0
Subota 29.07.2017.
18:35 >> 20:59h

Partizan jedva slomio Ivanjičane, prvenac Sume

Partizan nije briljirao, ali je ostvario drugi trijumf u Super ligi Srbije. Posle debitanta Mačve, crno-beli si slavili u Humskoj protiv Javora - 2:1 (1:0).

M. Todorović - Vesti
Leandro Tavamba između dvojice Ivanjičana

Nervirali su izabranici Miroslava Đukića malobrojne navijače, ali na kraju se piše trijumf pred gostavnje u Pireju Olimpijakosu u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Najskuplje pojačanje crno-belih Sejduba Suma postigao je prvenac u dresu Partizana, u 85. minutu, na asistenciju Miletića.

Partzan je vodio već od sedmog minuta, kada je Đurđević postigao gol na asistenciju Vulićevića. Mladi Danilo Pantić imao je u prvom poluvremenu dve velike šanse, mogli su u nekoliko navrata i gosti do gola, ali je Kljajić dobro čuvao mrežu domaćina. U finišu, Suma je uspeo da postigne gol za pobedu, mada je u funišu iskusni Milović pogotkom posle prekida uneo neizvesnost u meč.

Osim gola Sume, koji je najavio da bi trebalo da bude udarna igla crno-belih u nastavku sezone, ostalo je bilo za zaborav. Trener Miroslav Đukić odlučio je da izostavi Brazilca Leonarda, navodno zbog povrede.

Standings provided by Sofascore LiveScore

90+3. minut - Kraj utakmice, pobeda Partizana 2:1.

89. minut - GOOOL, Milović je smanjio prednost crno-belih.

85. minut - GOOOL, Suma postiže prvenac u dresu Partizana. Miletić je dobro uposlio Gvinejca, kome je lopta prešla preko noge, ali je nekako ušla u mrežu.

72. minut  - Đurđević je pokušao, ali iznad gola.
66. minut - Mladi Đorđe Jovanović se našao u šansi, ali šutira preko gola.
65. minut - U igri je Sejduba Suma, umesto Danila Pantića.
55. minut - Jalovi napadi Partizana u nastavku. Uskoro će u igru i Sejduba Suma.

45+2. minut - Kjajić brani šut glavom Tripkovića. Kraj prvog poluvremena.

43. minut - Nova šansa za Pantića, ali Đogatović na pravom mestu.
42. minut - Eliomaru stvara najveće brige crno-belima. Umalo izjednačenje.

37. minut - Velika šansa za Danila Pantića, posle asistencije Tavambe, ali je loše šutirao mladi vezista sa sedam, osam metara.

29. minut - Đurđević preti iz slobodnog udarca, ali je Đogotović odbio loptu u polje.
25. minut - Gosti prvi put zapretili, ali Kiković nije imao snage za zavšni udarac, Kljajić lako hvata loptu.
23. minut - Partizan napada i dalje, ali ostaje 1:0. Gosti bezopasni.

7. minut - GOOOOL, Đurđević je pogodio mrežu posle centaršuta Vulićevića.

1. minut - Utakmica je počela. Đurđević je imao šansu u 25. sekundi, ali sudija je svirao ofsajd.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, El Monir, Jevtović, Kosović, Janković, Pantić, Tavamba, Đurđević.

JAVOR: Đogatović, Amanović, Milović, Karišik, Terzić, Mitošević, Kiković, Milanović, Eliomar, Tripković, Krnić.