0
Sreda 28.09.2016.
22:31

Liga šampiona: "Jorgandžije" opet kobne po Bavarce, preokret Barse (VIDEO)

Ludnica u Ligi šampiona! Čak 28 golova na osam mečeva u evro eliti. U derbiju večeri, u reprizi prošlosezonskog polufinala, Atletiko je opet bio koban po Bajern. Četa Čola Simeonea je slavila 1:0 na "Vinsente Kalderonu".

Reuters
Ćabi Alonso nije uspeo da nadvisi štopere "jorgandžija" Godina i Savića

Madriđani su bili bolji rival, imali su više prilika, a jedini gol delo je Belgijanca Karaska, koji je u 35. minutu matirao Nojera. Pre toga, Fernando Tores je imao sjajnu šansu, ali je sa dva metra glavom pogodio statitvu. U finišu meča, Francuz Antoan Grizman je promašio jedanaesterac, pogodio je stativu gola nemačkog šampiona. Bavarci su tek na momente pokazali da su jedan od glavnih favorita za titulu šampiona Evrope. Dobre prilike imali su Miler i Levandovski u prvih 45 minuta.

Najuzbudljiviji meč večeri viđen je na "Seltik parku", gde je škotski šampion tri puta vodio protiv Mančester Sitija, ali su "građani" uspeli da osvoje bod i zadrže oreol nepobedivosti u ovoj sezoni u svim takmičenjima. Kod prvog gola čete Pepa Gvardiole učestvovao je srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov. Posle njegovog šuta, lopta je srećno stigla do Fernandinja, koji je matirao Škote.

Barselona je gubila u Menhengladbahu, ali je tri boda Kataloncima, koji su igrali bez povređenog Lionela Mesija, doneli su u nastavku rezervista Arda Turan i štoper Đerar Pike.

Arsenal je lako na svom terenu pobedio Bazel, a dvostruki strelac bio je Teo Volkot. Zvezdin "dželat" Ludogorec pružio je žestok otpor PSŽ-u. Vodio je tim iz Razgrada 1:0, na 1:2, Rumun Moci je promašio penal u drugom poluvremenu, a domaćina je u Sofiji kaznio dvostruki strelac Urugvajac, Edison Kavani. Najubedljiviji je bio Napoli, koji je vodio protiv Benfike 4:0, ali u finišu lisabonski "orlovi" su postigli dva gola i ublažili poraz.

U utorak su oba jedanaesterca bila nerealizovana, a i u sredu od četiri najstrože kazne samo je jedna bila uspešna, a jedini gol sa "bele tačke" postigao je Poljak Arkadijuš Milik za Napoli.

Četvorica Srba na terenu

Od srpskih internacionalaca, svih 90 minuta odigrali su Aleksandar Kolarov (Mančester Siti) i Duško Tošić (Bešiktaš), dok je Nikola Maksimović (Napoli) u igru ušao od 11. minuta umesto povređenog Španca, Albiola. Ljubomir Fejsa (Benfika) igrao je do 82. minuta.

GRUPA A: Arsenal - Bazel 2:0 (Volkot 7, 26), Ludogorec - PSŽ 1:3 (Natanel 16 - Matuidi 41, Kavani 55, 60).

GRUPA B: Napoli - Benfika 4:2 (Hamšik 20, Mertens 52, 58, Milik 54 penal  Gudes 71, Salvio 86), Bešiktaš - Dinamo Kijev 1:1 (Kvarežma 29 - Cigankov 65).

GRUPA C: Seltik - Mančester Siti 3:3 (Dembele 3, 47, Sterling 20 autogol - Fernandinjo 12, Sterling 28, Nolito 55), Borusija Menhengladbah - Barselona 1:2 (Azar 34 - Turan 65, Pike 74).

GRUPA D: Rostov - PSV 2:2 (Poloz 8, 37 - Proper 14, De Jong 45+2), Atletiko Madrid - Bajern 1:0 (Karasko 35).