0
Subota 22.10.2016.
14:11 >> 19:03h

Spartak zaustavio Zvezdu, dva autogola u Subotici (VIDEO)

U derbi meču 13. kola Superlige Srbije subotički Spartak i Crvena zvezda podelili su bodove odigravši 1:1, a čini se da je to i najrealniji rezultat ovog duela što su posle meča potvrdili i treneri Božović i Černišov.

youtube.com/Sport Nation
Gužva u kaznenom prostoru Spartaka

U utakmici u kojoj fudbaleri nisu uspeli da savladaju protivničkog golmana ipak su viđena dva gola, a moglo je da ih bude i više da su igrači imali više sreće i da su golmani bili manje raspoloženi.

Do pogotka Crvene zvezde u 37. minutu, kada je Radovanović savladao Mirkovića, moglo bi da se kaže da su domaći imali više pravih prilika za gol. Mogli su i crveno-beli ranije do vođstva da je Marko Poletanović iskoristio jednu od tri prilike u kojima se našao.

Rezultati 13. kola: Spartak - Crvena zvezda 1:1, Bačka - Radnik 0:2, Čukarički - Metalac 2:1, Javor - Mladost 1:1, Novi Pazar - Napredak 0:1, Rad - Borac 2:0.

Ređale su se prilike pred oba gola u drugom poluvremenu. Najopasniji po gol Crvene zvezde bio je bivši igrač ovog tima Ognjen Mudrinski, ali nikako nije uspevao da nadmudri Manojlovića. Ono što nije pošlo od ruke njemu jeste Marku Petkoviću koji je u 65. minutu drugim autogolom na meču postavio i konačan rezultat.

Napadala je Zvezda u preostalih pola sata (igralo se 96 minuta), ali prilično jalovo i nemoćno bez prave akcije, koju doduše nije bilo lako napraviti na prilično lošem terenu Gradskog stadiona u Subotici.

Spartak je tako postao treći tim koji je neporažen ove sezone u duelima sa Crvenom zvezdom (Napredak i Partizan pre Subotičana), a aktuelni šampion polako gubi razliku koju je imao u odnosu na pratioce pošto sada Vojvodina ima tri boda manje, a Partizan sedam uz meč manje.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+6. minut - Završena je utakmica u Subotici, Spartak je zasluženo osvojio bod u duelu sa Crvenom zvezdom, a da je imao više sreće možda je mogao i do sva tri. Ne bi bilo nezasluženo da je do pobede došla i gostujuća ekipa
90+4. minut - Luković je probao iz slobodnjaka sa oko 30 metara, odbranio je Mirković
90. minut - Igraće se čak šest minuta nadoknade izgubljenog vremena
90. minut - Milić je mogao da donese pobedu Spartaka, njegov udarac je izblokirao Luković, a Manojlović je sprečio loptu da uđe u gol
82. minut - Zvezda je potpuno preuzela kontrolu, ali ne uspeva da ugrozi gol domaćina. Spartak preti iz kontranapada
72. minut - Manojlović brani udarac Ivanovića

70. minut - Dobra prilika za Ruiza, ali Kostarikanac šutira jako i neprecizno

65. minut - GOOOOOL, Autogol i na drugoj strani, Petković je posle udarca Petkovića poslao loptu u svoj gol

63.minut - Odlična šansa za Spartak, Manojlović je odbranio udarac Torbice, na odbitak je natrčao Ćalasan poslao loptu u gol, ali je on poništen zbog prekršaja nad golmanom Zvezde

57. minut - Ivanović kao na tacni je poslužio Mudrinskog koji je sa 6-7 metara šutirao glavom, ali nedovoljno dobro pa je Manojlović uspešno sačuvao svoj gol

54. minut - Ređaju se šanse, sada je Ruiz soloprodorom došao do gola Spartaka, ali Radovanović je stigao da ga izblokira i tako se iskupi za autogol iz prvog poluvremena

53. minut - Dobar udarac Ivanovića sa preko 25 metara, brani Manojlović

51. minut - Sikimić je bio u šansi posle centaršuta Plavšića, ali nije uspeo dobro da zahvati loptu iako je bio na samo dva metra od stative gola Spartaka

50. minut- Plavšić je pao u kaznenom prostoru Spartaka, ali niti je bilo penala, niti je on dobio žuti karton za simuliranje
46. minut - Počelo je drugo poluvreme i već u prvom napadu šansa za Plavšića, ali bez realizacije

Prvo poluvreme

45. minut - Završeno je prvo poluvreme vođstvom gostiju od 1:0. Više prilika su imali crveno-beli, ali ne bi bilo nezasluženo da je i Spartak postigao neki gol pošto je imao prilika za to

39. minut - Mogao je Spartak do brzog izjednačenja, ali se Ivanović obrukao pošto je sam sa oko šest metara uspeo da prebaci gol Manojlovića, koji je bio savladan

37. minut - GOOOOOOL, Autogol Radovanovića posle pokušaja asistencije Anđelkovića ka Sikimiću. Da je lopta prošla centarfor Zvezde bi je gurnuo u gol

34. minut - I još jednom Poletanović i još jednom preko gola

28. minut - Torbica šutira sa oko 18-19 metara, lopta je prošla Manojlovića, ali je završila pored njegove leve stative

27. minut - Poletanović sa svega 6-7 metara potpuno sam pred golom uspeva da prebaci loptu preko prečke

21. minut - Drugi put posle prekida preti Rendulić, zahvatio je loptu na oko 11 metara, a ona je otišla tik iznad prečke posle njegovog udarca

19. minut - Poletanović se dugo nameštao, na kraju šutirao, odbitak je zadao probleme golmanu Mirkoviću, ali je kranjim naporom loptu izbacio u korner

17. minut - Prvi pravi udarac crveno-belih, probao je Babunski sa distance, ali nije pogodio okvir gola
14. minut - Spartak opasno preti iz kontri, ali ne uspeva da uspešno okonča akcije. Ponovo su se spetljali u kaznenom prostoru Crvene zvezde
10. minut - Slobodnjak Babunskog sa oko 22-23 metra završio je u "živom zidu" domaće ekipe

5. minut - Dve nove situacije pred golom Zvezde, prvo je Milić izblokiran, a onda je udarac glavom Mudrinskog zaustavio Manojlović

3. minut - Prvu priliku je imao Spartak i to preko Mudrinskog i Torbice, ali je Manojlović sprečio gol

1. minut - Utakmica u Subotici je počela, vreme je odlično za igru, vedro, bez kiše i vetra

Spartak - Crvena zvezda 1:1 (0:1)

Petković 65ag - Radovanović 37ag

Spartak: Mirković, Farkaš, Ćalasan, Radovanović, Kovačević, Stojković, Bašanović, Torbica, Ivanović,  Milić, Mudrinski

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Luković, Rendulić, Anđelković, Le Talek, Poletanović, Babunski, Ruiz, Plavšić, Sikimić