0
Utorak 25.07.2017.
20:47 >> 23:21h

Kvalifikacije za LŠ: Novo čudo Vardara, Baloteli srušio Dance

Vardar se ne šali! U prethodnoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona, makedonski šampion je eliminisao favorizovani Malme, a u Skoplju je pao i danski Kopenhagen - 1:0 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za evro elitu.

Reuters

Gol odluke za veliko slavlje na stadion "Filip drugi" postigao je Džonatan Baloteli, brat mnogo poznatijeg italijanskog asa Marija, u 65. minutu. Crveno-crni su bili mnogo bolji rival, pa gosti iz Skandinavije mogu da budu prezadovoljni minilmalnim porazom. Za Kopenhagen je Andrija Pavlović igrao do 73. minuta, dok je Uroš Matić bio na klupi za rezerve.

Češki šampion, Slavija, minimalnim rezultatom - 1:0 slavio je protiv beloruskog BATE Borisova u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Jedini gol na meču delo je Škode u 20. minutu iz penala. Pre toga je Jablonski dobio cvveni karton jer je kao poslednji igrač odbrane napravio faul. Ipak, do kraja meča ekipa iz Praga nije uspela da postigne još koji gol za bezbrižniji revanš u Borisovu.

U derbiju ekipa iz bivše SSSR, azerbejdžanski Karabag nije uspeo da slomi otpor Šerifa iz Moldavije. Nije bilo golova, iako su domaćini bili mnogo bolji rival. CSKA je završio posao pobedom u Atini protiv AEK-a, dok je u Bukureštu Steaua i Plzen odigrali 2:2. Češki vicešampion je dva puta vodio, ali su domaćini uspeli da stignu do remija. Ipak, Plzen je mnogo bliži plasmanu u poslednju rundu kvalifikacija.

Rezultati prvih mečeva trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona: Karabag (Azerbejdžan) - Šerif (Moldavija) 0:0, Slavija Prag (Češka) - BATE Borisov 1:0 (Škoda 20 penal - c. k. Jablonski 19), AEK (Grčka) - CSKA Moskva (Rusija) 0:2 (Džagoev 45+1, Vernblum 56), Steaua (Rumunija) - Plzen (Češka) 2:2 (Budesku 37, Tešeira 61 - Krmenčik 23, Kopic 53), Vardar (Makedonija) - Kopenhagen (Danska) 1:0 (Baloteli 65), Partizan (Srbija) - Olimpijakos (Grčka) 1:3 (Tavamba 11, Ben 6, 56, Emenike 90+1).