0
Sreda 09.08.2017.
19:30 >> 23:12h

Voždovac prihvatio sve poklone crno-belih (VIDEO)

U derbi meču 4. kola Superlige Srbije fudbaleri Voždovca potpuno zaslućeno savladali su Partizan u Humskoj sa 3:1 (2:1) pošto su iskoristili gotovo sve šanse koje su im se ukazale, dok sa druge strane nisu dozvolili domaćinu da pokaže svoju prepoznatljivu igru.

M. Todorović
Jedan od tri gola ide na dušu golmanu Kljajiću, preostala dva defanzivicma Ćirkoviću i Miletiću

Početak meč nije nagoveštavao da bi moglo da se desi iznenađenje pošto je Partizan poveo već posle prve ozbiljnije akcije tj. Đurđević je iskoristio penal u 7. minutu posle prekršaja nad Jankovićem u kaznenom prostoru.

Međutim, gosti su već u sledećoj akciji izjednačili nakon velike greške štopera Ćirkovića koju je iskoristio Stuparević. Bez Evrtona u timu (nije danas bio na raspolaganju Đukiću) crno-beli nisu ličili na sebe pošto nije bilo nikoga da poveže igru domaćina.

Nova velika greška golmana Kljajića desila se u završnici prvog dela igre kada je kao u duelu sa Olimpijakosom čuvar mreže ispustio loptu, a na pravom mestu je bio Duronjić da je gurne u mrežu.

U drugom delu svim silama je tim Miroslava Đukića krenuo u napad. Promašivali su Tavamba, Suma, Đurđević... U dva navrata su sudije poništile golove crno-belih, oba puta zbog ofsajda. Jednom su bili apsolutno u pravu, drugi put je situacija bila diskutabilna.

U jeku napada crno-belih u 88. minutu usledio je kontranapad, posle nove greške odbrane domaćih, a golom ga je krunisao rezervista Ješić.

Voždovac je tako drugi put u istoriji, posle punih 12 godina, uspeo da savlada Partizan i da ostane neporažen u Superligi Srbije, dok je aktuelni šampion upisao prvu "nulu" u ovoj sezoni.

Partizan - Voždovac 1:3 (1:2)

Đurđević 7pen - Stuparević 8, Duronjić 38, Ješić 88

Sudija: Aleksandar Vasić

Stadion: Partizana

Gledalaca: 3.000

Žuti kartoni: Radin (Partizan) - Srećković (Voždovac)

Partizan: Kljajić, Vulićević, Ćirković, Ostojić, Miletić, Jevtović, Kosović (62 Radin), Janković, Suma, Đurđević, Tavamba.

Voždovac: Popović, Filipović, Gajić, Ivković, Mihajlov, Pavlović, Petrović (68 Ješić), Duronjić (73 Mašović), Putinčanin, Srećković (83 Gavrić), Stuparević.

Superliga Srbije, 4. kolo: Mačva - Radnički Niš 1:2 (Matić 64 - Pavkov 15, Stojanović 90+6), Bačka - Napredak 1:4 (Luković 40 - Vulić 8; Šljivić 26, Alivodić 73, Urošević 85), Rad - Zemun 2:0 (Zonjić 65, Denić 90), Čukarički - Mladost Lučani 1:0 (Ožegović 45), Borac Čačak - Vojvodina 0:2 (Ovusu 26, Mihajlović 79), , Partizan - Voždovac 1:3 (Đurđević 7pen - Stuparević 8, Duronjić 38, Ješić 88), Četvrtak: Radnik - Crvena zvezda (20.00), Javor - Spartak (20.00).

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ - Završena je utakmica u Humskoj, Partizan - Voždovac 1:3

90+1. minut -Tavamba ne pogađa gol sa pet metara, bio je potpuno sam

90. minut - Igraće se još pet minuta nadoknade izgubljenog vremena

88. minut - GOOOOOL, kontranapad gostiju kruniše lepim golom rezervista Ješić - 1:3

85. minut - Traže crno-beli penal zbog igranja rukom Pavlovića, ali ništa od toga, sudija Vasić je ostao nem
82. minut - Šansa i za Vulićevića, lopta ide pored gola

78. minut - Još jedan poništen gol Partizana zbog ofsajda Jankovića koji je dosuđen, pitanje je da li je odluka linijskog sudije ispravna

71. minut - Ređaju se šanse, Suma potpuno sam sa 12-13 metara šalje loptu preko prečke

69. minut - Popović brani udarac Đurđevića sa distance

67. minut - Velika šansa za Tavambu, sa pet metara posle kornera glavom je šutirao preko gola

64. minut - Poništen gol Đurđevića zbog ofsajda
62. minut - Dodatni problem za Partizan, povređen je Kosović i umesto njega je u igru ušao Radin

57. minut - Nova šansa za goste, Srećković je šutirao glavom, ali dosta iskusa i nije pogodio okvir gola

55. minut - "Zmajevi" i dalje odolevaju i ne dozvoljavaju protivniku da izjednači
46. minut - Počeo je drugi deo igre i već u prvom napadu Đurđević je mogao da izjednači, ali Popović brani njegov udarac

Prvo poluvreme

45+3. minut - Završeno je prvo poluvreme, prema očekivanjima mnogih vođstvom gostiju - 1:2

45. minut - Igraće se još tri minuta nadoknade izgubljenog vremena

38. minut - GOOOOOOOOL, Voždovac vodi 2:1, loptu je ispustio Kljajić, a tamo je dočekao Duronjić i poslao u mrežu.

30. minut - Kljajić je sprečio autogol posle kornera

25. minut - Popović je sprečio Tavambu da ponovo dovede Partizan u vođstvo

23. minut - Kljajić brani udarac Duronjića sa distance

20. minut - Posle dosta uzbuđenja u prvih 10 minuta u narednih 10 ništa zanimljivo na terenu
10. minut - Velika šansa za Voždovac, Kljajić u situaciji jedan na jedan brani udarac Petroviću

8. minut - GOOOOOOL, Gosti su krenuli sa centra, duga lopta do Stuparevića koji je prevario Kljajića - 1:1

7. minut - GOOOOOOL, Snažno je šutirao Đurđević, Popović je zakačio loptu, ali nije mogao da je prosledi van okvira gola - 1:0

6. minut - Penal za Partizan u kaznenom prostoru je oboren Janković, prekršaj je napravio Ivković

1. minut - Utakmica je počela, sa centra su krenuli domaći