170
0
Sreda 15.02.2017.
21:35 >> 22:39h

Najbolji srpski sudija Milorad Mažić imao je čast da sudi derbi meč osmine finale, Bajern - Arsenal, na "Alijanc areni" u Minhenu. U prvom poluvremenu, Srbin je imao pune ruke posla. Dosudio je jedanaesterac za "tobdžije", a čini se da je propustio priliku da u finišu prvih 45 minuta pokaže na "belu tačku" na drugoj strani.

Reuters
Ne obazire se na proteste Bavaraca: Milorad Mažić

Prvo je neoprezan start Roberta Levandovskog nad Košćelnim opravdao kaznio najstrožom kaznom. Manuel Nojer je odbranio šut Aleksisu Sančezu, ali je iz drugog odbitka Čileanac uspeo da matira nemačkog golmana.

Samo nekoliko minuta kasnije, ponovo je glavnu ulogu imao srpski arbitar. David Alaba je centrirao sa leve strane, Austrijanac je pogodio Beljerina u ruku, lopta se odbila u korner, protestvovali su domaćini, ali je Mažić samo pokazao na udarac iz ugla.

Čini se da Mažić ne bi pogrešio i da je ovde pokazao na jedanaesterac. I u 62. minutu, domaćin je tražio penal, klada je Gibsa pogodila lopta u ruku, ali je opet Mažić samo pokazao na korner.

Bavarci su razbili Arsenal - 5:1 i gotovo obezbedili prolazak u četvrtfinale Lige šampiona. Prvi gol na meču delo je Arjena Robena