:1